معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه بحث ایجاد شهرک قهرمانان در مرحله نهایی قرار گرفته افزود: این شهرک در آینده ای نزدیک با ۵۰ قطعه در فاز اول اجرا خواهد شد.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، محمدرضا مشایخی در نشست شورای ورزش قهرمانی و همگانی با تبریک پیروزی مقتدرانه ایران در عرصه دیپلماسی خارجی با اجرایی شدن برجام و روند لغو تحریمهای تحمیل شده بر کشور در سایه پشتیبانی داهیانه مقام معظم رهبری و تلاشهای دولت تدبیرو امید  از جمله پیش قراولان عرصه دیپلماسی افزود: امیدواریم در سایه این امر شاهد رفع مشکلات در تمامی زمینه ها باشیم.

وی با بیان اینکه شهرستان میانه در حوزه ورزش قهرمانی نام آور و زبانزد عام و خاص در کشور با وجود قهرمانان آسیایی، جهانی و بین المللی است افزود: اداره ورزش و جوانان باید در حوزه ورزش قهرمانی در جهت اقتدار، اعتلا و صلابت کشور  و  ورزش همگانی با محوریت نشاط اجتماعی، حوزه ورزش بانوان و ورزشهای بومی، محلی و روستایی برنامه ریزی کرده و در جهت ارتقای آن همت مضاعف داشته باشد.

مشایخی خواستار حمایت و پشتیبانی همه جانبه از سوی نهادها و ارگانهای شهرستان در امر ورزش و توسعه آن شد.

وی خواستار ارتقای سطح فوتبال شهرستان با استعدادیابی و پایش افراد از جمله فوتبال نوجوانان شده بر حمایت شرکت فولاد آذربایجان و شورای شهرو شهرداری برای موفقیت این تیم در مسابقات لیگ کشوری تاکید کرد. 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه همچنین خواستار حمایت تمام دستگاهها و متولیان اصلی برای ارتقای ورزش جانبازان و معلولین شد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان میانه با تاکید بر اینکه تمامی برنامه های ورزشی شهرستان با رویکرد علمی و بر مبنای ورزش پاک و معرفتی انجام می شود افزود: این اداره با عنایات صاحبنظران، روسای هیاتهای ورزشی و پیشکسوتان به دور از مسائل سیاسی که آفت ورزش محسوب می شود و همچنین مبتنی بر آموزه های دینی و بسیجی به انجام برنامه های مختلف ورزشی می پردازد.

مهدی نوایی با اشاره به عملکرد اداره ورزش و جوانان شهرستان از کسب ۲۶ مدال آسیایی، جهانی و بین المللی در ۹ ماهه سال جاری خبرداده اظهار امیدواری کرد که تاپایان سال بتوانیم نسبت به کسب مدال در سال گذشته رکورد بزنیم.

وی جمعیت ورزشی شهرستان در سال جاری را ۶ هزار نفر عنوان کرده از کاهش ۳ هزار نفری نسبت به سال گذشته خبرداده افزود: کاهش جمعیت ورزشی می تواند آسیب زا باشد که در راستا انتظار می رود با استفاده از ظرفیت کلیه اماکن ورزشی شهرستان این آمار روند رو به رشدی داشته باشد.  

نوایی از فعالیت ۳۴ باشگاه ورزشی مخصوص آقایان و ۶ باشگاه مخصوص بانوان خبرداده به اجرای برنامه های مختلف ورزشی، فرهنگی و برگزاری جلسات مختلف ورزشی از سوی اداره ورزش و جوانان اشاره کرده گفت: ورزش شهرستان با مشکل درآمدزایی و کمبود سرانه روبرو می باشد.

وی خواستار حمایت از تیم فوتبال نوجوانان، ساماندهی اعتبارات ورزشی و اختصاص سالن برای ورزش جانبازان و معلولین در راستای ارتقای ورزش شهرستان از جمله ورزش قهرمانی شد.    

 

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :