در جای جای شهر انگار طنین فراق و ودای در تلالو است که گویی؛ چاوشان  شهر تمایلی به گفتنش ندارند.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، چون همیشه دوست داریم اسطوره ها و جاودانه ای تاریخ زندگیمان  سرافراز و جاوید بمانند. چون دوس داریم همیشه به افتخاراتمان ببالیم  و همیشه دوس داریم با عنصری که با روح و جانمان اجین شده همراه باشیم .

پزشک واژه ای که این روزها برای هرکس معنایی دارد؛ کسی را بیاد دردهایش می اندازد .دیگری را به یاد هزینه های سنگین؛ بعضی را بیاد خاطرات تلخ و شیرین؛  ولی برای میانه ای های قدیم از همان دور زمان؛ پزشک مفهوم مردی را داشت که همه چیزش زیبا بود. حب اش ؛بغض اش؛ ایثارش ؛همراهیش برای کسانی که پول درمان نداشتند.

 پزشکی که  همه جوانب انسانی و عقلی را شامل بود، در انسانیت استاد بود. بیمارانش را به صفت «فاطمه» از میان خیل مراجعه کننده گان انتخاب می کرد در انتخابها و گزینشش سخت گیر بود و غضب ناک . برابر بود برایش فقیر و گدا و تاجرو ثروتمند و در محضراین مرد والاهمه برابر بودیم و او بیمارش را با جان و دل گزینش می کرد و با جان و طبابت می کرد و اگر غضبی هم بود گله کننده ای نداشت.

هیچکس در کنار او از هزینه های پزشکی گله نداشت. سراغ ندارم مستمندی را که این مرد والا برای طبابتش مبلغی دریافت کند. گاها داروهایش را نیز خود دکتر تهیه  می کرد.

وقتی آوازه شهرتش دروازهای ایران بزرگ را یکی بعد از دیگری تسخیر می کرد؛ از زنجان و تهران تا شیراز و زاهدان؛ ندیدم مغرور جلالش گردد .قیمت ویزیتش فرق کند .یا فرق بگذارد بین بیمارانش ؛ برای او خارجی و ایرانی و عرب و عجم و… یکی بود

محل طبابتش نه زر و زیور داشت؛ نه شاهانه ساخته شده بود. بار دنیایش را سبک می بست انگار از همان ابتدا پیامبر شفا بخش مردمان قومش بود و رسالتی جز طبابت نداشت و امید ومآمن همه بیماران خسته جان بود. نه دلی شکست؛ نه دست درماندی ماند که نگیرد.

حال اینبار دست روزگار می خواهد دفتر این مرد والا را نیز ورق بزند و میانه را در خاطرنداشتن این اسطوره نستوه عزادار کند.

پس دربرابر پروردگارم تسلیم قاعده از اوییم و بسویش برمی گردیم میشوم ولی به رسم بندگیم و به قاعده بشریم در مقام دعا و راز و نیاز نجوایی می کنم  از ته دل تمام میانه ای ها ی عزیز و امید اجابت دارم.

حب و بغضت برای این مرد والا را چون حب و بغضش برای این مردم درمانده در حالتهای بیماریشان کن و بحرمت شفای جسمی که به تک تکمان بخشید او را ببخشش و بیامرز.

در مقایسه برایش شاه و گدا فرقی نداشت نه سفارشی می پذیرفت نه مصداقی برای تبعیض داشت ؛پس ای پرودگار مهربانم همچون بیانت که فرمودی فرقی بین بندگانم نیست و بهترین آنها باتقواترینشان هست. اورا در مصداق با تقوایان بپذیر؛ چون بندگانت از او راضی و خشنود هستند.

از فقیر و عاجز و درمانده در مقام طبیب دستگیری کرد و همیشه یار محرومان مستضعفان بود در زمان تنهایی شب اول قبرش و درماندگیش در تاریکی برزخ و قبر ؛ به یاریش بشتاب و اربابمان علی (ع) که یارو محرومان عالم بود شفیعش کن.

بحرمت دستان شفا بخشش ؛ آن دستان شفا ده را با دستان رسولان شفا بخشت اجین و جایگاه ابدیش را والا گردان .

دکتر آغاسی پزشک خوش قلب و نام آشنای میانه بعد از طی یک دوره بیماری، در ۹۳ سالگی به رحمت خدا رفت، مراسم خاکسپاری احتمالا فردا ۱۰ صبح در بهشت زهرای تهران برگزار خواهد شد

اعضای هیئت تحریریه پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، ضایعه درگذشت دکتر آغاسی را به خانواده آن مرحوم و مردم فهمیم شهرستان میانه تسلیت گفته و از خداوند متعال برای متوفی طلب مغفرت و برای خانواده محترمشان صبر جمیل مسئلت می نماید.

 

نگارنده: امین کریم پور

photo_2016-06-24_12-36-41

photo_2016-07-16_13-47-12

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :