به گزارش میانه نیوز به نقل از تسنیم، قربانعلی سعادت امروز در دیدار با سرکنسول جدید جمهوری آذربایجان در تبریز اظهار داشت: انتصاب دوباره آقای حسین النقی حسین اف به سمت سرکنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز را تبریک گفته و امیدوارم در این دوره فرصتهای تازه‌تری برای ارتقا روابط دو کشور ایجاد کند.

وی تصریح کرد: بسترهای فراوانی برای توسعه روابط میان آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان و نخجوان وجود دارد که باید از آن بهره ببریم.

سعادت گفت: پیوسته آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان با یکدیگر همکاری اثربخشی داشته‌اند بنابرای باید همچون گذشته در پی توسعه و تحکیم این روابط باشیم.

استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: خوشبختانه بعد از سفر اخیر حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری اسلامی به جمهوری آذربایجان ضرورت توسعه روابط میان دو کشور بسیار مورد توجه قرار گرفته و علاقمندی ها به گسترش مناسبات دوجانبه بیشتر شده است.

وی تصریح کرد: باید از فرصتها و ظرفیتها بین دو کشور استفاده کرده و نقش خود را در کمک به توسعه مراودات و مناسبات فیمابین به بهترین نحو ایفا کنیم بنابراین در همین راستا در حال برنامه ریزی و تدارک مقدمات لازم برای انجام این سفر هستیم.

سعادت گفت:  در سفر پیش رو با هیتتی متشکل از فعالان اقتصادی، تجاری، فرهنگی و اجتماعی استان آذربایجان غربی عازم جمهوری آذربایجان شده و برای توسعه بیش از پیش روابط و مناسبات فیمابین با مسئولان جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: به فضل الهی هم اینک تعداد نسبتاً زیادی از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران جمهوری آذربایجان در استان آذربایجان غربی فعالیت دارند بنابراین باید تلاش شود رفت و آمدها بین دو کشور تسهیل یابد.

علی النقی حسین اف سرکنسول جمهوری آذربایجان هم در این دیدار بر دوستی و همکاری میان دو طرف تاکید کرد و از امادگی کشورش برای میزبانی از هیئت سیاسی تجاری آذربایجان غربی خبر داد.

انتهای پیام/

 

دسته : اخبار میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :