به گزارش میانه نیوز به نقل از تسنیم، حسین مهاجری در جلسه شورای برنامه ریزی هجدهمین مانور سراسری زلزله مدارس استان که صبح امروز در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی برگزار شد، با اشاره به اینکه وظیفه ساخت مدارس و نوسازی آنها بر عهده نوسازی مدارس است، اظهار داشت: در شناسنامه مدارس مشخصات مدارس همراه با نقشه‌های مدرسه موجود است.

مدیر بحران اداره نوسازی مدارس با بیان اینکه تعداد زیادی از مدارس استان فاقد استحکام لازم هستند، افزود: مدارسی که در 10 سال اخیر ساخته شده‌اند، دارای مقاومت لازم هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد نیروهای نوسازی مدارس فنی هستند، گفت: به سبب بودجه محدود نوسازی مدارس، اداره کل در طول سال به جز چند مدرسه توانایی نوسازی و مستحکم کردن مدارس را ندارد.

مهاجری با بیان اینکه در نوسازی، ایمن سازی و ساخت مدارس نکات ایمنی رعایت می‌شود، ادامه داد: ایمنی در ساخت دیوار مدارس هم رعایت می‌شود تا در هنگام زلزله آوار نشود.

وی با اشاره به اینکه ساختمانهای مدارس طوری جانمایی می‌شوند که ماشین‌های آتشنشانی و امداد دسترسی مناسب به آنها داشته باشند، بیان کرد: اداره نوسازی مدارس آمادگی انجام کارهای فنی برای سالن‌های چند منظوره را دارد ولی از نظر بودجه توانایی ندارند.

 

انتهای پیام/

دسته : اخبار میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :