به گزارش میانه نیوز به نقل از تسنیم، سردار محمدعلی آسودی بعدازظهر امروز در آیین گرامیداشت هفته بسیج در مسجد آیت‌الله بروجردی راه‌آهن شاهرود اظهار داشت: امروز الگوی تشکیل و فعالیت حشد الشعبی عراق، نیروی مقاومت بسیج در جمهوری اسلامی ایران بوده و بسیج مردمی سوریه نیز از سوی سردار شهید حسین همدانی شکل‌گرفته است.

وی با اشاره به اینکه امروز حشد الشعبی در برابر تکفیری‌ها ایستادگی کرده و پیروزی‌‌های متعددی را برای ملت عراق در برابر تروریست‌های تکفیری رقم‌زده است افزود: بدون کمک و حمایت حشد الشعبی ارتش عراق و ملی‌گرایان این کشور توان مقابله با داعش را نداشتند.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تکفیری‌های داعشی تا ۱۰ کیلومتری و ورودی‌های شهر بغداد پایتخت عراق نیز رسیده بودند تصریح کرد: این بسیج مردمی عراق بود که توانست در برابر وحشی‌ترین انسان‌های تاریخ ایستادگی کرده و آنان را عقب برانند.

سردار آسودی با اشاره به روند شکل‌گیری نیروهای بسیج مردمی عراق عنوان کرد: مدل بسیج عراق برگرفته از پیشنهاد سردار سلیمانی است که موردتوجه آیت‌الله سیستانی قرارگرفته و ایشان نیز فتوای معروف جهاد علیه داعش را صادر کردند.

وی با اشاره به اینکه بسیج مردمی سوریه نیز از سوی سردار حسین همدانی سازمان‌دهی شده و شکل گرفت خاطرنشان کرد: تکفیری‌های داعش و النصره تا ۵۰۰ متری کاخ ریاست جمهوری سوریه در دمشق نیز رسیده بودند و شکل‌گیری بسیج مردمی سوریه امروز شاهد پیروزی‌های آنان در برابر تروریست‌ها هستیم.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتقاد از برخی اظهارنظرها درباره عدم ضرورت حضور مدافعان حرم کشورمان در سوریه در دفاع از حرم آل الله گفت: امروز سوریه عقبه جمهوری اسلامی ایران است و آمریکا، اروپا، عربستان سعودی، ترکیه و قطر و دیگر ایادی استکبار همه و همه آمده بودند تا این عقبه را بزنند؛ چراکه تا دشمن آنجا را تصرف نکند نخواهد توانست آسیبی به ما برساند.

سردار آسودی با اشاره به اینکه ارتش سوریه به‌شدت درگذشته درگیر فساد بود عنوان کرد: درگذشته ارتش سوریه موضوع بسیج نیروهای مردمی در این کشور را نمی‌پذیرفت؛ اما امروز نقش‌آفرینی نیروهای مردمی این کشور را می‌بینیم.

وی با اشاره به حوادث عاشورای ۸۸ و حماسه بزرگ مردم در نهم دی‌ماه این سال، خروش گسترده مردم را علیه فتنه گران در ۹ دی ۸۸ نشانه عقبه محکم ملت بزرگ ایران دانست و تصریح کرد: حماسه ۹ دی پدیده‌ای بزرگ در انقلاب اسلامی ایران بود.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه غربی‌ها به دنبال متلاشی شدن جمهوری اسلامی ایران از درون بودند و فتنه ۸۸ را این‌گونه سازمان‌دهی کردند تصریح کرد: حماسه ۹ دی ۸۸، همه نقشه‌های شوم دشمنان را در مقابل بهت آنان بر هم زد.

سردار آسودی با بیان اینکه بزرگ‌ترین عنصر موفقیت در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی معنویت است؛ بر ضرورت حفظ این مهم و روحیه ایثار و شهادت‌طلبی در بسیجیان به‌منظور برخورد با توطئه‌های دشمنان تأکید کرد.

وی انقلاب اسلامی ایران را بزرگ‌ترین پدیده جهان خوانده و بیان کرد: این پدیده بزرگ، به‌رغم همه دشمنی‌های استکبار جهانی، منطقه‌ای و داخلی، معجزه‌آسا و به شکل عجیبی از سوی امام خمینی (ره) پایه‌گذاری شده و در تداوم نظام اسلامی نقش‌آفرینی کرد.

 

انتهای پیام/