به گزارش میانه نیوز به نقل از تسنیم، عباس آخوندی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران در استانداری سمنان اظهار داشت: در جلسه ستاد مدیریت بحران استانداری سمنان علل وقوع سانحه ریلی هفت‌خوان سمنان و نحوه امدادرسانی به سانحه دیدگان بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه دستور برگزاری کمیسیون بررسی سوانح سازمان حمل‌ونقل ریلی (رجا) را به‌محض دریافت خبر سانحه صادر کرده است افزود: صحبت‌هایی که بین لوکوموتیوران و مرکز کنترل انجام‌شده، ضبط‌شده است. قطعاً باید بررسی شود که چه صحبت‌هایی بین لوکوموتیوران و مرکز کنترل انجام‌شده تا این سانحه و علل آن رسیدگی شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید مشخص شود که چه علائمی به لوکوموتیورانان داده‌ شده و به چه دلیل این حادثه رخ‌داده است، تأکید کرد: بعد از سانحه‌ای که ما سه سال قبل داشته‌ایم؛ با اجرای سیستم‌های اتوماتیک تقریباً توانسته بودیم وضعیت ایمنی در این محور که قطعاً شلوغ‌ترین محور ایران است را به صفر برسانیم و حادثه‌ای را در 2 سال اخیر در این محور نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون بررسی سوانح ریلی باید در این زمینه اظهارنظر کند، بیان کرد: من نمی‌توانم دراین‌باره اظهارنظر کنم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این سانحه ریلی 103 مجروح بر جای گذاشت گفت: از 103 مجروح اعزام‌شده به بیمارستان بیشتر آن‌ها به‌صورت سرپایی مداوا و مرخص شده‌اند. 18 نفر از مصدومان در دامغان و 8 نفر دیگر در بیمارستان کوثر سمنان باقی‌ مانده‌اند و بقیه مجروحان این سانحه مرخص شدند و مشکل جدی نداشتند.

وی با اشاره به اینکه هنوز آمار دقیقی از تعداد جان‌باختگان این سانحه در دست نیست، بیان کرد: هنوز واگن‌هایی برای تخلیه اجساد باقی‌مانده و تعداد دقیق آنان مشخص نشده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امشب پیکر جان‌باختگان به سمنان منتقل می‌شود، خاطرنشان کرد: باید با پزشکی قانونی صحبت کنیم که با توجه اینکه متوفیانی از آذربایجان در این قطار بودند؛ اجساد آنان با هماهنگی مقامات قضایی و پزشکی قانونی به تبریز منتقل شود.

 

انتهای پیام/

دسته : اخبار میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :