به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، حیدر آسیابی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: بر اساس مستندات فعلا این حادثه 39 نفر تلفات جانی به همراه داشته است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه جهت شناسایی اجساد از طریق DNA در پزشکی قانونی سمنان امکانات لازم وجود نداشت؛ اجساد شب گذشته حوالی ساعت 23 از سمنان به سازمان پزشکی قانونی کشور انتقال داده شده‌اند.

دادستان مرکز استان سمنان افزود: ساعت 3 و 30 دقیقه بامداد امروز اعلام شد که اجساد رسیده و اداره‌کل پزشکی قانونی تهران مشغول تشخیص هویت اجساد از طریق آزمایشات DNA هستند.

آسیابی درباره تعداد مصدومین هم گفت: این حادثه 103 مصدوم به همراه داشته که هیچکدام دچار سوختگی نشده‌اند و فقط از ناحیه دست و پا دچار مصدومیت شده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان خاطرنشان کرد: 25 نفر از مصدومین حادثه فعلاً در بیمارستان‌های دامغان و سمنان بستری هستند و بقیه ترخیص شده‌اند، وضعیت مصدومین نیز خیلی حاد نیست و بیم فوت آن‌ها نمی‌رود.

آسیابی با اشاره به وضعیت رسیدگی پرونده مقصران این سانحه ریلی از بازداشت 3 نفر در این زمینه خبر داد و افزود: دادستان شاهرود و قاضی کشیک از ساعت 7 شب تا 3 بامداد مشغول انجام تحقیقات این حادثه بودند و در همین راستا افراد بازداشت شده تفهیم اتهام و با صدور قرار تامین روانه زندان شده‌اند.

 

انتهای پیام/

دسته : اخبار میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :