به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، چند روزی از حضور وزیر بهداشت در شهرستان میانه و افتتاح بیمارستان برکت امام خمینی (ره) می گذرد اما در حال حاضر حواشی ماجراهای بیمارستان تازه بازسازی شده تمامی ندارد و از مردم گرفته تا یکی از نماینده های شهرستان میانه از وضعیت خدمات و امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان گله دارند.

با مد نظر قرار دادن سخنان فرمند یکی از دو نماینده شهرستان میانه که در حضور وزیر بهداشت اظهار داشت:  آقای وزیر بیمارستان برکت امام خمینی (ره) مشکل دارد چرا که می‌خواهند آن را یک ماه تعطیل کنند تا تکمیلش کنند، برخی از دستگاه‌های دیالیز ما خراب هستند.

حال شنیده ها حاکی از آن بود که بیمارستان بعد از افتتاح وزیر بسته شده و بخش های داخلی آن مجدداً به بیمارستان خاتم الأنبیا منتقل شده است و فقط بخش دیالیز فعال است لذا بعد از رفتن وزیر بهداشت اوضاع درمانی همانند سابق شد و این یعنی: امکانات جدیدی به بیمارستان تازه بازسازی شده امام (ره) اضافه نشده است و فقط چند بخش از بیمارستان خاتم الأنبیا و یکسری از تجهیزات آن جا را به بیمارستان امام خمینی(ره) انتقال داده‌اند درحالی که قرار بود تخت های دیگری هم به بیمارستان امام اضافه شود نه اینکه امکانات بیمارستان خاتم به امام منتقل شود.

طبق اظهارات پزشکان، تا چند روز پیش در بیمارستان مایعی برای شستن دست‌هایمان نداشتند اما وقتی وزیر به میانه آمد اوضاع فرق کرد، پزشک‌های جراح اظهار داشتند مایع‌های ضدعفونی کننده را برای ما نمی‌دادند ما نگران بودیم که دست‌هایمان تمیز نمی‌شود لذا امکان دارد که ما مرض را به بیمار منتقل کنیم.

با توجه به مطالب مذکور، یکی از همشهریان طی پیامی به پایگاه خبری میانه نیوز اظهار داشت: میخواستم از وضعیت نا به سامان اورژانس های میانه بگم ساعت ۷بنده به اورژانس خاتم الانبیا مراجعه کردم گفتند دکتر نداریم فعلا شاید ساعت ۸بیاد.

بعد رفتیم اورژانس بیمارستان امام خمینی آنجا هم بخاطره بودن فقط یک دکتر، ازدحام جمعیت بیش از حد بود بعد نیم ساعت رفتیم پیش دکتر اونم نوشت واسه عکس رادیولوژی رفتیم گفتن عکس رادیولوژی خرابه برید باز خاتم الانبیا. رفتیم اونجا هم گفتن کامپیوتر ما خراب است فعلا عکس نمی توانیم بی اندازیم؛ بعد نیم ساعت کامپیوترشان درست شد عکس انداختند و گفتند این عکس را دکترای بیمارستان امام نمیتوانند ببینند دوباره آنجا پول ویزیت گرفتند تا ساعت 11 ماندیم  برای یک عکس و ۵تا بخیه !

در ضمن ساعت۷که به بیمارستان خاتم الانبیا رفتیم یک نفر آنجا جانش را از دست داده بود یک دکتر هم نبود که آنجا به داد وی برسد، پرستاران هم نمی توانستند کاری بکنند یک مریض هم سه بار با آمبولانس بردند بیمارستان امام خمینی و آوردند خاتم؛ آنان با کادر بیمارستان در گیر شدند طرف داشت جان میداد، چه کسی میخواهد به این وضعیت رسیدگی کند؟ جواب جان مردم را چه کسی میخواهد بدهد؟ قابل توجه نماینده شهرمان که ناسلامتی عضو کمسیون بهداشت و درمان هستند و یک مدتی هم مدیر شبکه بهداشت میانه بودند. شهر هم انقدر بی صاحب می شود؟ والا ندیده بودم چنین وضعیتی را …

با مدنظر قرار دادن گفته ها این شهروند میانه ای، باید گفت که آقای شیویاری شما که می گویید بیمارستان امام خمینی میانه جزء افتخارات شهرستان حساب می شود و این بیمارستان را یک هتل 5ستاره خطاب می کنید آیا این را درک نمی کنید که مردم هتل 5ستاره نمی خواهند بلکه حتی یک مکانی ساده می خواند که فقط داخل آن حداقل امکاناتی باشد که حلّال مشکلات آنان باشد هزاران هتل 5ستاره هم نمی تواند در این شهرستان دردی از دردهای مردم را دوا کند.

دکتر شیویاری عزیز! جنابعالی به عنوان دبیر کمسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی در راستای حل مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان چه قدم هایی برداشته اید؟ براستی حرف هایی را که در نزد وزیر بهداشت زدید را هیچ گاه مردم میانه فراموش نخواهند کرد چرا که شما از وضعیت بهداشت و درمان اظهار رضایت کردید و نه تنها گفتید دست بوس مدیر شبکه بهداشت و درمان میانه هستم بلکه به وزیر بهداشت هم گفتید که آقای وزیر دستتان را می بوسم!

آقای نماینده مردم به شما رأی نداده اند که دست وزیران را ببوسید شما هم جز افرادی نباشید که با نامه نگاری و کاغذبازی های دروغین مردم میانه را چند سال است که فریب داده اند و هر کسی وعده دستگاه ام آر آی را می دهد مردم زمانی قدردان زحمات نمایندگان می شوند که شعارهای آنان تبدیل به واقعیت شده و در عمل قابل مشاهده باشد وگرنه حرف زدن و شعار دادن را که همه بلد هستند.

 

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :