به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، دیدار رهبری شاید سفری ساده‌ای به نظر برسد؛ نه کاملاً اشتباه است وقتی عاشق باشی زمان و مکان نمی‌شناسی خودت را به هر درودیواری می‌زنی تا یارت را ببینی مردم آذربایجان هم عاشق هستند، آری آذربایجانی‌ها عاشق سید علی‌اند.

از حال و هوای سایر کاروان‌های عازم دیدار رهبری اطلاعات زیادی نداشتم فقط می‌دیدم که بی‌صبرانه منتظر دیدار آقا هستند اما در این میان من پس از سال‌ها به آرزوی دیرینه خود برای دیدار با رهبری رسیدم و شیرین‌تر از همه‌چیز هم‌سفر شدن من با اصحاب فرهنگ و هنر آذربایجان بسیار برایم خرسند آمیز بود.

هوا بسیار زیبا بود برای عاشقانی که منتظر وصال به معشوق بودند

ساعت حوالی پنج بعدازظهر بود که به خانه فرهنگ تبریز رسیدم زمان حرکت اتوبوس ما ساعت 7 ونیم شب بود من کمی زودتر خودم را زودتر به محل عزیمت رسانده بودم نگهبان خانه فرهنگ مرا به یک چایی دعوت کرد و از خاطرات خود در قدیم‌الایام که به دیدار رهبری رفته بود برایم تعریف کرد می‌توانستم عشق به رهبری را از چشمانش بخوانم.

پس از خواندن نماز عصر، زمان حرکت فرارسید همه اعضای کاروان ما در حال جنب‌وجوش بودند برخی‌ها اصلاً باورشان نمی‌شد که قرار است با امام خویش دیدار کنند همه سوار اتوبوس شدیم و حرکت کردیم. راه‌ها بارانی بود و گهگاه برف می‌بارید هوا بسیار زیبا بود برای عاشقانی که منتظر وصال به معشوق بودند.

ساعت 1 بامداد بود نگاهی به اتوبوس کردم و دیدم که بسیاری از اعضای کاروان خوابیده‌اند تا صبح باانرژی و شوق بیشتری به دیدار فرزند زهرا بروند؛ ساعت ۵ صبح راکمی گذشته بود که به تهران رسیده بودیم راننده اتوبوس را در نزدیکی بیت رهبری پارک کرد.

عاشقانی که از چشم‌هایشان شوق دیدار امام خامنه‌ای می‌بارید

تک‌تک اعضای کاروان می‌خواستند در ردیف‌های اول حسینیه امام خمینی (ره) جلوس کنند تا به آقای خویش نزدیک‌تر باشند در این راستا مسئول کاروان کمی زودتر از سایر کاروان‌ها ما را به تهران رساند و همه اعضا را توجیه کرد که از بردن هرگونه اشیاء غیر مربوط و ممنوعه به بیت خودداری کنید چراکه ممنوع است و باعث می‌شود از دیدار با رهبری منع شوید.

مسئول کاروان کارت ملاقات تک‌تک اعضا را به خودشان داد و به آنان گفت که اگر نیت کنید و به دیدار رهبری بروید مطمئن باشید حاجت خود را می‌گیرید چون بارها این موضوع برایم ثابت‌شده است این سفر را سفر ساده‌ای فرض نکنید چراکه برای هر کس دیدار آقا نصیب نمی‌شود.

به مسجد رفتیم و در آنجا نماز صبح را خواندیم  و راهی بیت رهبری شدیم همه پشت در منتظر بودیم تا درب بیت را بگشایند من عاشقانی را دیدم که از ساعت ۵ صبح جلوی درب بیت ایستاده و منتظر بودند از چشم‌هایشان شوق دیدار امام خامنه‌ای می‌بارید؛ ساعت حوالی ۷ بود که درب بیت را باز کردند و به‌سوی حسینیه امام خمینی (ره) رفتیم.

در ردیف های جلویی نشستیم و کم‌کم افراد زیادی به ما می‌پیوستند که پس از دقایقی دیگر همه جای حسینیه مملو از آذربایجانی‌ها شد که از شور و شوق هرکدام شعارهایی می‌دادند که پس از گذشت چند ساعت که به دیدار رهبر در ساعت 10 و نیم نزدیک می‌شدیم که دقایقی قبل از آن مردم آذربایجان شعری را که برای خواندن در نزد آقا آماده کرده بودند را دسته‌جمعی زمزمه و تمرین می‌کردند.

از شعار «ای پسر فاطمه منتظر تو هستیم» تا چهره نورانی رهبر انقلاب

همه چشم‌ها خیره به ساعت بیت بود که عقربه‌ها رفته‌رفته به 10 و نیم نزدیک می‌شدند که ناگهان مردم آذربایجان شعارِ «ای پسر فاطمه منتظر تو هستیم» سر دادند که لحظاتی بعدازآن پرده‌ها گشوده شد و رهبری آمدند همه در حال جنب‌وجوش بودند آذربایجانی‌ها از جا بر خواستند و شعرشان را برای حضرت آقا خواندند.

صحنه‌های جالبی را از عاشقان می‌دیدم خیلی‌ها گریه می‌کردند، حضرت آقا را اولین بار بود از نزدیک می‌دیدم واقعاً صحنه خاصی بود چشم‌هایم 5 دقیقه قادر به دیدن چهره رهبر نبود هرچقدر چشم‌هایم را باز و بسته کردم باز نتوانستم ببینم چهره‌شان نور خاصی داشت که کم‌کم چشم‌هایم توانست چهره آقا را مشاهده کند ایشان همانند خورشید می‌درخشیدند آری فرزند فاطمه مثل همیشه بی‌همتا بود.

پس از کلی شعار دادن و جنب‌وجوش مردم، رهبری سخنان خود را آغاز کردند مثل همیشه سخنرانی‌شان شنیدنی و پر مفهوم بود پس کلی سخنرانی قسمتی از سخنانشان که اکنون یکی از مهم‌ترین الویت های کشور است را به یاد سپردم؛  ایشان خاطرنشان کردند: سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» در حال پایان یافتن است و مسئولان دولت و دیگر قوا باید به مردم گزارش دهند در این زمینه چه کرده‌اند؟

دیدار با آقا غیرقابل‌توصیف است

رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: مسئولان نباید به مردم بگویند «باید چنین بشود»، بلکه باید بگویند «چنین شد» وقتی رهبر معظم انقلاب این سخنان را می‌گفت می‌توانستیم بفهمیم که ایشان چقدر دغدغه دارند بلکه این موضوع برایم قابل‌فهم بود ولی آن‌قدر قلب بزرگی نداریم که آن را درک کنیم.

پس از پایان سخنرانی رهبری، از حسینیه خارج شدیم اصلاً دلمان نمی‌خواست که از ایشان جدا شویم ولی در کل، دیدار با آقا برایمان بسیار خاطره‌انگیز و غیرقابل‌توصیف است. در مسیر برگشت یکی از اصحاب فرهنگ و هنر در وصف آقا شروع به شعر گفتن کرد و لحظاتی حال و هوای خاصی به محفل کاروان ما داد.

کنجکاو بودم که بدانم هر یک از اعضای کاروان در لحظه دیدار رهبری چه حسی داشتند و در همین راستا سراغ چند تن از آنان رفتم که هرکدام حرف دلشان را به‌گونه‌ای بروز دادند.

زیارت امام خامنه‌ای برایم همانند زیارت کربلا بود

غلامرضا آقاجانی در گفت‌وگو با خبرنگار میانه نیوزاظهار داشت: وقتی شنیدم که به دیدار رهبری می‌روم روحم پرواز کرد حس عجیبی داشتم واقعاً احساس کردم که عازم نجف می‌شوم چون‌که امام خامنه‌ای رهبر ماست و زبانم از بیان احساسم نسبت به حضرت آقا قاصر است.

این شاعر آذربایجانی بابیان اینکه در جامعه انسان برای دوست داشتن برخی افراد نمی‌تواند دلیل بیاورد اذعان داشت: من نیز به آقای خامنه‌ای چنین علاقه‌ای دارم نمی‌دانم این چگونه علاقه‌ای است ولی همان‌گونه که عاشق امامان هستم عاشق سید علی هم هستم ما به او می‌گوییم فرزند فاطمه و واقعاً هم علی گونه او را دوست داریم.

وی بابیان اینکه زیارت امام خامنه‌ای برایم همانند زیارت کربلا بود خاطرنشان کرد: اولین بارم بود که به دیدار رهبری رفتم و در حسینیه امام خمینی (ره) قبل از آمدن رهبری حس شاعری‌ام بروز کرد و باعث شد برخیزم و در وصف حضرت آقا و مولا علی (ع) شعر بگویم.

دیدار رهبری به آدم انرژی خاصی می‌دهد

محمدرضا باقر پور یکی دیگر از افرادی است که عازم دیدار با رهبری بود، در گفت‌وگو با خبرنگار میانه نیوز گفت: بعضی حس‌ها را نمی‌شود آن‌طوری که هست، توضیح داد؛ در این هوای سرد و برفی، مردم چنین راه طولانی را تحمل کرده‌اند و حتی از دورافتاده‌ترین روستاهای آذربایجان به خدمت آقا رسیدند.

این نویسنده آذربایجانی با اشاره به اینکه دیدار رهبری به آدم انرژی خاصی می‌دهد تصریح کرد: دقت نظر و هوشمندی ایشان همچنین درک و فهم صحیح امور اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی معظم له برای بنده به‌عنوان یک ایرانی افتخارآمیز است.

وی اضافه کرد: فهم سالم و فراتر نگری ایشان در فهم آیات و روایات کاملاً محسوس است لذا در سخنرانی‌شان اشاره کردند که منظور از آیه «واعدوا لهم ما استطعتم من قوه» فقط توجه به قوه نظامی نیست بلکه معنای آیه این است که هرچه می‌توانید درون خود را از همه نظر قوی کنید که فرمودند این همان استحکام ساخت داخلی است.

هدف از دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب تداعی خاطرات قیام 29 بهمن است

محمدتقی باغبان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار میانه نیوز با اشاره به اینکه هدف از دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب تداعی خاطرات قیام 29 بهمن است اظهار داشت: برای اینکه قیام 29 بهمن که نوعی نقش‌آفرینی مردم آذربایجان در انقلاب بود برای جوانان مطرح شود هرساله مردم آذربایجان در 27 بهمن با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند.

مسئول کاروان اصحاب فرهنگ و هنر آذربایجان شرقی بابیان اینکه امسال سهمیه دیدار با رهبری را کاهش داده بودند افزود: امسال 30 کارت ملاقات به اداره فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی اختصاص داده بودند که ما این کارت‌ها را به برخی از اصحاب فرهنگ و هنر اهدا کردیم تا به محضر حضرت آقا مشرف شوند.

وی در ادامه با تشریح احساس خویش نسبت به رهبری اذعان داشت: هر کس به فردی از صمیم قلب علاقه‌مند شود آن علاقه هیچ‌وقت از بین نمی‌رود لذا علاقه من به رهبری نیز چیزی شبیه این امر بود، وقتی ما مردم ولایت مدار آذربایجان هرساله در 27 بهمن به دیدار مقام معظم رهبری می‌رویم عهدمان را با ایشان نمی‌شکنیم و همیشه پشت ولایت و انقلاب هستیم.

باغبان در پایان افزود: حضرت آقا خودشان نیز می‌دانند که مردم آذربایجان عاشق ایشان هستند و امیدواریم خداوند سایه رهبری را برای کشورمان پایدار کند.

 

گزارش از محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :