به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، حمید شکری در آیین کلنگ زنی و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مدرن مربوط به سکونتگاههای غیر رسمی شهر میانه واقع در شهرک شهید بهشتی به طول ۱۵ کیلومتر گفت: این پروژه با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار در طی ۲ سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: در سال جاری برای بخش فاضلاب شهر میانه ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

فرماندار میانه با بیان اینکه پروژه های فاضلاب شهری از جمله پروژه های بهداشتی به شمار می رود به مشکلات فاضلاب در گذشته اشاره کرده گفت: خوشبختانه در دو سال اخیر پروژه های بزرگ فاضلاب از جمله در شهرک اندیشه و اکثر محلات شهر اجرا شده و امروز نیز شاهد کلنگ زنی شبکه فاضلاب در سکونتگاههای غیر رسمی هستیم.

مدیر عمل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی نیز با حضور در این مراسم با اشاره به اینکه اقدامات اساسی در خصوص اجرای شبکه فاضلاب در شهر میانه از جمله حل مشکل فاضلاب شهرک اندیشه انجام شده گفت: جا دارد از فرماندار ویژه میانه، شورای شهر و شهردار و دیگر مسئولین مربوطه در انجام این پروژه ها قدردانی کنیم.

ایمانلو هدف از توسعه شبکه فاضلاب سکونتگاههای غیر رسمی را ارائه خدمات به مناطق محروم و در حاشیه شهر عنوان نموده گفت: این اقدام در استان برای اولین بار از شهر میانه آغاز شده و برای دیگر شهرها نیز برنامه ریزی داریم.

وی همچنین افزود: با هزینه کرد منابع مالی لازم این پروژه که توسط دو پیمانکار به اجرا می رسد در طی یک و نیم سال یا دو سال به بهره برداری خواهد رسید.

ایمانلو در پایان در خصوص سختی آب شرب میانه گفت: سختی آب میانه برابر استاندارد ایران بوده اما برای رفع مشکل برنامه هایی داریم و هدف اصلی تامین آب شرب میانه از سد گرمی چای است.  

 

انتهای پیام/ز