به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله محمدی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه امروز شهر میانه با اشاره به اینکه پرودگار متعال با بهانه مختلف به دنبال مغرفت بندگان خویش است، اظهار کرد: شیعه اهل بیت در قیامت از اهل نجات هستند، در قیامت عده ای از انسان ها توسط پیامبران عده ای توسط امامان و عده ای هم توسط پدر و مادر مورد شفاعت قرار می گیرند.

امام جمعه میانه با بیان اینکه عده ای از انسان ها هم هستند که شفاعت هیچ احدی شامل حال آنان نمی شود افزود: برخی انسان ها به قدری خود را از خداوند دور کرده و به مال دنیا وابسته شده و خود را غرق در گناه و کبر کرده اند که این افراد به سختی بخشیده می شوند.

وی در ادامه بااشاره به اینکه اگر فقط ۱۰ درصد از ثروتمندان کشور بخش از ثروت خود را خرج امورات خیریه و کمک به فقرا بکنند در کشور هیچ فقیری باقی نمی ماند اذعان کرد: متاسفانه بیشتر ثروتمندان کشور حاضر نیستند در کار نیک و خیر شرکت کنند لذا وقتی به این ثروتمندان از کار نیک و احسان و کمک به فقرا حرف می زنیم حاضر نیستند حتی یک ریال هم کمک کنند.

حجت الاسلام محمدی ادامه داد: اگر در کشور قاضی هایی باشند که مردانه حکم صریح دهند که ثروت برخی ثروتمندان بررسی شود که آنان این همه پول را از کجا آورده اند و در صورت اثبات تخلفات آنان، بخشی از ثروت هایشان را مصادره کرده و صرف امورات خیریه شود در کشور هیچ فقیر و گرسنه ای باقی نمی ماند.

خطیب جمعه میانه همچنین به اقدام تاسف بار عده ای از نمایندگان در مراسم تحلیف رئیس جمهور دوازدهم واکنش شدید نشان داد و افزود: برخی نمایندگان بی عرضه در کنار موگرینی عکس سلفی با حالت های تاسف برانگیز گرفتند و با این کارشان عزت و حیثیت ملت را زیر سوال بردند این افراد اسباب آزار ائمه (ع) بوده و از شفاعت خداوند شامل حال آنان نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: این نمایندگانی که با موگرینی سلفی گرفتند بی عقل هستند آنان تصاویر سلفی خود را در آلبوم عملکرد خود درج می کنند تا شاید خانم موگرینی در قیامت آنان را شفاعت کند!

حجت الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۱ مرداد مرداد سالروز حمایت از صنایع کوچک در کشور اشاره کرد و گفت: حمایت از این صنایع به رفع بیکاری کمک خواهد کرد و اقتصاد مقاومتی را احیاء می کند لذا  مقام معظم رهبری در این خصوص می فرمایند؛ «وقتی تولید داخلی خوابید جوانان ما بیکار و اشتغال کم می شود و تولید کم و رکود بر کشور حاکم خواهد شد و وضعیت زندگی و معیشت مردم دشوار می شود »، خدمت به مردم یک عبادت بزرگ است.

وی با تاکید بر اینکه برخی از صنایع بزرگ در اقتصاد مقاومتی نقش راهبردی و مهمی دارند، گفت: نباید نسبت به صنایع کوچک و متوسط بی‌توجه باشیم، اکنون در سطح کشور با رکودی مواجه هستیم که بازار و صنایع را با مشکل مواجه کرده به همین علت بخشی از واحدها فعالیت خود را تعطیل یا محدوده کرده‌اند.

امام جمعه میانه با اشاره به سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان بر رژیم کودک‌کش صهیونیستی تصریح کرد: ۲۳ مرداد ماه سالروز مقاومت اسلامی و پیروزی قهرمانانه حزبالله لبنان بر ارتش تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی است چرا که حزب الله لبنان خار چشم آمریکا و صهیونیستی‌هاست و مردم مسلمان منطقه اکنون در برابر ظلم جهانی ایستادگی می‌کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: دولت دوازدهم در آستانه تشکیل بوده و انتظار می رود که دولتمردان بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری قدم بردارند لذا عمده فعالیت های دولت دوازدهم باید در راستای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور باشد و این دولت باید به بحث اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای کرده و آن را جدی بگیرد.

حجت الاسلام محمدی همچین خواستار به کارگیری وزرای جوان در دولت دوازدهم شد و گفت: امید است دولتمردان وزرای جوان را فارغ از هرگونه سلیقه سیاسی و حزبی انتخاب کنند.

وی همچنین با اشاره به نحوه شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی، متذکر شد: این جوان عزیز و شجاع که پس از اسارت در دست داعشیان سنگدل و ظالم با لب‌تشنه به شهادت رسید و حتی ذره‌ای در او ضعف نبود و این شهادت باعزت به خاطر ایمان، تقوا و خداترسی این جوان بسیجی بود.

امام‌ جمعه میانه با انتقاد از سیاست دولت در برابر وضع تحریم‌های جدید علیه ایران و نقض آشکار برجام توسط امریکا، خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده است آمریکا غیر قابل اعتماد است و با مذاکره هیچ چیزی عاید ما نمی شود لذا مسؤولان باید پاسخ این اقدامات را هرچه سریع‌تر بدهند.

حجت الاسلام محمدی در ادامه با اشاره به شایعات پخش شده در سطح شهرستان مبنی بر اینکه امام جمعه جدید میانه به دنبال جا به جایی مسئولین است افزود: جابه جایی مسئولین امری طبیعی است و این موضوع به امام جمعه مربوط نیست برخی سازمان ها مستقیماً زیر نظر نهاد رهبری هستند و به تبع در شهرستان ها نیز زیر نظر امام جمعه لذا نهادهایی مانند سپاه، نیروهای انتظامی، اوقاف، دادگستری و روحانیت از جمله نهادهای زیر نظر رهبری هستند.

وی ادامه داد: لازمه پیشرفت کارها تغییر و تحول در مدیریت ها است برخی ۲۰ سال است که به یک سمت چسبیده اند و تمامی ایده های خود را نیز خرج کرده اند ولی پیشرفتی حاصل نشده است لذا اینگونه مدیران را باید تغییر داد بنده بر این عقیده هستم که برخی مدیران باید عوض شوند و برخی نیز باید تقویت شوند.

امام جمعه میانه به مسئله آب شرب شهرستان میانه اشاره کرد و گفت: مسئله آب در شهرستان میانه امری حیاتی است در برخی روستاهای شهرستان آب وجود ندارد لذا نباید مسئله نبود آب باعث خالی از سکنه شدن روستاهای شهرستان شود امید است در دولت دوازدهم شاهد حل این مشکلات باشیم.

وی در پایان به مشکلات حوزه راه شهرستان میانه نیز اشاره کرد و افزود: راه آهن میانه – تبریز متوقف شده و شاهد پیشرفت کار نیستیم لکن این مسئوله به اینجا ختم نمی شود بلکه راه های مواصلاتی شهرستان میانه نیز از وضعیت بسیار بدی برخوردار هستند که هر روز شاهد کشت و کشتار در این جاده ها هستیم امید است مسئولین امر به این موارد توجه ویژه ای داشته و در راستای حل آنان هر چه سریع تر اقدام کنند.

 

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/