به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه میانه با اشاره به اینکه اسلام تشکیل خانواده را از مهم‌ترین اساس‌های جامعه می‌داند اظهار کرد: امروز مسئله طلاق در جامعه به آفتی بزرگ تبدیل‌شده است که در این میان ازدواج سالم می‌تواند کل جامعه به کمال برده و مانع بروز فسادهای اجتماعی می‌شود.

وی با اشاره به اول دی الحجه و روز ازدواج، افزود: ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) الگوی همه ازدواج‌ها است، اگر شکل‌گیری خانواده با این نگاه انجام شود بدون تردید سلامت خانواده تضمین می‌شود، بهانه‌گیری و وسواس بی‌مورد نباید در ازدواج مطرح شود.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه یکی از اهداف خاص ازدواج تکثیر نسل است افزود: وقتی پدر و مادر پیر شده و از پای می‌افتند در این میان این اولاد است که از والدین خود دستگیری کرده و از آنان مراقبت می‌کند لذا همه می‌دانیم که در خدمت پدر و مادر بودن یک عبادت بزرگ به‌حساب می‌آید.

وی با تفسیر اینکه بحث اولاد کمتر زندگی بهتر، یکی مبحثی کاملاً غلط است خاطرنشان کرد: خداوند کسانی را که بر بحث اولاد کمتر زندگی بهتر دامن می‌زنند ببخشد چراکه این موضوع کاملاً غلط بوده و بنیان خانواده و نسل را از هم می‌پاشد امروز اگر ما بحث ازدواج سالم را ترویج داده و بر ازدواج ساده و غیرتجملاتی جوانان ورود کنیم فساد اجتماعی کاسته شده و به‌تبع آن جامعه به تکامل و رشد می‌رسد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با تأکید بر اینکه طبق روایات متعدد بدترین افراد امت جوانان مجرد هستند اذعان کرد: مجردها بیشتر از هر انسان دیگری در معرض گناه هستند و بیشتر این طیف نیز به دلیل نیازهایی که دارند دچار گناه می‌شوند در همین راستا پیامبر اسلام (ص) در فرمایشات خود بر ازدواج ساده تأکید داشته‌اند چراکه آرامش روحی و معنوی یکی دیگر از ثمرات ازدواج سالم است.

خطیب جمعه میانه در ادامه با اشاره به ۲۷ مرداد روز «دحو الارض» افزود: امروز ۲۵ ذی‌القعده «دحوالارض» در چنینی روزی خانه خدا از دل آب سر بیرون آورد و باگذشت زمان خشکی‌ها پدید آمد و موجودات طبیعی به وجود آمدند به‌طوری‌که کره زمین اول کاملاً آب بود و کم‌کم خشکی‌ها و گیاهان به وجود آمدند و زمین رو به  خشکی می‌رود طوری که نام قرآنی آن را «دحو الارض» قراردادند.

وی افزود: «دحوالارض» یکی از روزهای بزرگ و پرفضیلت است که عبادت در آن ثواب فراوان دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه با اشاره به ۲۸ مرداد سالروز کودتای آمریکا در سال ۱۳۳۲ علیه دولت دکتر مصدق تصریح کرد: آمریکایی‌ها در آن زمان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و دست‌یابی به منافع مشترک سیاسی، اقتصادی و … خود با انگلیسی‌ها علیه دولت دکتر مصدق خیانت کردند و امروز باید ما از تاریخ درس عبرت گرفته و به غربی‌ها اعتماد نکنیم.

خطیب جمعه میانه با اشاره به آغاز هفته دولت، تصریح کرد: هر دولتی ضمن اینکه باید در حفظ ارزش‌ها و اصالت نظام اسلامی بکوشد باید ابتکار و خلاقیت نیز داشته باشد تا تاریخ بگوید این اقدام حاصل تلاش فلان دولت است.

وی همچنین با اشاره به تهدیدات صورت گرفته توسط رئیس‌جمهور آمریکا علیه کره شمالی، ایران و روسیه خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال این است که در بین کشورهای اسلامی و تشیع اختلاف ایجاد کند و اکنون کردستان به دنبال ایجاد دولت کرد است و طرف دیگر داعشی ها نیز به دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی هستند که خوشبختانه تاکنون ما نفس آن‌ها بریده و در مبارزه با آنان نیز موفق شده‌ایم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی به سفر سرلشکر باقری به ترکیه اشاره کرد و گفت: سفر رئیس‌کل نیروهای مسلح به ترکیه در راستای تقویت صلح بین دو کشور بوده و اینکه ترکیه و ایران اجازه نمی‌دهند که یک دولت کردی به منطقه اضافه‌شده و اسرائیلی دیگر به وجود آید لذا نباید بگذاریم صهیونیست‌ها با کوچک‌ترین فرصت به ما ضربه بزنند و آن‌ها را باید در نطفه خفه کنیم.

امام‌جمعه میانه در پایان اظهار کرد: اینکه بگوییم برجام برای ایران خیری نداشته است اشتباه می‌کنیم چراکه یکی از فواید برجام این بود که جهانیان دانستند که ایرانی‌ها به دنبال دستیابی به سلاح‌های اتمی و کشتارجمعی نیستند و در کنار این نیز آمریکایی سعی می‌کنند با نقض برجام و سوق دادن تقصیرات دروغین به مسئولین ایرانی، چهره این کشور را در جهان منفور کنند که ما این اجازه را به آنان نمی‌دهیم.

 

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/