به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه میانه با اشاره به اینکه صلح باعث خیروبرکت می‌شود اظهار کرد: کلمه صلح در قرآن آمده و به آن اشاره ویژه‌ای شده است لذا اختلاف باعث تنش و حاشیه‌های گزافی شده و خیروبرکتی در پیش ندارد صلح در خانواده، مردم یک شهر و در اجتماع توسط قرآن به آن اشاره ویژه ای شده است.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال تنش هستند افزود: صلح طبی بسیار امر خوبی است چراکه صلح به معنای گردن خم کردن در مقابل دشمنان نیست اگر صلح باشد جنگی نیز به وجود نمی‌آید درحالی‌که در حال حاضر در افغانستان گروهی به نام طالبان را به وجود آوردند که هرروز در آن کشور کشت و کشتار و خونریزی وجود دارد.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت تصریح کرد: هفته دولت بهترین فرصت برای ارزیابی عملکرد قوه مجریه است و انتظار از کارمندان در دولت جمهوری اسلامی این است که به ملت ایثارگر و شهیدپرور ایران خدمت کنند و اخلاق اسلامی را در برخورد با آنان و وجدان کاری را رعایت کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به‌روز کارمند و گرامیداشت مقام کارمندان بیان کرد: کارمندان باید متوجه باشند که نحوه رفتار آنان با ارباب‌رجوع در خوش‌بینی و بدبینی مردم به‌نظام مؤثر است پس باید به تکریم ارباب‌رجوع بپردازند.

این مسئول تصریح کرد: سوم شهریور مصادف با سالروز اشغال ایران در جنگ جهانی دوم است لذا نهایت بدبختی این است که مردم از ساقط شدن دولت خود خوشحال باشند لذا در آن زمان مردم از سقوط دولت رضاشاه خوشحال شدند حال اکنون این نظام را خود مردم به وجود آورده‌اند و باید قدردان این حکومت باشیم.

امام‌جمعه میانه با تبریک فرارسیدن روز داروسازی افزود: ایران بعد از انقلاب در صنعت داروسازی پیشرفت بسیار زیادی داشته است امروز ما جز صادرکنندگان برتر دارو در جهان هستیم داروسازی یکی از نیازهای جامعه است باید در این زمینه تلاش کنیم تا به خودکفایی برسیم و روح دانشمند کشورمان محمد ابن زکریای رازی را با تلاش‌هایمان احیا کنیم و به دنیا نشان دهیم ایران شخصیت‌های بزرگی در خود جای‌داده است.

وی همچنین در ادامه به سخنان رهبری در ارتباط بااهمیت مساجد اشاره کرد و گفت: مساجد خاک‌ریز فرهنگی انقلاب هستند باید به جوانان مسجدی توجه بیشتری شده و به مساجد بهاداده شود چراکه مسجد محل تقویت روحیه دینی و انقلابی بوده و به معنای واقعی کلمه مساجد تکیه‌گاه اصلی انقلاب و نظام هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی از دولتمردان خواستار عمل به وعده‌هایشان شد و ادامه داد: دولتمردان زندگی را برای مردم آسان کنند و بحث اقتصاد مقاومتی را جز سرلوحه اهداف اصلی و اولویت‌دار خود قرار دهند و از ظرفیت دانشمندان و نخبه‌های کشور در عرصه‌های مختلف استفاده کنند.

امام جمعه میانه در مورد استقلال طلبی کردهای عراق و تشکیل دولت جدید به دولتمردان هشدار داد و گفت: کردهای عراق ساز استقلال زده و می خواهند دولت کرد تشکیل دهند لذا اگر اجازه دهیم این امر صورت پذیرد در عراق ناامنی بیشتر می شود و اختلاف به وجود می آید لذا دولتمردان باید بسیار هشیار باشند.

وی اضافه کرد: ممکن است کردهای عراق این تفکر را به کشور ما نیز منتقل کنند و افکار کردهای ایرانی را نیز منحرف سازند کردها در ایران سنگربانان غیور مرزهای کشور هستند که غربی ها به دنبال این هستند که تفکر تجزیه طلبی را نیز به کردهای ایران منتقل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی خاطرنشان کرد: دشمن می خواهد با ایجاد دولت کرد در منطقه اسرائیل دوم را به وجود آورد و آنان این را بدانند که جمهوری اسلامی هرگز این اجازه را به آنان نمی دهد و دشمنان این آرزو را با خود به گور می برند.

 

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/