به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر میانه که در جمع پرشور نمازگزاران برگزار شد، با اشاره به اینکه احادیث قرآنی می‌تواند در حیات مادی و معنوی ما اثربخش باشد اظهار کرد: اسراف امروزه در جامعه مایکی از آفت‌های بزرگ است؛ انسان در هر کاری زیاده‌روی کند اسراف است اگر انسان بیش‌ازحد بخورد، انواع اقسام لباس‌های آن‌چنانی بپوشد اسراف کرده است.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه کشور ما یک جامعه‌ای اسلامی و عدالت محور است افزود: امروز ما در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم که برای عدالت و اجرای احکام الهی در آن انقلاب شده است ولی امروز باکمال تأسف به‌جایی رسیده‌ایم که خانه‌های عده‌ای از افراد به‌گونه‌ای تزئین شده و در آن از کاشی‌ها و نماهای آن‌چنانی استفاده‌شده است که اصلاً در اسلام این‌گونه عمل‌ها قابل‌قبول و پسندیده نیست.

وی تأکید کرد: آیا اسلام اجازه داده برای زینت ساختمان این‌همه اسراف و هزینه شود؟ در حقیقت اگر سطح هزینه‌های زندگی بیش از آنچه که در رفع نیازها مورداستفاده است، بالاتر رود، مصداق بارز اسراف خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با انتقاد از تجمل‌گرایی برخی مسئولین دولتی گفت: آیا خدماتی که برای عموم جامعه در نظر گرفته‌شده با خدماتی که برای عده‌ای خواص داده‌شده است قابل‌مقایسه است؟ آیا این‌همه اسراف در انتخابات نمایندگان ما که شام و نهار و … صرفاً برای اخذ رأی مردم داده می‌شود قابل‌قبول است؟ این موارد در اسلام طردشده است.

امام‌جمعه میانه با اشاره به اینکه برخی سنگ‌های آتشین در جهنم مخصوص افرادی است که اسراف می‌کنند ابراز کرد: بعدازاینکه از انقلاب 15 سال گذشت آرام‌آرام اسراف و تجمل‌گرایی در ادارات و سازمان‌ها و شرکت‌ها شروع شد برای نمونه سردر سازی‌های عجیب‌وغریب در برخی نهادها وادارات با هزینه‌های گزاف ساخته‌شده است که این‌همه هزینه برای این‌گونه مسائل از بیت‌المال اسراف بوده که به‌هیچ‌عنوان پسندیده نیست.

وی در ادامه بابیان اینکه هدر دادن مال ظلم بزرگی بوده و از نشانه‌های جهنم است تصریح کرد: لباس‌های آن‌چنانی که امروز برخی فرزندان ما می‌پوشند اسراف نیست؟ جوانی که در زندگی روزمره هزینه اداره زندگی ندارد و بیکار است دولتمردان نیز باید ساده‌زیست بوده و غذاهای آن‌چنانی نخورند وزندگی اشرافی گری نداشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی همچنین با انتقاد از اسراف در برخی مجالس ختم گفت: در برخی مجالس ختم نیز اسراف‌های بسیار زیادی می‌شود در مجالس می‌بینیم انواع اقسام بنر زده‌شده آیا واقعاً این‌همه هزینه لازم است؟ اگر این هزینه‌ها صرف نیازمندان شود بسیاری از گرفتاری‌های جامعه درمان می‌شود.

امام‌جمعه میانه با گرامیداشت سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) خاطرنشان کرد: در اسلام کسی نیست که مانند امام حسن مجتبی (ع) اموالش را میان فقرا و نیازمندان تقسیم کند، ایشان آرام‌بخش دل‌های دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان و نقطه امید درماندگان بود به‌گونه‌ای که هیچ فقیری از در خانه آن حضرت دست‌خالی برنمی‌گشت .

وی با گرامیداشت هشتم آبان ماه، سالروز شهادت حسین فهمیده، تصریح کرد: عزیز و سرور ما در جامعه اسلامی شهید محمدحسین فهمیده بسیجی 13 ساله و فداکار انقلاب اسلامی و جوانانی امثال وی است که با آن ایثاری که انجام داد، نام خود را در تاریخ، ثبت کرد و ما امروز امنیت و آرامش خود مدیون خون این شهیدان هستیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی همچنین با گرامیداشت 9 آبان ماه سالروز شهادت آیت‌الله سید محمدعلی قاضی طباطبایی اذعان کرد: آیت‌الله طباطبایی یکی از روحانیون مبارز و انقلابی بود که شهادت این روحانیون فداکار، انقلاب را بیمه کرد.

امام‌جمعه میانه همچنین با اشاره به ترور دو روحانی که اخیراً در تهران اتفاق افتاد افزود: کسانی که از حضور روحانیت آسیب‌دیده‌اند برخی زالوصفتان ثروتمند ‌بی‌دین و دشمنان اسلام هستند امروزه می‌خواهند با ترور و حمله به عالمان، روحانیت را از صحنه حذف کنند علمای بسیار بزرگی درراه اسلام به شهادت رسیدند عمامه‌ای که روحانیون دارند برای آنان کفن نیز هست چراکه علما حاضر هستند هرلحظه درراه این انقلاب و اسلام جانشان را فدا کنند.

وی در پایان با اشاره به راهپیمایی اربعین که چند سال است شروع‌شده و با این جمعیت استقبال می‌شود، اظهار داشت: اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) چند اثر مهم دارد که یکی از آن‌ها نمایش شور و شعور حسینی است که با این وسیله اتحاد بین مسلمانان برای جهانیان نمایان می‌شود؛ یک نکته در اربعین وجود دارد و آن‌هم این است که کربلا محور و امام حسین(ع) معلم است و راه، راه فداکاری است.

 

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

 

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :