به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانه نیوز، صبح امروز آیین تودیع و معارفه شهردار جدید بخش ترکمانچای شهرستان میانه با حضور مسئولین این شهرستان برگزار شد.

حمید شکری در آیین تودیع و معارفه شهردار ترکمانچای، اظهار کرد:امور عمرانی انجام شده طی سال های اخیر در بخش ترکمانچای شهرستان میانه نسبت به سالهای قبل از وضعیت مطلوبی برخوردار شده که این نشان از تلاش شورا و شهرداری این بخش است.

فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه شورا و شهرداری یک نهاد مردمی است، افزود: شورای جدید ترکمانچای نیز باید روحیه خدمت به مردم داشته و با تلاش و همت شبانه روزی در رفع مشکلات و توسعه شهر بکوشند چرا که آنان در قبال آرا و اعتماد مردم این بخش مسئول هستند.

وی با بیان اینکه برای توسعه هرچه بیشتر بخش ترکمانچای باید از مشارکت مردم بهره برد، اذعان کرد: در سال جاری شاهد اعطای اعتبارات و تسهیلات از سوی دولت به روستائیان هستیم  و به هر فرد واجد الشرایط این تسهیلات ارائه خواهد شد که تسهیلات 6 درصد توسعه روستایی از جمله این اعتبارات است.

شکری در ادامه جذب سرمایه گذار و راه اندازی تعاونی در روستاها را یکی از راههای جذب اعتبارعنوان کرد و گفت: باید مردم را به مشارکت در امورات عمرانی، تولیدی و تشکیل تعاونی ها تشویق کنیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مشارکت مردم شهرستان میانه در امورات عمرانی در سطح استان بی نظیر است، خاطرنشان کرد: مشارکت مردمی در بخش ها و روستاهای شهرستان در حوزه های آبرسانی، راه و توسعه روستایی بی نظیر بوده و الگویی برای سایر شهرستان های استان است.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح 2 هزار و 700 هکتار از اراضی پایاب سد آیدوغموش طی سال های اخیر در شهرستان میانه تصریح کرد: در سال جاری نیز 2 هزار و 700 هکتار از اراضی پایاب سد آیدوغموش با مشارکت چند روستا و اهالی بدون بودجه دولتی با استفاده از تسهیلات و یارانه دولتی در حال انجام است.

فرماندار ویژه شهرستان میانه خطاب به شورای شهر و شهردار ترکمانچای گفت: مطالبات و بدهی های شهرداری نباید مانعی برای ارائه خدمت باشد، شورا نیز باید پاسخگوی انتظارات به حق مردم بوده و در چارچوب قانون و بر اساس مقررات به دور از احساسات و با انسجام کامل به وظایف خود عمل کند.

شکری ارتقاء شهر ترکمانچای به شهرستان را سبب پیشرفت هر چه بیشتر این بخش عنوان کرد و افزود: ما در کنار مردم این بخش برای تحقق این موضوع تلاش خواهیم کرد و امید است در سال های آتی بتوانیم آرزوی دیرینه مردم بخش ترکمانچای را تحقق بخشیده و این بخش را تبدیل به شهرستان کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین یونس کیانی نیز در این جلسه با بیان اینکه اعضای جدید شورای اسلامی بخش ترکمانچای باید به رسالت ذاتی خود عمل کنند، اظهار کرد: جایگاه شورا که یک نهاد مردمی بوده و توسط رای مردم انتخاب می شود از حساسیت بالایی برخوردار بوده و نباید از این جایگاه برای منافع شخصی بهره گیرند.

امام جمعه ترکمانچای تاکید کرد: شورا شهر فقط مربوط به شهرداری نیست بلکه با توجه به اینکه از جنس مردم هستند متعلق به شهر بوده و رابطی بین شهروندان و مسئولین هستند که باید خواسته های مردم را انتقال دهند.

وی از اعضای شورای اسلامی و شهردار ترکمانچای خواستار ارائه کیفیت خوب خدمات به شهروندان شد و گفت:از جمله الویت های کاری شهرداری و شورای اسلامی ترکمانچای باید رعایت قانون، تکریم مردم و مودیان و شهروندان، ارائه کیفیت خوب خدمات به شهروندان جهت رضایت شهروندان باشد.

رسول یعقوبی نیز در ادامه این جلسه، از اختصاص 4 میلیارد ریال اعتبار برای روستای شیخ طبق در کمیته برنامه ریزی خبر داد و اظهار کرد: ترکمانچای نیاز به معبرگشایی و آسفالت ریزی معابر دارد که این امر باید در برنامه بودجه 97  گنجانده شود.

بخشدار ترکمانچای در پایان ابراز کرد: اعتبار عمرانی برای 44 دهیاری در این بخش در خصوص ارتقای این شهر به شهرستان اعطا شده که بستر و زمینه برای این امر فراهم است.

به گزارش میانه نیوز، در این مراسم از محمد حسین خدابخش شهردار سابق ترکمانچای تقدیر به عمل آمده و ابراهیم ابراهیمی به عنوان شهردار جدید این بخش معرفی شد.
انتهای پیام/

 

 

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :