قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی عامل پرخاش‌های مردمی

بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی عامل پرخاش‌های مردمی

پایگاه خبری میانه نیوزمحمد زینالی: چند روز پیش بود که در برخی شهرهای کشور مردم به دلیل گرانی و مشکلات معیشتی به خیابان‌ها آمده و دست به اعتراض قانونی زدند ولی در این میان دشمنان خارجی و فتنه گران داخلی از این موضوع سوءاستفاده کرده و سعی کردند مردم را علیه نظام تحریک کرده و جریان فتنه 88 را بار دیگر احیا کنند.

در اصل 27 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است: تشکیل اجتماعات و راه‏پیمایی‏ها، بدون حمل سلاح، به‌شرط آن‌که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است؛ این یعنی مردم حق‌دارند به‌طور قانونی اعتراض کرده و از مسئولین مطالبه گری کنند ولی اینکه عده‌ای به بهانه اصلاح وضع موجود دست به اغتشاش زده و کشور را به آشوب بکشند هیچ‌گونه توجیه قانونی و عقلانی ندارد.

ما در جایگاه رسانه و به‌عنوان تریبون بیان مشکلات مردم از کسانی که مشکلات معیشتی داشته و برای احقاق حق خودشان دست به اعتراض زده و خواستار رسیدگی به وضع نا به سامان اقتصادی کشور از سوی دولتمردان شدند دفاع می‌کنیم و باید دولتمردان و مسئولین امر نیز این را بدانند و درک کنند که تنها راه‌حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، اقدام و عمل به بحث اقتصاد مقاومتی است که رهبر انقلاب سال‌هاست به این موضوع تأکید ویژه‌ای دارند.

عده‌ای غرب‌گرا در این میان سعی می‌کنند با ایجاد تنش‌های قومی، اقتصادی، سیاسی و … مملکت را متلاشی کنند این افراد فکر می‌کنند که با ریختن به خیابان‌ها و توهین به آرمان‌های انقلاب، می‌توانند نظام را متضرر کرده و حکومت جایگزین به وجود بیاورند ولی باید به آنان گفت که صبر طلایه‌داران این مملکت صبری استراتژیک است چون آنان امامی دارند که منتظرند او حکم جهادشان دهد و باید منافقین داخلی بهراسند از روی که صبر مردم انقلابی ایران لبریز شود.

اگر امروز به بحث اقتصاد مقاومتی جامه عمل پوشانده می‌شد این اتفاقات پیش نمی‌آمد و فرصت دست منافقین و دشمنان نمی‌افتاد لذا نباید مسئولینی را بخشید که به مردم خیانت کرده و طوری القا کردند که باعث‌وبانی مشکلات اقتصادی کشور به خاطره تحریم و عدم رابطه با غرب است! برجام را به وجود آوردند و امروز بعد از گذشت مدت‌ها از این توافق‌نامه بی‌فرجام، می‌بینیم که کلید حل مشکلات کشور ارتباط با غرب و فرعون‌های زمان نیست بلکه اقتصاد مقاومتی تنها راه‌ چاره برای گذر از این مشکلات است.

حل مشکلات معیشتی مردم وظیفه دولتمردان است چراکه 91 درصد امکانات کشور در اختیار آنان می‌باشد و امروز عده‌ای منافق ناکارآمدی موجود در کشور را به ولایت‌فقیه ربط می‌دهند؛ کسی که با 78 سال سن شخصاً به مناطق زلزله‌زده رفته و مشکلات آنان را پیگیری می‌کند روی محاسن، عبا و عمامه‌اش گردوغبار می‌نشیند پایین عبا و قبایش گلی می‌شود و در این میان فرماندهان نظامی را فراخوانده و بازسازی منازل مردم را به آنان می‌سپارد چون می‌داند که دولت تمایلی به کار جهادی ندارد.

 از سویی دیگر آقای روحانی به مناطق زلزله‌زده آمده و از سان روف (سقف) ماشین زره‌پوش به مردم داغ‌دیده مناطق زلزله‌زده دست تکان می‌دهد و به خود زحمت پیاده شدن و شنیدن درد دل مردم داغ‌دیده را نمی‌دهد! وقتی رهبر مملکت با 78 سال سن شخصاً به مناطق زلزله‌زده رفته و با مردم به‌صورت متقابل سخن گفته و مشکلات آنان را جویا می‌شود این رهبر انقلاب است که دلش با مستضعفین است و امروز افرادی که در دهه‌های پیشین مدیر بودند و امروز تبدیل به اپوزیسیون شده‌اند و نیز کسانی که در حال حاضر امکانات کشور را در اختیاردارند باید پاسخگو باشند.

هدف از بیان این مسائل شناخت عملکرد بعضی آقایان بود تا بعضی افراد ناقص‌العقل به هذیان‌گویی‌ها خود ادامه ندهند و نگویند که رهبری ناکارآمد است؛ دولتی که در طول این 5سال عملکرد مثبتی نداشته و به بسیاری از وعده‌های خود در خصوص حل مشکلات معیشتی مردم و رفاه حال آنان عمل‌نکرده است نباید در سخنرانی‌های خود بگوید که باید این کار و آن موضوع انجام شود چراکه مخاطب آن بایدها خود دولت است وکسی که باید به مشکلات مردم رسیدگی کند همین دولت به‌اصطلاح تدبیر و امید می‌باشد.

وقتی دولت آقای روحانی در خصوص رفاه مردم هیچ قدم مثبتی برنمی‌دارد نتیجه‌اش می‌شود این‌گونه اعتراضات که دشمنان از آن به نحو احسن علیه نظام و انقلاب استفاده می‌کنند ولی آقایان این را بدانند که ما خوب بلدیم این‌گونه تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم و اجازه نمی‌دهیم این انقلاب که ثمره خون هزاران شهید است با این ترقه‌بازی‌ها به دست نااهلان بیافتد.

اینکه بگوییم اعتراضات مردم کاملاً غیرطبیعی است، نظریه ای کاملاً غلط داده ایم لذا با عنایت به برخی مسائل می‌توان به این موضوع پی برد که صبر مردم لبریز شده است؛ ازیک‌طرف اخبار حقوق‌های نجومی، اختلاس‌های میلیاردی و … و از سویی دیگر با دولتی طرف هستیم که به‌جای پاسخگویی به مشکلات مردم و برخورد با نجومی بگیران، آنان را ذخایر انقلاب عنوان کرده و اکثر وزرایش زندگی اشرافی دارند؛ دولتمردانی که در حساب‌های بانکی‌شان هزاران میلیارد سرمایه داشته و فرزندانشان در خارج از کشور تحصیل وزندگی می‌کنند چگونه می‌توانند درد مردم را درک کنند؟ باید بپذیریم که مردم ایران بصیرت والایی دارند و با دیدن این مسائل احساساتشان جریحه‌دار می‌شود و در این صورت پرخاش آنان غیرطبیعی نیست.

در پایان امید است دولتمردان به‌جای شعارپراکنی و انداختن مشکلات به گردن دولت‌های قبلی، کمی به خود آمده و گره‌ای از مشکلات مردم را حل کنند و این را یادشان نرود که تنها راه‌حل مشکلات کشور عمل به مقوله اقتصاد مقاومتی است و از کل‌کل کردن با افرادی مانند ترامپ دیوانه هیچ خیری عاید کشور نمی‌شود.

 

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه, مقالات

این خبر را به اشتراک بگذارید :

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.