December 15,2018 | ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

امام جمعه میانه:

در شهر میانه همتی برای مبارزه با سد معبر وجود ندارد/ ناهنجاری اجتماعی قساوت قلب می‌آورد

در شهر میانه همتی برای مبارزه با سد معبر وجود ندارد/ ناهنجاری اجتماعی قساوت قلب می‌آورد

امام‌جمعه میانه موضوع سد معبر را یکی از بدترین گناهان عنوان کرد و گفت: سد معبر یکی از بدترین گناه‌هاست و امروز بزرگ‌ترین ایراد شهر میانه در حوزه شهری سد معبر بوده و این امر یک موضوعی کاملاً غیرقابل‌تحمل است و انتظار می‌رود مسئولین امر در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

 

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر میانه با اشاره به معضل سد معبر در شهر میانه اظهار داشت: متأسفانه در میانه همتی برای مبارزه با سد معبر وجود ندارد در خیابان‌های شهر کاملاً بی‌نظمی حاکم است هرکسی هر طور دلش می‌خواهد ماشینش را پارک کرده و برخی مغازه‌داران نیز بحث حقوق شهروندی را رعایت نمی‌کنند.

امام‌جمعه میانه موضوع سد معبر را یکی از بدترین گناهان عنوان کرد و گفت: سد معبر یکی از بدترین گناه‌هاست و امروز بزرگ‌ترین ایراد شهر میانه در حوزه شهری سد معبر بوده و این امر یک موضوعی کاملاً غیرقابل‌تحمل است و انتظار می‌رود مسئولین امر در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه ناهنجاری اجتماعی قساوت قلب می‌آورد، تصریح کرد: ناهنجاری‌ها و آلودگی‌های صوتی که در برخی مواقع در عزاداری‌ها هم صورت می‌گیرد باعث آزار و اذیت همسایه‌ها شده و قلب و دل انسان‌ها را سخت می‌کند؛ سنگدلی و قساوت قلب از بیماری‌های خطرناکی است که سرنوشت بدی را برای انسان در دنیا و آخرت رقم می‌زند.

محمدی در ادامه با گرامیداشت آغاز دهه مبارک فجر افزود: مردم انقلابی ایران در این ایام با تلاش وافر خود حکومت ۲۵۰۰ ساله طاغوت را سرنگون کرده و با همراهی امام راحل (ره) انقلاب اسلامی ایران را پایه‌ریزی کردند و امروز دهه فجر فرصتی برای معرفی دستاوردهای اصیل انقلاب اسلامی است تا نسل جوان جامعه امروز با مجاهدت‌های فراوان نسل انقلاب آشنا شوند و بتوانند وضعیت امروز را با گذشته مقایسه کنند.

امام‌جمعه میانه با اشاره به ۱۷ بهمن سالروز تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام به دستور امام خمینی(ره) ابراز کرد: این مجمع به دستور امام راحل (ره) تشکیل شد و وظیفه دارد به اختلافات میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رسیدگی کند و مصوبات آنان را موردبررسی قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: در این روز مبارک نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) بیعت کردند و با حرکت به هنگام و تاریخی، نام خود را در برگ‌های زرین انقلاب اسلامی به ثبت رسانده و یک روزبه یادماندنی و بزرگ برای ملت ایران به وجود آوردند.

محمدی در ادامه با اشاره به دلایل نام‌گذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری گفت: حضرت آقا برای هرسال شعار جدید نام‌گذاری می‌کنند این نام‌گذاری‌ها با حساب‌وکتاب بوده و باید مسئولین و مردم به آن‌ها توجه ویژه داشته باشند چراکه امروز بحث اقتصاد مقاومتی مورد تأکید ویژه امام خامنه‌ای است.

امام‌جمعه میانه با تأکید بر اینکه غربی‌ها به دنبال آغاز مذاکره جدید با عنوان برجام دو هستند، هشدار داد: دشمن در انجام اموراتش با برنامه پیش می‌رود آنان می‌خواهند برجام دو را با عنوان جلوگیری از توسعه صنعت موشکی و دفاعی ایران به وجود آوردند که باید دولتمردان هوشیار بوده و در مقابله چنین خواسته‌هایی سر خم نکرده و با آنان قاطعانه برخورد کنند.

وی اضافه کرد: قرار است دولتمردان فرانسه به ایران بیایند و امید است دولتمردان مانند زمان شاه حاتم‌بخشی نکنند و نگذارند این افراد در امورات خصوصی و نظامی کشورمان دخالت کنند همان‌هایی که امروز در یمن، غزه و … کودکان شیعه بابی رحمی تمام بمباران کرده و آنان را قطعه‌قطعه می‌کنند.

محمدی بابیان اینکه دشمنان انقلاب هیچ‌گاه دلسوز ما نخواهند بود، اظهار داشت: اینکه در برخی زمینه‌ها با آنان منافع مشترک داریم ولی این موضوع یادمان نروند که دشمن تا ابد دشمن می‌ماند لذا مسئولین سیاسی باید از این انقلاب به‌خوبی مراقبت کنند؛ این انقلاب یک نظام الهی است و نباید دست نااهلان بیافتد.

امام‌جمعه میانه اختلافات سیاسی موجود در کشور را مناسب یک نظام اسلامی ندانست و تأکید کرد: باید تمامی جناح‌های سیاسی باهم متحد شوند اگر در داخل کشور اختلاف باشد دشمن از این فرصت استفاده کرده و به ما شدیداً ضربه خواهد زد و امروز باید همه باهم متحد شده و در مقابل توطئه‌های دشمنان آگاه و بصیر باشیم.

وی در ادامه خواستار حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری شد و گفت: دشمنان نظام چشم به یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال دوخته‌اند و حضور پرشور مردم در این روز حیاتی دشمنان را بار دیگر سرافکنده و ناامید خواهد کرد لذا انتظار می‌رود ملت غیور ایران همچون گذشته با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ یاوه‌گویی‌های دشمنان را داده و نشان دهند که همیشه پشت این نظام و انقلاب هستند.

محمدی با اشاره به دستگیری و هلاکت تعدادی از نیروهای داعش در غرب کشور توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) خاطرنشان کرد: دشمن تلاش می‌کند تا امنیت کشور را مختل کند در این راستا جوانان زیادی در غربت و مظلومیت به شهادت رسیده‌اند؛ نیروهای اطلاعاتی و نظامی ما تلاش‌های زیادی می‌کنند و امروز در سایه تلاش‌های آنان در بهترین امنیت و آسایش هستیم لذا اخیراً این عزیزان گروهک تروریستی داعش را با چندین مواد منفجره و سلاح‌های جنگی متلاشی کردند که جا دارد از زحمات آنان قدردانی کنیم.

امام‌جمعه میانه در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انتقال داعش توسط آمریکا به افغانستان گفت: مقام معظم رهبری گفتند که هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان احیای این گروهک تروریستی است آنان می‌خواهند مرزهای ایران همیشه ناامن بوده و با این نقشه‌ها تلاش می‌کنند بر ایران مسلط شوند؛ اصلی‌ترین هدف آنان قتل‌عام مسلمانان و اختلاف‌افکنی میان سنی‌ها و تشیع است.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/