January 17,2019 | ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در یادواره شهدای بخش ترکمانچای شهرستان میانه؛

حجت الاسلام آل هاشم: مردم از انقلاب ناراضی نیستند بلکه از تبعیض و اختلاس‌ها سخت گله‌مندند

حجت الاسلام آل هاشم: مردم از انقلاب ناراضی نیستند بلکه از تبعیض و اختلاس‌ها سخت گله‌مندند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی بابیان اینکه مردم از انقلاب ناراضی نیستند بلکه از تبعیض و اختلاس‌ها سخت گله‌مندند، گفت: مسئولین از مشکلات معیشتی مردم غافل شوند و انتظار می‌رود دولتمردان در راستای حل مشکلات مردم قدم‌های مؤثری بردارند.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در یادواره شهدای بخش ترکمانچای شهرستان میانه بابیان اینکه کشور دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال فراوانی است، اظهار داشت: مسئولین باید در حل این مشکلات تلاش کنند مقام معظم رهبری سال‌هاست که شعار اقتصادی داده و هشدارهای بسیاری در این خصوص داده‌اند که اگر به فرمایشات ایشان توجه می‌شد اکنون با چنین مشکلاتی روبرو نبوده و دشمن نیز از این موضوعات سوءاستفاده نمی‌کرد.

وی بابیان اینکه مردم از انقلاب ناراضی نیستند بلکه از تبعیض و اختلاس‌ها سخت گله‌مندند، گفت: اخیراً مردم به دلیل مشکلات معیشتی دست به اعتراض زدند که عده‌ای ضدانقلاب از این موضوع سو استفاده کرده و علیه انقلاب شعار دادند لذا نباید مسئولین از مشکلات معیشتی مردم غافل شوند و انتظار می‌رود دولتمردان در راستای حل مشکلات مردم قدم‌های مؤثری بردارند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی بابیان اینکه برگزاری یادواره شهدا مانع فراموشی دوران انقلاب، اهداف و آرمان‌های والای شهداست افزود: باید وصیت‌نامه شهدا منتشرشده و در اختیار آحاد جامعه ازجمله دانش آموزان قرار گیرد که در این راستا آموزش‌وپرورش  وظیفه دارد تا دانش آموزان را بافرهنگ شهید و شهادت و ارزش‌ها و فرهنگ انقلاب و دوران دفاع مقدس آشنا سازد.

امام‌جمعه تبریز گفت: متأسفانه از وزارت آموزش‌وپرورش بخشنامه‌ای صادرشده که حاکی از این است که دانش آموزان دبستانی حق رفتن به مزار شهدا و دیدار با جانبازان را ندارند زیرا ازنظر روانی برای آن‌ها مشکل‌ساز می‌شود؛ همه وظیفه‌دارند ازجمله وزارت آموزش‌وپرورش که خاطرات رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس را نشر دهند زیرا جامعه ما نیازمند روحیه انقلابی و شهادت‌طلبی است.

آل هاشم تجلیل از خانواده‌های شهدا، برگزاری همایش‌ها و یادواره‌هایی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را سبب  زنده نگه‌داشتن یاد شهدا، فرهنگ ایثار و مقاومت، شهید و شهادت و ترویج این فرهنگ عنوان کرد و افزود: امروز برای اینکه جوانان بافرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند باید این‌چنین مراسماتی را در اولویت قرارداد تا آنان بدانند شهدا چرا و چگونه به شهادت رسیدند.

وی بابیان اینکه آمریکا و ایادی استکبار جهانی از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی علیه کشور و نظام ما دست توطئه زده‌اند خاطرنشان کرد: دشمنی‌های آنان با انقلاب اسلامی ادامه دارد آنان تلاش می‌کنند تا فرهنگ ایثار و مقاومت را از جوانان ما بگیرند؛ دشمنان با تمام تلاش در جهت زدودن این فرهنگ تلاش می‌کنند و ما موظف به حفظ آن هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال خاموش کردن نور دین مبین اسلام هستند، اذعان کرد: خوشبختانه هرروز شاهد پررنگ شدن برنامه‌های اسلام و رونق و ترویج آن در دنیا بوده و باید با وحدت و یکپارچگی و پرهیز از مسائل جناحی و سیاسی، زیر پرچم ولایت در برابر دشمنان بایستیم که نمود عینی این امر را مدافعان سلحشور اسلام و انقلاب ازجمله شهدای مدافع حرم به اثبات رسانده‌اند.

بخش ترکمانچای نزدیک ۱۳۰ شهید راه سازندگی دارد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین یونس کیانی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه انقلابی گری به معنای به فکر معیشت و آسایش و آرامش مردم بودن است، اظهار داشت: حضرت امام (ره) فریب نخورده و با تفکر انقلابی خود درخت انقلاب را به ثمر نشاند و رهبر معظم انقلاب که می‌خواستند ما فریب دشمن را نخوریم در مذاکرات هسته‌ای فرمودند من یک انقلابی بوده و دیپلمات نیستم که این یعنی همه ما باید تفکر خود را انقلابی کرده و انقلابی عمل کنیم تا انقلاب و نظام اسلامی ایران استمرار یابد.

وی بابیان اینکه بخش ترکمانچای دارای ۲۵ هزار جمعیت است، افزود: حدود ۸ هزار نفر در مرکز بخش ساکن بوده و مابقی را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهد؛ در این بخش ۱۵۰ شهید انقلاب و دفاع مقدس وجود دارد که ۲۵ شهید از شهر ترکمانچای و مابقی از روستاها هستند.

امام‌جمعه ترکمانچای اذعان کرد: بخش ترکمانچای حدود ۱۳۰ شهید راه سازندگی دارد که وجود شرکت‌های متخصص سازندگی در کشور برای اجرای پروژه‌های عمرانی نمود عینی روحیه سازندگی و شهادت‌طلبی مردم این بخش است.

کیانی حضور مردم در دفاع از ولایت و علیه استکبار و استعمار، شرکت حداکثری در نماز جمعه و دیگر امور فرهنگی را از شاخصه‌های فرهنگی بخش ترکمانچای عنوان کرد و گفت: ترکمانچای ازنظر فرهنگی و روحیه اقتصادی محروم نیست بلکه تشنه توجه مسئولین است و اگر مسئولین کمی به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشند اکثر مشکلات اقتصادی آن حل می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: ارتقای شهر ترکمانچای به شهرستان از دیگر خواسته‌های مهم مردم این بخش است که امیدواریم با پیگیرهای انجام‌شده و حمایت دولت و مسئولین شاهد عملی شدن این آرزوی دیرینه باشیم.

به گزارش میانه نیوز، در حاشیه این یادواره، دفتر امام جمعه ترکمانچای با حضور حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز افتتاح شد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/