January 17,2019 | ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی:

منتفی شدن یا نشدن فرمانداری شکری در تبریز در روزهای آتی اعلام می‌شود/ تشریح علل طولانی شدن پروسه انتخاب فرماندار تبریز

منتفی شدن یا نشدن فرمانداری شکری در تبریز در روزهای آتی اعلام می‌شود/  تشریح علل طولانی شدن پروسه انتخاب فرماندار تبریز

استاد رحیمی گفت: بر اساس قانون شکری می‌تواند تا ۳۵ سالگی خدمت کند و مدیر بازنشسته محسوب نمی‌شود.

به گزارش میانه نیوز، رضا استاد رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج در پاسخ به این سوال که آیا وزارت کشور با فرمانداری حمید شکری در تبریز مخالفت کرده است، اظهار داشت: آقایان خدابخش و شهرتی‌فر پیگیر این قضیه هستند و جزئیات امر مبنی بر اینکه آیا فرمانداری شکری منتفی شده است یا خیر، در روزهای آتی توسط معاونت سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی در واکنش به انتقاد خبرنگار آناج مبنی‌بر بی‌فرمانداری تبریز در طول چهار ماه اخیر، توضیح داد: وزارات کشور جهت استفاده از تجربیات کارکنان این وزارتخانه شاخص‌هایی را تعریف کرده است و شورای عالی اداری و سازمان برنامه و بودجه با استناد به مواد ۵۴ و ۵۷ قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره‌های سوم و چهارم آن، دستورالعمل اجرایی شرایط عمومی و اختصاصی نحوه انتخاب و انتصاب فرمانداران و بخشداران را به کل استانداری‌ها ابلاغ کرده‌اند.

مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در این دستورالعمل فرمانداران را به درجات مختلف تقسیم بندی کرده‌اند، تصریح کرد: وزارت کشور چارچوبی را فراهم کرده تا فرماندارانی روی کار بیایند که دارای سوابق مختلف در حوزه‌های امنیتی و سیاسی باشند و بتوانند در مواقع بروز بحران، واکنش و عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارند.

وی خاطرنشان ساخت: معرفی حمید شکری به عنوان فرماندار تبریز توأم با ابلاغ دستورالعمل شد و همین امر موجب گردید پروسه بررسی شرایط، به طول انجامد، در شهرستان بناب و سایر مناطق نیز صدور حکم فرماندار طولانی شد و این صرفاً مربوط به تبریز نمی‌شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا حمید شکری جزو مدیران بازنشسته محسوب می‌شود یا خیر، عنوان کرد: آقای شکری مشمول قانون ایثارگران هستند و باتوجه به ۲۵ درصدی جانبازی و ۴۰ ماه حضور در جبهه، می‌توانند تا ۳۵ سالگی خدمت کنند و هنوز ۴ سال از زمان بازنشستگی‌شان باقی است.

وی در پایان متذکر شد: وزارت کشور در انتصاب فرمانداران معیارهای خودش را دارد و به اصل شایسته‌سالاری و کارکرد مثبت توجه می‌کند، مصلحت هرچه باشد آن را اعمال می‌کند ولی ما نیز به نوبه‌ی خود شکری را فرمانداری توانمند می‌دانیم که خدمت در شهرستان‌های نقده، عجب‌شیر، میانه و میاندواّب گویای این مسئله است.

انتهای پیام/