میانه نیوز | اخبار میانه | اخبار شهرمیانه | خبرهای شهرستان میانه
August 20,2018 | ۱۳۹۷/۰۵/۲۹

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

گزینه‌های استاندار آذربایجان‌شرقی برای فرمانداری تبریز/ پس از فرماندار میانه پرنده‌ی همای سعادت بر دوشِ فرماندار مرند نشست!

گزینه‌های استاندار آذربایجان‌شرقی برای فرمانداری تبریز/ پس از فرماندار میانه پرنده‌ی همای سعادت بر دوشِ فرماندار مرند نشست!

فرماندار کنونی مرند، معاون سیاسی استاندار زنجان و مدیرکل ورزش و جوانان، سه گزینه‌ی مجید خدابخش برای حضور در فرمانداری تبریز هستند.

به گزارش میانه نیوز به نقل از آناج، هرچند مسئولان سعی دارند مدت زمان بی‌فرمانداری تبریز را اندک جلوه دهند اما از مهرماه سال جاری که رحیم شهرتی‌فر به‌عنوان معاون سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی منصوب گردیده، تبریز بدون فرماندار مانده است.

پیش‌بینی آناج مبنی بر عدم تائید صلاحیت گزینه‌ی اول مجید خدابخش در وزارت کشور نیز درست از آب درآمده و همانطور که انتظار می‌رفت مقامات وزارت کشور حمید شکری را مستعد تکیه بر صندلی فرمانداری تبریز ندانسته‌اند.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی که از حمید شکری حمایت می‌کرد، پیش‌‌تر طی مصاحبه‌ای از علنی شدن گزینه‌ی استاندار برای فرمانداری تبریز انتقاد کرده بود. شاید رحیم شهرتی‌فر می‌دانست که با رسانه‌ای شدن موضوع خبرنگاران روی به واکاوی سوابق کاری، تحصیلی و سن و سال فرماندار پیشنهادی خدابخش آورده و همین نقدها وزارت کشور را حساس‌تر خواهد کرد.

به‌همین سبب نیز استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست اخیر خود با اصحاب رسانه از معرفی گزینه‌هایش خودداری کرد و معاون سیاسی‌اش نیز طی گفت‌وگویی که صبح امروز با خبرنگار آناج داشت، گفت: «چند گزینه برای فرمانداری تبریز معرفی شده و منتظر بررسی آن‌ها در وزارت کشور هستیم».


"راستگو"

با اینکه مقامات استانی از اعلام مهره‌هایی که برای حضور در فرمانداری تبریز در نظر گرفته‌اند خودداری می‌نمایند اما اخبار واصله به آناج نشان می‌دهد آقایان علیار راستگو، بهروز مهدوی و جمشید نظمی ۳ گزینه‌ی اصلی مجید خدابخش هستند.

علیار راستگو که شانس بیشتری نسبت به سایرین دارد، هم‌اکنون فرماندار شهرستان مرند می‌باشد و جزو فعالان اصلاح‌طلبی است که بعد از روی کارآمدن دولت یازدهم از سوی عرب باغی به عنوان معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس منصوب شده بود. او پیش از فرماندار آذرشهر، کلیبر و مراغه بوده است.


"بهروز مهدوی"

بهروز مهدوی نیز از ایثارگران دوران دفاع مقدس است که پیش از این مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان بوده و علاوه بر سابقه تدریس در دانشگاه‌های آزاد و پیام نور و تدریس دوره‌های آموزشی وزارت کشور، مسئولیت هایی همچون مسئول سیاسی، انتظامی بخشداری ماهنشان، بخشدار لیلان (شهرستان ملکان)، معاون فرماندار شهرستان کلیبر، فرماندار شهرستان چاراویماق، فرماندار شهرستان هشترود، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان آذربایجان‌شرقی و معاونت مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس را در کارنامه کاری خود دارد.

جمشید نظمی، مدیرکل فعلی ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی نیز یکی دیگر از گزینه‌های خدابخش است. وی همچنین مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز در سال ۹۲ بوده و از سال های ۸۰ تا ۸۴ نیز مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌‌شرقی بود.

از آنجایی که هواداران تراکتورسازی از عملکرد نظمی چندان دل‌خوشی ندارند و سوابق او نیز با مولفه‌های مدنظر وزارت کشور هم‌خوانی ندارد، بعید به نظر می‌رسد از فیلتر وزارت عبور نماید. آن‌هم در مقطعی که راستگو یکی از دوستان صمیمی اسماعیل جبارزاده، استاندار در سایه‌ی آذربایجان‌شرقی و معاون سیاسی وزارت کشور است.

انتهای پیام/