January 17,2019 | ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

امام جمعه میانه:

ماهواره عامل ترویج فساد و بی بند و باری در جامعه است/ طرح مسئله رفراندوم اقدامی بسیار غلط بود

ماهواره عامل ترویج فساد و بی بند و باری در جامعه است/ طرح مسئله رفراندوم اقدامی بسیار غلط بود

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه نتیجه فسادها و بی‌بندوباری‌های موجود در کشور ماهواره‌ها هستند، عنوان کرد: هرگونه فساد و ناهنجاری اجتماعی که در چند سال اخیر تاکنون در کشور مشاهده کردیم اسباب آن ماهواره‌ها هستند.

 

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه با اشاره به اینکه ماهواره عامل اصلی گمراهی انسان‌ها است، اظهار داشت: افرادی وجود دارند که به نان شب محتاج هستند اما ماهواره دارند، بزرگ‌ترین کفران نعمت ماهواره‌ها هستند.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه نتیجه فسادها و بی‌بندوباری‌های موجود در کشور ماهواره‌ها هستند، عنوان کرد: هرگونه فساد و ناهنجاری اجتماعی که در چند سال اخیر تاکنون در کشور مشاهده کردیم اسباب آن ماهواره‌ها هستند لذا عده‌ای به مردم القا کرده‌اند که تلویزیون رسمی ایران به مردم دروغ می‌گوید و ماهواره مرجع رسمی دریافت اطلاعات است.

وی افزود: افرادی که در خانه‌هایشان ماهواره دارند با دست خویش فرزندانشان را به فساد می‌کشند اگر امروز می‌خواهیم خداوند نعمت‌های بیشتری را شامل حال ما کند باید این ماهواره‌ها را از خانه‌های خود جمع کنیم چراکه ماهواره یکی از بزرگ‌ترین عوامل ناسپاسی در مقابل نعمت‌های خداوند است.

حجت‌الاسلام محمدی از دولتمردان خواستار بومی کردن اینترنت کشور شد و گفت: دولتمردان اینترنت را بومی کنند تا از اینگونه خطرات محفوظ باشیم و نگذاریم سایت‌های مستهجن و ناهنجار غربی جوانان ما را به فساد کشیده و جامعه را دچار بندوباری کنند.

امام‌جمعه میانه همچنین خواستار کمک به نیازمندان در آستانه عید نوروز شد و افزود: در آستانه عید نوروز قرار داریم و عده‌ای امکانات مالی ندارند برای فرزندانشان لباس و … تهیه کنند لذا انتظار می‌رود مردم خیر شهرستان میانه به نیازمندان و فقرا کمک کنند تا آنان در مقابل فرزندانشان شرمنده نشوند.

وی اضافه کرد: امروز شکر نعمت برای افراد دارا این است که در آستانه عید به نیازمندان بدون اینکه عزت آنان خدشه‌دار شود کمک کنند؛ همه ما از این دنیای فانی خواهیم رفت و مال و ثروتمان در این دنیا باقی می‌ماند خوش به حال افرادی که به‌وسیله ثروت خود و انجام کارهای خیر و نیک آخرتشان را می‌سازند.

حجت‌الاسلام محمدی از وضعیت حجاب زنان و دختران انتقاد کرد و افزود: برازنده زن مسلمان نیست که با آرایش آن‌چنانی و لباس‌های اندام نما در خیابان حاضرشده و نامحرمان را تحریک جنسی کنند لذا عامل اصلی بسیاری از طلاق‌ها و ازهم‌پاشیدگی خانواده‌ها همین ناهنجاری‌های اجتماعی مانند بدحجابی است.

امام‌جمعه میانه با اشاره به ۲۹ بهمن سالروز قیام مردم تبریز ( چهلمین روز شهادت شهدای قم) تصریح کرد: قیام ۲۹ بهمن تبریز در دوران قبل از انقلاب مهم‌ترین عامل برای وحدت انقلابیون و مردم در برابر رژیم طاغوت بود و باعث پیروزی مردم در برابر طاغوت و رژیم شاه شد و مردم آذربایجان امسال نیز طبق سنوات گذشته در ۲۹ بهمن ضمن دیدار با مقام معظم رهبری، با ایشان تجدید بیعت خواهند کرد.

حجت الاسلام محمدی همچنین با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) تاکید کرد: طبق استفتاء از دفتر مقام معظم رهبری، سه روز از فاطمیه اول و سه چهار روز از فاطمیه دوم را باید عزادارباشیم و دیگر مراسماتی با عنوان وداع با فاطمیه و غیره درست نکنیم.

وی همچنین با اشاره به ۳ اسفند سالروز کودتای انگلیسی رضاخان خاطرنشان کرد: رضاخان فاسد و نوکر انگلیسی‌ها  در این کودتا که با حمایت مستقیم استعمارگر پیر برای به دست آوردن قدرت انجام داد، درواقع تنها به دنبال تضعیف دین اسلام و از بین بردن اعتمادبه‌نفس مردم ایران بود؛ این ملعون تلاش می‌کرد حوزه‌های علمیه را بسته و عزاداری‌ها را از بین ببرد و عمامه را از سر روحانیون بردارد.

حجت‌الاسلام محمدی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد و افزود: راهپیمایی ۲۲ بهمن مظهر اقتدار، استقامت، عزم و اراده ملی است که به جهانیان نشان داد ملت ایران در تمامی صحنه‌های نظام حاضر بوده و پشتیبان رهبر خود هستند.

امام‌جمعه میانه در پایان طرح مسئله رفراندوم از سوی برخی افراد در کشور را اقدامی در راستای اهداف دشمن خواند و افزود: نیت این سخن هرچه باشد موجب راه انداختن جنگ نرم و انتخاباتی کردن فضا و تضعیف وظایف قوای نظام بود و درهرصورت اقدامی غلط  بشمار می‌رود که صرفاً خوراک تبلیغاتی رسانه‌های غربی را تأمین کرد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/