January 17,2019 | ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

امام جمعه میانه:

اگر دولتمردان همت نکنند پروژه راه آهن میانه-تبریز تا ۱۰ سال آینده هم افتتاح نمی‌شود

اگر دولتمردان همت نکنند پروژه راه آهن میانه-تبریز تا ۱۰ سال آینده هم افتتاح نمی‌شود

امام جمعه میانه با اشاره به پروژه راه‌آهن میانه-تبریز گفت: اگر دولتمردان همت نکنند این پروژه تا ۱۰ سال آینده هم افتتاح نمی‌شود لذا انتظار می‌رود دولتمردان علی‌الخصوص نمایندگان مردم میانه تلاش مضاعفی کنند تا به‌زودی شاهد افتتاح راه‌آهن میانه –تبریز باشیم.

 

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه با اشاره به اینکه اسلام یک دین وسیع و پرمحتوا است، اظهار داشت: هیچ خطیب توانمندی نمی‌تواند تمامی گزاره‌های این دین مبین را مطالعه و تفسیر کند چراکه در این دین مسائل بسیار مختلف در عرصه‌های گوناگون وجود دارد که انسان هرچقدر بخواهد آن‌ها را مطالعه و درک کند عمر کفایت نمی‌کند.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه اسلام به معنای تسلیم شدن در برابر پروردگار عالم است، گفت:  ضروری است هر انسانی در زمان حیات خود مفاهیم اسلام را دانسته و به آن عمل کند هر فردی باید خود را در معرض موعظه علما و بزرگان دینی قرار دهد تا در این دنیا با درک و عمل به مفاهیم دین اسلام رستگار شود.

وی از تمامی افراد آحاد جامعه خواستار توجه به عالم آخرت شد و تصریح کرد: کسی که دغدغه‌اش فقط مال و مادیات دنیا باشد در آخرت رستگار نمی‌شود، انسان باید هم به این دنیا و هم به عالم آخرت توجه ویژه‌ای داشته باشد و از گزاره‌ها و دستورات دین اسلام خارج نشود.

حجت‌الاسلام محمدی یکی از مهم‌ترین عوامل رستگاری انسان در عالم آخرت را در کمک به فقرا عنوان کرد و افزود: در آستانه عید نوروز قرارگرفته‌ایم اگر بخواهیم در این ایام عمل خیر انجام دهیم باید به مستضعفان و فقرا کمک و یاری کنیم چراکه شاد کردن قلب خانواده‌های فقرا و کودکان آنان والاترین ثواب‌ها را در پی داشته و آخرت انسان را می‌سازد.

امام‌جمعه میانه در ادامه با اشاره به اینکه تهیه جهیزیه برای نوعروسان بی‌بضاعت یکی از ضروریات جامعه در این برهه زمانی است، تأکید کرد: در شهر میانه مسجدی وجود دارد که بانوان در آن ماهیانه ۳جهیزیه برای نوعروسان بی‌بضاعت آماده می‌کنند که این امر کار بسیار بزرگ و خداپسندی است؛ در این شهر بیش از ۶۰ اداره و نهاد وجود دارد که اگر هرکدام از آنان ماهیانه مبلغ ناچیزی کنار بگذارند می‌توانند هرماه یک جهیزیه برای نوعروسان بی‌بضاعت تهیه کنند.

وی در ادامه با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج گفت: خداوند به بازماندگان و خانواده‌های آنان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت کند، این حادثه قضا و قدر الهی بود که قلوب همه را از اندوه لبریز کرد لذا باید مسئولان تلاش کنند تا در حوزه هوایی بر امکانات کشور بی افزایند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه اضافه کرد: یک مسئولی طی مصاحبه‌ای عرصه هوایی کشور را با امارات مقایسه کرد، بنده به مقایسه این بزرگوار معترض هستم چراکه اماراتی‌ها نوکر حلقه‌به‌گوش آمریکایی‌ها بوده و به‌تبع از امکانات بیشتری نسبت به ما برخوردار هستند این در حالی است که ما ۴۰ سال است مورد تحریم شدید اقتصادی قرار داشته و مقتدرانه در مقابل یاوه‌گویی‌ها آمریکایی‌ها ایستاده‌ایم.

حجت‌الاسلام محمدی همچنین با اشاره به ۵ اسفند سالروز بزرگداشت خواجه‌نصیرالدین طوسی و روز مهندس ابراز کرد: مهندسان کشور  دوران دفاع مقدس را به‌خوبی مهندسی کرده و امکانات و راه‌کارهای زیادی را ارائه کردند تا بتوانیم در مقابل دشمنان دفاع کنیم؛ امروز در کشور به برکت وجود این مهندسین در حوزه راه و شهرسازی کارهای بسیار بزرگی انجام‌شده است که باید شکرگزار پروردگار عالم بود.

وی در ادامه با اشاره به پروژه راه‌آهن میانه-تبریز گفت: اگر دولتمردان همت نکنند این پروژه تا ۱۰ سال آینده هم افتتاح نمی‌شود لذا انتظار می‌رود دولتمردان علی‌الخصوص نمایندگان مردم میانه تلاش مضاعفی کنند تا به‌زودی شاهد افتتاح راه‌آهن میانه –تبریز باشیم.

امام‌جمعه میانه ادامه داد: در کنار پروژه راه‌آهن میانه-تبریز، مسئولین باید به جاده قدیم میانه-تبریز نیز توجه ویژه‌ای داشته و این محور را دو بانده کنند تا حوادث جاده‌ای کم شده و جان مردم به خطر نیافتد.

حجت‌الاسلام محمدی ضمن محکوم کردن  اغتشاشات رخ‌داده در خیابان پاسداران تهران، افزود: یاد و نام شهدای نیروی انتظامی را گرامی داشته و از اقدام سنجیده و عاقلانه نیروی انتظامی در برخورد با آشوبگران نیز تقدیر می‌شود ولی انتظار می‌رفت قاطعانه‌تر با این اغتشاشگران و برهم زنندگان امنیت عمومی برخورد شود.

وی افزود: یکی از مسئولان امر در جلسه هیئت دولت به این موضوع که نیروهای انتظامی بدون اسلحه و باتوم به جمع آشوبگران رفتند افتخار می‌کرد و می‌گفت که یکی از مسئولان فرانسوی نیز از این امر متعجب شده بود؛ اولاً خداوند به آن مسئول فرانسوی لعنت کند ثانیاً باید نیروهای انتظامی باقدرت و با در دست داشتن اسلحه به میان اغتشاشگران می‌رفتند و با آنان قاطعانه برخورد می‌کردند.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه اغتشاشگران خیابان پاسداران تهران دست‌نشانده منافقین هستند، خاطرنشان کرد: اگر مسئولین نیروی انتظامی به نیروهای خود اجازه می‌دادند که با اسلحه و باتوم به میان اغتشاشگران بروند امروز ما شاهد پرپر شدن آن ۴ زحمتکش عرصه نظم و امنیت نمی‌شدیم و خانواده‌های آنان نیز داغدار نمی‌شدند.

وی در پایان با اشاره به مسئله برجام گفت: حضرت آقا فرمودند در ماجرای برجام اتکا به خارج برای کشور هیچ سودی نداشته است و رفتن در دامن آمریکای مستکبر عهدشکن فایده‌ای ندارد لذا امروز بزرگ‌ترین جهاد در این کشور جامه عمل پوشاندن به بحث اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت معیشت مردم است.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/