جلال رحیم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در میانه با اشاره به اخبار پخش‌ شده در فضای مجازی مبنی بر ممنوعیت کشت برنج در شهرستان میانه، اظهار داشت: متأسفانه در برخی سایت‌ها از زبان ما اخباری کذب در رابطه با ممنوعیت کشت برنج در میانه منتشر شده است که ما قویاً آن را تکذیب می‌کنیم چرا که اصلاً چنین بحثی وجود ندارد که کشت برنج با کیفیت در میانه ممنوع شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان میانه افزود: عده‌ای در فضای مجازی مدعی شده‌اند که ممنوعیت کشت برنج در شهرستان میانه بخشنامه شده است درحالی‌که اصلاً چنین چیزی وجود ندارد و اداره جهاد کشاورزی میانه به هیچ فردی نگفته است که شما حق کشت برنج را ندارید.

وی با تأکید بر اینکه کشت برنج در شهرستان میانه طبق سنوات گذشته ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: به‌هیچ‌وجه کشت برنج در این شهرستان ممنوع نشده چراکه برنج میانه یک محصولی باکیفیت و دارای عطر و طعم فوق‌العاده‌ای است لذا کسانی که از قدیم‌الایام برنج کشت کرده و آب کافی دارند همچنان می‌توانند به روال خود ادامه دهند ولی افرادی که آب کافی در مزارع ندارند نباید برنج کشت کنند چرا که این موضوع اصلاً عاقلانه نبوده و باعث می‌شود کشاورز متضرر شود.

رحیم زاده اضافه کرد: ممنوعیت کشت برنج در میانه با توجه به کیفیت، سود و اشتغال‌زایی زیادی که در پی دارد غیرممکن است و در این راستا انتظار می‌رود مردم به شایعات توجهی نکرده و اخبار را صرفاً از منابع موثق دریافت کنند.

رئیس جهاد کشاورزی میانه در پایان با اشاره به اینکه آب مصرفی برنج از سایر محصولات بالاتر است، اذعان کرد: برخی معتقدند که برنج آب کمی مصرف می‌کند درحالی‌که اصلاً این‌طور نیست به‌طور مثال عده‌ای می‌گویند که برنج از هندوانه کمتر آب مصرف می‌کند ولی در واقعیت مصرف برنج به مراتب بالاتر است.

انتهای پیام/ز