January 17,2019 | ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

شیویاری نماینده مردم میانه در نشست خبری با خبرنگاران:

دستگاه ام.آر.آی در شهرستان میانه راه‌اندازی خواهد شد/ مردم از کمبود امکانات بهداشتی و درمانی گله‌مندند

دستگاه ام.آر.آی در شهرستان میانه راه‌اندازی خواهد شد/ مردم از کمبود امکانات بهداشتی و درمانی گله‌مندند

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دستگاه ام.آر.آی در شهرستان میانه راه‌اندازی خواهد شد، گفت: این دستگاه در هفته دولت سال۹۷ در این شهرستان راه‌اندازی خواهد شد تا مردم بیش از این در مضیقه نباشند.

به گزارش میانه نیوز، یعقوب شیویاری در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان میانه با اشاره به هجمه‌ها و توطئه‌های دشمنان از بدو انقلاب ازجمله تحمیل جنگ هشت‌ساله علیه کشور اظهار داشت: تأسیس دولت اسلامی از اساسی‌ترین اهداف انقلاب اسلامی ایران بوده و این امر دشمنان را وا‌داشته تا به هر طریقی ازجمله جنگ اقتصادی علیه انقلاب و نظام ما به پا خیزند اما به کوری چشم دشمنان نظام ما در دنیا تثبیت‌شده و دولت اسلامی تحقق خواهد یافت.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اتحاد بین مسئولین و مردم سبب پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود افزود: هرکجا که اتحاد باشد مطمئناً کارها به‌راحتی پیش رفته و مشکلات حل خواهد شد چراکه رضایت مردم از مسئولان رضایتمندی خداوند را به دنبال دارد و مسئولین در خدمت‌رسانی و حل مشکلات مردم باید از یکدیگر پیشی بگیرند.

وی تصریح کرد: اتحاد و اتفاق، نقد و انتقاد سازنده از مسئولین و خدمت صادقانه و خالصانه سبب رفاه هر چه بیشتر مردم و آرامش  و آسایش آن‌ها و درنهایت توسعه شهرستان میانه خواهد بود که در این خصوص خبرنگاران با توجه به جایگاهی که دارند می‌توانند در ایجاد اتحاد و همدلی بین مسئولین با مسئولین و مردم با مسئولین نقش مهمی ایفا کنند.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه حل مشکلات مردم شهرستان میانه جزو اولویت‌های کاری بنده است اذعان کرد: از ۸ خرداد ۹۵ که خادم مردم شده‌ام توانسته‌ام با ۱۴ وزارتخانه ارتباط برقرار کرده و با وزرا، معاونین آن‌ها دیدار کرده و مشکلات شهرستان میانه را با آن‌ها در میان گذاشته و از آنان قول مساعدت بگیرم.

شیویاری با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس که قانون‌گذاری، نظارت و پیگیری امور مردم از مهم‌ترین آن‌ها است، خاطرنشان کرد: اهالی رسانه می‌توانند بر اساس مسئولیتی که بر عهده‌دارند با آگاهی و زیرکی  امور مربوط به نمایندگان را پیگیری نموده و در راستای رفع بسیاری از مشکلات و مسائل شهرستان میانه با نمایندگان تعامل داشته باشند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی همچنین به کمبود اعتبارات در کشور و وضعیت نامناسب دولت اشاره کرد افزود: علی‌رغم مشکلات و کمبودهای موجود ما نمایندگان شهرستان در بسیاری از حوزه‌ها پیگیر مسائل و مشکلات بوده‌ایم که در این راستا شاهد آغاز برخی از پروژه‌ها در میانه و تکمیل پروژه‌های اجرایی هستیم.

وی در ادامه بازسازی دبیرستان زینبیه، درخواست اعتبار برای ۴۰ مدرسه شهرستان میانه، جذب اعتبار برای هیئت‌های ورزشی، افتتاح بیمارستان برکت امام خمینی (ره) در سال گذشته، پیگیری برای راه‌اندازی دستگاه  MRI را ازجمله این اقدامات عنوان کرد.

سخنگوی مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی اضافه کرد: پیگیری راه اندازی اورژانس هوایی، پیگیری برای تأمین ۱۰ میلیارد ریال در جهت تکمیل استخر کارگران، تأمین ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای صدور سند تک‌برگی دانشگاه پیام نور ترکمانچای، رسیدگی به مسائل حوزه راه شهرستان ازجمله دو بانده کردن پل قوری چای میانه، پروژه راه‌آهن میانه- تبریز که ۹ نماینده از آذربایجان شرقی به جد پیگیر این موضوع هستند، اختصاص ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای جاده میانه- سرچم و راه‌های گنج گاه، آرموداق، نیر، میانه- هشترود و میانه- قره چمن و میانه-تبریز نیز از دیگر اقدامات انجام‌شده هستند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه ام.آر.آی در شهرستان میانه راه‌اندازی خواهد شد یادآور شد: مردم شهرستان میانه به دلیل نبود این دستگاه در این شهرستان مجبور هستند به مرکز استان مراجعه کنند لذا به حول و قوه الهی دستگاه ام.آر.آی در هفته دولت سال۹۷ در شهرستان میانه راه‌اندازی خواهد شد تا مردم بیش از این در مضیقه نباشند چرا که مردم از کمبود امکانات بهداشتی و درمانی گله مندند.

شیویاری با تأکید بر اینکه مشارکت مردم سبب تسریع در اتمام پروژه‌ها می‌شود، ابراز کرد: برخی از روستاهای شهرستان میانه با مشکل آب شرب روبرو هستند که در صورت مشارکت اهالی شاهد برطرف شدن هر چه سریع‌تر این مشکلات خواهیم بود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی پیگیری وضعیت استخدام قبولین در آزمون شرکت فولاد را از دیگر اولویت‌های کاری خود عنوان کرد و گفت: اشتغال از دغدغه‌های مهم در جامعه و دغدغه مهم رهبر معظم انقلاب است لذا اشتغال‌زایی نیازمند ایجاد برخی زیرساخت‌های لازم است که امیدواریم با تلاش و همراهی همه مسئولین و مردم شاهد رفع مشکل اشتغال در جامعه باشیم.

وی بابیان اینکه ایران کشوری غنی بوده ولی مدیریتش ضعیف است، اذعان کرد: دولتمردان برای احیای واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه فعال و غیرفعال اقدام به دادن وام‌هایی با بهره ۳۰ درصد می‌کنند آیا با این وام‌ها صنعت زنده می‌شود؟ به‌جای اینکه صنعت و تولید را زنده کنند آن را نابود می‌کنند.

شیویاری در پایان به بودجه سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: ۶۰ درصد بودجه سال آینده در امور جاری و ۴۰ درصد آن در امور عمرانی و غیره هزینه خواهد شد.

 

انتهای پیام/