December 19,2018 | ۱۳۹۷/۰۹/۲۸

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

عدم پرداخت معوقات ۵ماه پرستاران شهرستان میانه/ سریال ضعف مدیریتی در شبکه بهداشت و درمان میانه همچنان ادامه دارد

عدم پرداخت معوقات ۵ماه پرستاران شهرستان میانه/ سریال ضعف مدیریتی در شبکه بهداشت و درمان میانه همچنان ادامه دارد

اخبار واصله به پایگاه خبری میانه نیوز حاکی از این است که پرستاران میانه معوقات ۵ماه خود را دریافت نکرده‌اند و در این خصوص مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان پاسخگوی آنان نبوده و نسبت به مطالبات آنان بی‌توجهی می‌کند.

به گزارش میانه نیوز، حدود یکسانی از افتتاح بیمارستان برکت امام خمینی(ره) میانه می‌گذرد اما همچنان علاوه بر کمبود برخی امکانات بهداشتی و درمانی خلأهای دیگری نیز در حیطه مدیریتی این مجموعه به گوش می‌رسد.

همگان بر این امر یقین داریم که پرستاران جز پرسنل زحمتکش و پرکار بیمارستان‌ها هستند که بیشتر از پزشکان با بیماران سروکار دارند، همان سفیدپوشانی که باوجود بی‌مهری‌هایی که به آنان می‌شود همواره در جهت جلب رضایت بیماران تلاش می‌کنند و به‌راحتی می‌توان گفت که مرهم دل بیماران هستند.

در همین راستا اخبار واصله به پایگاه خبری میانه نیوز حاکی از این است که پرستاران میانه معوقات ۵ماه خود را دریافت نکرده‌اند و در این خصوص مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان پاسخگوی آنان نبوده و نسبت به مطالبات آنان بی‌توجهی می‌کند.

مطمئناً بی‌توجهی به پرستاران و عدم پرداخت معوقات آنان تأثیر منفی در بحث ارائه خدمات به بیماران را دارد چراکه پرستاران در سراسر کشور از حقوق پایین خود سخت نالانند و این در حالی است که پرستاران شهرستان میانه علاوه بر اینکه مورد بی‌توجهی مدیریت شبکه بهداشت قرارگرفته‌اند در اخذ معوقات ۵ماهه خود که حق‌وحقوق قانونی‌شان می‌باشد تاکنون به نتیجه مطلوبی نرسیده‌اند.

علاوه بر این مسائل برخی از پرستاران بیمارستان برکت امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار میانه نیوز از بی امنیتی شبانه این بیمارستان ابراز ناراحتی کرده و چنین اظهار داشتند: در شیفت شب مخصوصاً در ساعات بامدادی در برخی مواقع شاهد مراجعه افراد اراذل‌واوباش مست به بخش‌های بیمارستان علی‌الخصوص بخش زنان هستیم که در اکثر مواقع درصدد این بوده‌اند که درب بخش را شکسته و وارد آن شوند لذا این موارد باعث شده است که پرستاران و سایر پرسنل بیمارستان از این موارد آزرده‌خاطر شده و بیماران نیز دچار رعب و وحشت شوند.

بااینکه در بیمارستان نگهبان وجود دارد ولی طبق گفته پرستاران برخی از آنان به امنیت بیمارستان بی‌توجه بوده و نسبت به جلوگیری از ورود افراد اراذل‌واوباش مست به بخش‌های بیمارستان در ساعات بامدادی که ملاقات ممنوع است خودداری کرده و محافظه‌کارانه عمل می‌کنند.

با عنایت به مسائل مذکور باید اضافه کرد که تمامی این موارد پیش‌آمده در عرصه بهداشت و درمان شهرستان میانه نشان از ضعف مدیریتی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان نسبت به نظارت به بیمارستان‌های شهرستان است و از همه مهم‌تر در خصوص پرداخت معوقات پرستاران نیز بی‌تفاوت عمل کرده و به خواسته‌های این قشر مظلوم و زحمتکش بی‌توجهی می‌کند.

در پایان امید است فرماندار و نمایندگان شهرستان میانه بیش از این اجازه ندهند شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با ضعف مدیریتی همراه بوده و نارضایتی پرستاران و بیماران را در پی داشته باشد.

نگارنده: محمد زینالی

انتهای پیام/