به گزارش خبرگزاری تسنیم از میانه، یعقوب شیویاری عصر امروز در اولین جلسه شورای اداری شهرستان میانه در سال۹۷ اظهار داشت: شهرستان میانه در زمینه جذب اعتبارات در سطح استان بعد از تبریز رتبه دوم را دارد لذا باید با تعامل و همکاری و کنار گذاشتن حاشیه‌ها، امور شهرستان را با سرعت عمل بیشتری به جلو ببریم.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کسانی که خارج از شهرستان میانه هستند حق دخالت در امور اجرایی این شهرستان را ندارند، افزود: اخیراً قائم مقام وزیر طی اقداماتی سعی در دخالت در امور عزل و نصب مسئولین شهرستان میانه را داشته است لذا ما به عنوان نمایندگان شهرستان میانه اجازه این کار ندادیم و نخواهیم.

شیویاری اضافه کرد: اگر آقای قائم مقام سعی دارد به شهرستان میانه خدمت کند لطفا از راه‌های قانونی اقدام کند و در امورات این شهرستان دخالت نکند لذا در صورت دخالت مجبور می‌شویم حرف وی را زمین بیندازیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه از اولویت بندی مسائل و مشکلات شهرستان میانه در وزارتخانه‌ها خبر داد و گفت: وزارت نیرو، راه، بهداشت و درمان و صنعت و معدن از مهم‌ترین وازرتخانه‌هایی هستند که در آن‌ها به همراه دیگر نماینده شهرستان پیگیر مسائل و مشکلات موجود هستیم.

شیویاری اذعان کرد: وضعیت راه‌های شهرستان میانه واقعا تاسف برانگیز بوده و درشان این شهر و مردم آن نیست لذا باید اقدامات لازم جهت بهبود وضعیت راه‌های این شهرستان انجام شود.

وی در پایان با اشاره به مشکلات موجود در شهرستان میانه تصریح کرد: نبود اورژانس هوایی، معضل آب شرب شهر میانه، نبود دستگاه MRI، عدم بهره برداری از سد شهریار، راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی، احداث کلینیک تامین اجتماعی ترکمانچای و مشکلات حوزه راه از جمله مهم‌ترین کمبود‌ها و نیازهای شهرستان میانه است که با همکاری و همراهی مسئولین شهرستان از سوی وزارتخانه‌ها پیگیر رفع مشکلات هستیم.

انتهای پیام/