January 17,2019 | ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

مدیر جهاد کشاورزی میانه خبر داد:

خسارت سنگین ۲۰۰ میلیارد تومانی سرما به باغات شهرستان میانه

خسارت سنگین ۲۰۰ میلیارد تومانی سرما به باغات شهرستان میانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه گفت: سرمای دیررس بهاره موجب شد خسارت سنگینی به میزان بیش از ۲۰۳ میلیارد تومان به باغداران میانه وارد شود.

به گزارش میانه نیوز، جلال رحیم‌زاده در بازدید از باغات میوه شهرستان میانه که با همراهی فرماندار و دادستان این شهرستان صورت گرفت، با اشاره به کاهش شدید دما طی هفته گذشته در شهرستان میانه اظهار داشت: در آخرین روزهای فروردین ماه نفوذ سرمای دیررس بهاره به ویژه افت دمای هوا در شب ۲۶ و ۲۷ فروردین ماه امسال موجب شد که به رغم هشدار‌ها و اقدامات صورت گرفته خسارت سنگینی به میزان بیش از ۲۰۳ میلیارد تومان به باغداران میانه وارد شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه با اشاره به اینکه در مدت دو روز دمای هوا در شهرستان میانه تا منفی سه و حتی چهار درجه سانتی گراد کاهش یافته بود، تصریح کرد: سرمای بی‌سابقه در این فصل درختان میوه این شهرستان را که به بار نشسته بودند، از بین برد.

وی میزان خسارت به باغات شهرستان میانه را براساس برآوردهای کار‌شناسان جهاد کشاورزی بیش از ۸۰ درصد برشمرد و یادآور شد: ۱۰۰ درصد محصول درختان گردو، ۹۰ درصد محصول درختان دانه دار و ۸۰ درصد محصول درختان سیب براثر سرمازدگی خسارت دیده‌اند.

رحیم‌زاده ادامه داد: باغداران شهرستان میانه با دارا بودن بیش از۱۰ هزار هکتار باغ میوه سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات سردرختی به بازار عرضه می‌کنند.

این مقام مسئول در پایان به سنگین بودن خسارت ناشی از سرمازدگی اشاره کرد و خواستار حمایت فوری و جبران خسارت باغداران این شهرستان شد و گفت: صندوق بیمه محصولات کشاورزی باید نسبت به برآورد خسارت وارده و پرداخت غرامت به باغداران اقدام کند و بانک‌های عامل نیز با توجه به این خسارت انتظار می‌رود زمینه استمهال بدهی کشاورزان را فراهم کنند.

انتهای پیام/