به گزارش خبرگزاری تسنیم از میانه، صمد طاهری در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان شهرستان میانه مشکل خاصی وجود ندارد، اظهار داشت: بیمارستان‌های شهرستان میانه با بحران نیرو مواجه نیستند و به بهترین نحو به بیماران خدمات ارائه می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه با بیان اینکه شهرستان میانه با کمبود پزشک عمومی مواجه است، افزود: این مشکل در سراسر کشور وجود دارد و مختص شهرستان میانه نیست لذا با وجود کمبود پزشک عمومی در ایام عید به ۳۱ هزار نفر در بیمارستان‌های این شهرستان خدمات ارائه کردیم.

وی به پذیرش ۲۵۰ نفر به صورت روزانه در اورژانس‌های میانه و پذیرش ۷۰ نفر در سی تی اسکن در طول هفته اشاره کرد و افزود: در طرح سامانه یکپارچه سازی بهداشت و درمان ۱۰۱ هزار نفر از مردم شهرستان میانه ثبت نام کرده اندکه از این تعداد ۶۰ هزار نفر حداقل یک بار برای ویزیت مراجعه نموده‌اند.

طاهری نبود دستگاه MRI در شهرستان میانه را از دیگر ضرورت‌ها و نیازهای عرصه بهداشت و درمان شهرستان میانه برشمرده و افزود: محل استقرار MRI در دست احداث بوده و تا پایان نیمه اول سال شاهد استقرار MRI در بیمارستان خاتم الانبیا میانه خواهیم بود.

وی در ادامه از در دست احداث بودن پد هلی کوپ‌تر برای استقرار اورژانس هوایی در بیمارستان خاتم خبر داد و گفت: با تامین اعتبار لازم این پروژه نیز تکمیل شده و با استقرار اورژانس هوایی اعزام بیماران به مرکز استان در عرض ۴۰ دقیقه و انتقال بیماران به بیمارستان‌های میانه نیز در کمترین زمان ممکن انجام شده و شاهد کاهش چشمگیر تلفات در تصادفات جاده‌ای خواهیم بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه با اشاره به پذیرش ۷۷ نفر به صورت کادر پرستار از طریق آزمون استخدامی در سال گذشته اذعان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت بسیاری از مشکلات در حوزه بهداشت و درمان رفع شده و باید در راستای رفع تمامی مشکلات تلاش کنیم تا مردم از عرصه بهداشت و درمان بیش از پیش راضی باشند.

وی اضافه کرد: با اجرایی شدن طرح تحول سلامت شاهد تغییرات چشمگیری در سیستم هتلینگ بیمارستان‌های شهرستان میانه هستیم علاوه بر این موارد نصب دو دستگاه اکو کاردیوگرافی، خرید دستگاه سی تی اسکن، نوسازی ۸۰ الی ۹۰ درصد تجهیزات بیمارستان‌های میانه، استقرار ۵ متخصص داخلی، ۴ متخصص قلب، ۴ متخصص زنان، یک متخصص چشم، نورولوژی و جراح مغز و اعصاب نیز از برکات این طرح است.

طاهری همچنین راه اندازی بخش LDR مرکز زایمان طبیعی با حضور اعضای خانواده را سبب افزایش زایمان طبیعی از ۳۰ به ۵۳ درصد عنوان کرد و گفت: این طرح نیز در راستای اجرای طرح تحول سلامت در شهرستان میانه ایجاد شده و تکمیل‌تر نیز خواهد شد.

انتهای پیام/