January 17,2019 | ۱۳۹۷/۱۰/۲۷

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

معاون رئیس جمهور در میانه:

خروج آمریکا از برجام تاثیری در زندگی مردم نخواهد گذاشت/ اولین شخصی که به هاشمی رفسنجانی لقب سردار سازندگی داد احمدی‌نژاد ملعون بود

خروج آمریکا از برجام تاثیری در زندگی مردم نخواهد گذاشت/ اولین شخصی که به هاشمی رفسنجانی لقب سردار سازندگی داد احمدی‌نژاد ملعون بود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امروز تمامی منابع و نیازهای ارزی کشور تامین بوده و تا یک دوره میان مدت، حتی با بودن و یا خروج آمریکا از برجام، تاثیری در قیمت ارز را شاهد نخواهیم بود و خروج آمریکا از برجام تاثیری بر زندگی مردم نیز نخواهد گذاشت.

به گزارش میانه نیوز، عیسی کلانتری در جلسه شورای اداری شهرستان میانه با اشاره به اینکه کشور در زمان دولت رفسنجانی با کسری ۵۰ درصدی بودجه همراه بود، اظهار داشت: وقتی مرحوم رفسنجانی دولت خود را تشکیل داد وضع اقتصادی و سیاسی کشور نامناسب بود لذا در این دولت برای بازسازی کشور که در دوران ۸سال دفاع مقدس ضررهای زیادی متحمل شده بود هزینه‌های زیادی صرف شد که در این راستا آقای هاشمی رفسنجانی به وزیر اقتصاد خود دستور داده بود تا به هر نحوی شده تلاش کند تا کشور دچار هرج و مرج نشده و به خوبی اداره شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: اولین شخصی که به هاشمی رفسنجانی لقب سردار سازندگی داد احمدی‌نژاد ملعون بود در آن زمان مرحوم هاشمی تصمیم گرفت سهم بودجه پروژه‌های عمرانی را به طور چشمگیری نسبت به سایر فعالیت‌های دولت بیشتر در نظر بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه نواسانات ارز ناشی از جریانات سیاسی کشور است، تصریح کرد: اگر دولت قیمت دلار را مدیریت نمی‌کرد برخی جریانات سیاسی قیمت دلار را در عرض چند روز به ۸هزار تومان می‌رساندند لذا امروز تمامی منابع و نیازهای ارزی کشور تامین بوده و تا یک دوره میان مدت، حتی با بودن و یا خروج آمریکا از برجام، تاثیری در قیمت ارز را شاهد نخواهیم بود و خروج آمریکا از برجام تاثیری بر زندگی مردم نیز نخواهد گذاشت.

معاون رئیس جمهور اذعان کرد: یک عده تضعیف دولت را تقویت حکومت می‌پندارند و تمامی اقدامات مثبت دولت را نیز منفی جلوه می‌دهند درحالی که چنین نبوده و تقویت دولت سبب تقویت نظام می‌شود؛ دولت با سیاست‌های خود در این برهه زمانی نرخ تورم را تک رقمی کرده است.

کلانتری با بیان اینکه در روابط بین المللی روزگار سختی را می‌گذارنیم، ابراز کرد: امروز پول خودمان را به خودمان نمی‌دهند و نمونه بارز این امر کشور چین است که در این مورد ما را با مشکلات زیادی مواجه کرده، با اینکه نفت به خوبی به فروش می‌رود ولی سود آن چنانی عاید ما نمی‌شود؛ بزرگ‌ترین مشکل زنگنه این است که پول نفت فروخته شده را نمی‌تواند پس بگیرد.

وی در ادامه به موضوع بیکاری در کشور اشاره کرد و راه حل این مشکل را سرمایه گذاری و به کارگیری بخش خصوصی خواند و افزود: ما در کشور، بیکار بی‌سواد یا کم سواد نداریم و حتی در این زمینه کمبود نیز هست ولی متاسفانه ۳ و نیم میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار در کشور وجود دارد که باید شرایطی امن برای سرمایه گذاری مخصوصا در زمینه سرمایه گذاری خارجی در کنار منابعی همچون نیروی انسانی متخصص، موقعیت خاص جغرافیایی، انرژی و منابعی که از آن برخورداریم، فراهم کنیم.

نماینده هیئت دولت در میانه موضوع بهره وری کم را یکی دیگر از مشکلات کشور برشمرده، فناوری، سرمایه گذاری و آموزش را از روش‌های افزایش بهره وری عنوان کرد وگفت: اگر بهره وری در امور بالا برود، شاهد کاهش قیمت تمام شده محصولات و افزایش صادرات خواهیم بود و برای مثال در حال حاضر و در حوزه کشاورزی، در مقابل ۸۰ میلیارد مترمکعب آب در بخش کشاورزی، فقط ۴۰ میلیارد دلار تولید ناخالص در این بخش را شاهد هستیم.

کلانتری همچنین با ابراز تاسف از وضعیت راه‌های روستایی شهرستان میانه تصریح کرد: این قابل قبول نیست که از ۳۹۸ روستا در شهرستان ۱۲۴ روستا راه مناسب نداشته باشد لذا در این برهه زمانی باید از روستائیان حمایت شده و زمینه اشتغالزایی در روستا‌ها فراهم شود.

وی پایان بر پیگیری مشکلات شهرستان میانه از جمله اتمام پروژه سد شهریار، ۴ بانده کردن محور میانه-تبریز و مشکل آب شرب میانه قول مساعد داده و بر رساندن این مسائل به سمع نظر رئیس جمهور تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بعد از این جلسه، مرکز جامع سلامت شهری-روستایی شماره ۴ میانه به مساحت ۵۳۰ مترمربع که با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات طرح تحول سلامت، احداث و تجهیز شده را افتتاح کرده و کلنگ آغاز ساخت بیمارستان ۶۴ تخت خوابی بخش خصوصی را زمین زد.

انتهای پیام/