به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه با اشاره به اینکه احسان و انفاق درراه خدا اجر اخروی دارد، اظهار داشت: اگر انسان از چیزهایی که دوست دارد انفاق کند خداوند او را  عاقبت‌به‌خیر می‌کند؛ انسان فقط برای رضای پروردگار متعال باید احسان کند تلاش کنیم با انفاق اموالمان درراه خدا اهل احسان و نیکی باشیم.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه در انجام عمل خیر شایسته است انسان عجله کند افزود: احسان و نیکی خیرات و برکات زیادی را در پی دارد چراکه دستگیری از نیازمندان و فقرا از اعمالی است که در نزد خداوند متعال از ارزش بسیار والایی برخوردار است..

وی با تأکید بر اینکه گدایی برای کسانی که توانایی کار کردن دارند عملی حرام است، تصریح کرد: برای کسانی که بخواهند کار کنند کار زیاد بوده و فقط افراد تنبل به دنبال بهانه بوده و به پشت‌میزنشینی علاقه دارند.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به ۱۵ اردیبهشت سالروز بزرگداشت شیخ صدوق گفت: شیخ صدوق از عالمان بزرگ تشیع است که بیش از ۱۰۰ کتاب فقهی و علمی از وی به یادگار مانده است؛ امروز علمای شیعه از کتاب‌های ارزشمند این دانشمند بزرگ بهره‌برداری می‌کنند.

امام‌جمعه میانه همچنین با اشاره به ۱۷ اردیبهشت سالروز بیماری‌های صعب‌العلاج افزود: متأسفانه دولتمردان در این زمینه کم‌کاری کرده‌اند انتظار می‌رود برنامه‌هایی که می‌تواند چنین مریضی‌های را که هزینه درمان آنان بسیار بالا بوده و افراد مبتلا توانایی پرداخت آن را ندارند مدون شده و لازم است دولتمردان دراین‌باره اقدامات اساسی انجام دهند.

وی با انتقاد از روحیه تجمل‌گرایی برخی مسئولان اذعان کرد: مقام معظم رهبری در این مورد تذکرات بسیاری داده‌اند لذا باکمال تأسف همچنان برخی مسئولان ما ماشین‌های خارجی سوار شده و مشغول عوض کردن دکوراسیون ادارات و دفتر ریاست خود هستند؛ مسئولان نظام اسلامی نمی‌توانند مانند مسئولان اروپایی و غربی به دنبال تجمل‌گرایی و جمع‌کردن مال و ثروت باشند ما به دنبال ترویج نظامی از سیره پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع) هستیم چراکه تجمل‌گرایی در اسلام عملی بسیار ناپسند است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در ادامه خواستار بررسی اموال مسئولان شد و افزود: افرادی که روی کار آمده و با شعار خدمت به‌نظام اسلامی رأی آورده‌اند باید به این موضوع توجه کنند لذا این‌چنین افرادی باید محاکمه شده و به هر حزب و قدرتی هم وابسته باشند متهم بوده و باید اموال نامشروع آنان به بیت‌المال بازگردانده شود.

حجت‌الاسلام محمدی ادامه داد: «قانون از کجا آورده‌ای؟» باید اجرا شود و نباید در این خصوص کوتاهی صورت پذیرد چراکه در غیر این صورت جامعه از مسیر صداقت و عدالت خارج‌شده و به ظلم و تبعیض کشیده می‌شود؛ این موضوع مرض بزرگی برای جامعه اسلامی بوده و به‌مرورزمان بسیاری را از صراط مستقیم منحرف می‌کند.

امام‌جمعه میانه با اشاره به اینکه عملکرد ناپسند برخی مسئولین مردم را نسبت به‌نظام بدبین کرده است، ابراز کرد: باید قوه‌های قضائیه، مجریه و مقننه با اتحاد و تلاش خود اجازه ندهند مسئولین بی‌کفایت روی کار آمده و اسباب نارضایتی مردم شوند لذا همه باید تلاش کنیم این موارد را با عدالت اسلامی حل کنیم.

وی در ادامه به موضوع خرید کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: به‌واسطه خرید کالای ایرانی اقتصاد کشور رونق می‌گیرد؛ امروز تنها راه مقابله با جنگ اقتصادی آمریکایی‌ها استفاده از کالاهای ایرانی است چراکه در این صورت کارگر ایرانی عزت پیداکرده و به‌تبع آن نقدینگی کارخانجات نیز بیشتر میشود و به برکت افزایش نقدینگی، هم اشتغال ایجادشده و هم حقوق کارگران به‌موقع پرداخت خواهد شود و یقیناً دیگر شاهد تعطیلی کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی و صنعتی داخلی نخواهیم بود.

حجت‌الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل بین‌المللی اشاره کرد و افزود: انتخاباتی که در آینده نه‌چندان دور در عراق و لبنان انجام خواهد گرفت برای ما بسیار حیاتی است؛ حزب‌های زیادی وجود دارد که خارجی‌ها در این کشور‌ها به وجود آورده‌اند و به دنبال ساقط کردن تشیع هستند تحلیل‌ها نشان می‌دهد تشیع همچنان به حول قوه الهی پیروز شده و آینده منطقه با حضور منسجم نیروهای حزب‌الله و شیعه و اهل سنتی که در مسیر مقاومت قرارگرفته‌اند بسیار درخشان بوده و آنان با اتحاد و همدلی پوزه استکبار جهانی را در منطقه به خاک خواهند مالیدند.

امام‌جمعه میانه با اشاره به اینکه برجام هیچ فرجامی نداشته است، تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند من به مذاکرات خوش‌بین نیستم امروز می‌بینیم که تحلیل‌های ایشان مثل همیشه کاملاً به‌حق بوده است برجام چه منفعتی داشت؟ برجام کدام مشکلی را حل کرد؟ به دولتمردان از این تریبون مقدس اعلام می‌کنم ما اجازه نمی‌دهیم هیچ مذاکره‌ای در خصوص برجام و غیربرجام انجام شود این مذاکره‌های پوچ باعث تحمیل هزینه‌های بسیار زیادی برای کشور شد؛ مذاکراتی که نفعی برای جامعه ما ندارد به‌هیچ‌عنوان اجازه صورت گرفتن آن را نمی‌دهیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر و تحولات مدیریتی در شهرستان میانه اشاره کرد و گفت: فرماندار شهرستان میانه به‌طور ناگهانی جابه‌جا شد ما انتظار چنین اقدامی از دولتمردان نداشتیم چراکه قرار بود وی در شهرستان ابقا شده و به فعالیت‌های خود در راستای حل مشکلات این منطقه ادامه دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه اضافه کرد: آقای شکری فرماندار سابق میانه فردی بااخلاق و نیک‌سرشت بود و فرماندار جدید نیز باید در راستای حل مشکلات شهرستان میانه قدم بردارد لذا فرماندار جدید نباید به دنبال تغییر مدیران توانمند باشد چراکه اکثر مدیران ما باتجربه و توانمند هستند.

امام‌جمعه میانه با اشاره به سفر حاشیه‌ساز یکی از رجال سیاسی به میانه گفت: یکی از سیاسیون اخیراً به میانه آمده جولان داد و رفت لذا اهداف این شخص معلوم است و باید چین افرادی بدانند که مردم میانه آگاه بوده و اجازه نمی‌دهند در انتخابات آتی افراد نالایق از حوزه انتخابیه این منطقه انتخاب شوند.

حجت‌الاسلام محمدی همچنین با اشاره به جابه‌جایی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه افزود: مدیری توانمند در شبکه بهداشت و درمان میانه جابه جا شد امروز ما اجازه نمی‌دهیم در این جایگاه افرادی باشند که هیچ‌گونه توانمندی ندارند اگر مدیری توانمند را برکنار می‌کنند باید به‌جای وی فردی توانمند‌تر روی کار بیاورند.

وی با تأکید بر اینکه دور افتادن میانه از اتوبان ظلم بزرگی برای مردم این شهرستان است تصریح کرد: باید دولتمردان شهرستان میانه را از بن‌بستی نجات داده و این عمل خود را جبران کنند من به‌عنوان امام‌جمعه این شهر ظلم در حق مردم میانه را تحمل نمی‌کنم.

امام‌جمعه میانه در پایان هشدار داد: کسی که سابقه بخشداری هم ندارد نمی‌تواند در میانه فرماندار باشد لذا در این خصوص از استاندار محترم آذربایجان شرقی تشکر می‌کنم که با بنده تماس گرفت و قول داد فرد توانمندی را به میانه به‌عنوان فرماندار خواهد فرستاد لذا امید است افرادی به شهرستان میانه مدیر بیایند که جایگاه فرمانداری ویژه و بهداشت و درمان را در شهرستان مهمی چون میانه تضعیف نکنند.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/