به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه رمضان بهشت الهی است، اظهار داشت: رمضان در آخرت انسان را از اهل نجات قرار می‌دهد؛ روزه‌داری علاوه بر سلامتی روح و روان انسان بر سلامتی جسم نیز بسیار مفید است لذا همه ما به‌عنوان مسلمان نسبت به روزه گرفتن در ایام ماه مبارک رمضان حساس باشیم.

امام‌جمعه میانه با انتقاد از حضور کم‌رنگ مردم در نمازهای جماعت برخی مساجد شهر میانه گفت: در روایات موجود است که حضرت محمد (ص) فرموده‌اند: بر یهود و نصاری سلام دهید ولی بر یهود امت من سلام نکنید. گفته شد یا رسول‌الله«صلی‌الله علیه و اله» یهود امت شما چه کسانی هستند، فرمودند: کسانی که نماز را ترک گفته‌اند. سؤال شد یا رسول‌الله یهود امت تو چه کسانی هستند؟ فرمودند: افرادی که صدای اذان و اقامه را می‌شنوند و به نماز جماعت حاضر نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: باکمال تأسف در وقت اذان برخی خانواده‌های معزا به اموات خود احسان داده و درب غذاخوری‌ها نیز باز است ولیکن متأسفانه از سوی دیگر برخی مساجد در وقت نماز خالی هستند؛ عده‌ای هم هستند که حتی در وقت نماز جمعه هم اقدام به باز کردن مغازه‌های خودکرده و به کسب‌وکار می‌پردازند لذا آنان باید بدانند که خداوند متعال اعتنا نمی‌کند به انسان‌هایی که نسبت به عبادت خود بی‌اعتنا باشند.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به اینکه دوچرخه‌سواری زنان بدحجاب در خیابان های میانه غیرقابل‌تحمل است، تصریح کرد: عده‌ای در میانه یک گروه دوچرخه‌سواری راه انداخته‌اند و به‌واسطه این امر برخی از مردانی که غیرت ندارند به خانم خود ساپورت پوشانده و در خیابان‌های شهر با دوچرخه جولان می‌دهند لذا انتظار می‌رود نیروی انتظامی و قوه قضائیه جلوی این مسائل را بگیرند این کارها جامعه را به فساد می‌کشاند این‌همه شهید درراه اسلام و دین فدا شدند تا امروز ما شاهد چنین فسادهایی نباشد ولی با کمال تأسف عده‌ای از شهدا هم خجالت نمی‌کشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه ادامه داد: اگر یکی از این خانم‌های بدحجاب بازداشت می‌شد امروز این موضوع روزبه‌روز گسترده‌تر نمی‌شد بنده از این تریبون مقدس هشدار می‌دهم اگر مسئولین امر جلوی این کارها را نگیرند بنده با همراهی جمعی از جوانان اقدامات لازم را جهت برخورد انجام خواهیم داد؛ انتظار می رود دادستان میانه حکم قطعی جهت برخورد با این هنجارشکنان را صادر کند.

وی در ادامه با اشاره به 4خرداد سالروز مقاومت و پایداری(دزفول) گفت: چهارم خرداد سالروز مقاومت مردم دزفول برابر موشک‌باران عراق در جنگ تحمیلی است که موجب شد این روز، روز ملی مقاومت و پایداری در تقویم رسمی کشور ثبت و دزفول به‌عنوان پایتخت مقاومت ایران نام‌گذاری شود. دزفول شهری بود که نماز جمعه آن حتی در موقع موشک‌باران دشمن نیز برگزار شد بسیاری از مردم این شهر با مقاومت به شهادت رسیدند اما هرگز از دزفول خارج نشدند.

امام‌جمعه میانه با اشاره به 5خرداد سالروز وفات حضرت خدیجه کبری سلام‌الله علیها گفت: این حضرت تمام سرمایه خود را درراه اسلام و قرآن فدا کرده و در تبلیغ اسلام کمک‌های زیادی به حضرت محمد صلی‌الله علیه و اله کرد.

حجت‌الاسلام محمدی همچنین با اشاره به 7 خرداد سالروز تأسیس مجلس شورای اسلامی افزود: از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود همانند گذشته در چند دقیقه برجام های دیگری را تصویب نکنند؛ مجلس باید مدرسی باشد و مردم نیز باید افرادی چون شهید مدرس که فردی باغیرت و آگاه بود به بهارستان بفرستند لذا امروز مجلس باید گذشته را جبران کرده و با تصویب قوانین محکم در مقابل اروپا و ایادی استکبار بایستند تا هیچ دولتی بدون رعایت اصول و چارچوب لازم وارد مذاکره نتواند شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام اذعان کرد: امام خامنه‌ای در این دیدار فرمودند که ما بنای دعوا با اروپا را نداریم اما این سه کشور اروپایی نشان داده‌اند که در حساس‌ترین مواقع، با امریکا همراهی می‌کنند لذا در سال‌های اخیر، این درس گرفته شد که گره زدن حل مسائل کشور بخصوص مسائل اقتصادی به برجام و خارج از کشور، یک خطای بزرگ است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه ابراز کرد: ایران از ساخت و توسعه ابزارهای دفاعی خود دست نخواهد کشید لذا دشمنان باید بدانند بحث ابزار دفاعی و نفوذ منطقه‌ای ایران قابل‌مذاکره نبوده و آمریکا هیچ حقی در خاورمیانه ندارد. این منطقه اسلام بوده و متعلق به مسلمانان است.

حجت‌الاسلام محمدی همچنین تأکید کرد: انعطاف در مقابل دشمنان آنان را گستاخ می‌کند اگر از مقابل آنان فرار کنیم شکست می‌خوریم و امروز تنها راه مقابله با آنان ایستادگی و افزایش توان دفاعی است لذا ایران نمی‌تواند با آمریکا تعامل کند چون آنان بدعهد و غیرقابل‌اعتماد هستند و امروز اروپایی‌ها نیز برای مذاکره و تفاهم با ما باید تضمین قطعی بدهند.

وی در پایان با اشاره به درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسنی، از یاران وفادار امام و رهبری و امام‌جمعه سابق ارومیه، گفت: حاج‌آقای حسنی افتخار آذربایجان بود که با یک‌عمر تلاش و مجاهدت اسباب عزت و عظمت ما بود؛ مقام معظم رهبری هم به‌صورت احسن از ایشان تمجید کردند. این روحانی مجاهد و نستوه در دوران قبل از پیروزی انقلاب و پس‌ازآن، با نقش اثرگذاری در استان آذربایجان غربی، درراه مبارزه با ضدانقلاب فداکاری فراوان داشت.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

 

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :