قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

تحلیل سخنان امام جمعه میانه در خصوص جولان زنان بدحجاب با دوچرخه در ملأ عام/ رسانه‌هایی که تحریف می‌کنند تا تخریب کنند

تحلیل سخنان امام جمعه میانه در خصوص جولان زنان بدحجاب با دوچرخه در ملأ عام/ رسانه‌هایی که تحریف می‌کنند تا تخریب کنند

به گزارش میانه نیوز، اخیراً حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی امام‌جمعه میانه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر مباحثی را در خصوص جولان زنان بدحجاب با دوچرخه در سطح شهر مطرح کرده و از این موضوع به شدت انتقاد کردند که لازم است در این خصوص در جواب کسانی که به کامنت های من‌درآوردی و تحریف سخنان امام‌جمعه دامن زدند نکاتی را یادآور شوم.

امام‌جمعه میانه در این خصوص چنین اظهار کرده بود که فلان خانم با فلان شکل و ساپورت آن چنانی بیرون نیامده و در خیابان‌های شهر با دوچرخه جولان ندهد و انتظار می‌رود نیروی انتظامی و قوه قضائیه جلوی این مسائل را بگیرند این کارها جامعه را به فساد می‌کشاند این‌همه شهید درراه اسلام و دین فدا شدند تا امروز ما شاهد چنین فسادهایی نباشد ولی باکمال تأسف عده‌ای از شهدا هم خجالت نمی‌کشند.

در وهله اول باید گفت که این اظهارات از سوی یک امام‌جمعه که مسئول فرهنگی شهر است بعید نبوده و نمی‌توان به آن ایراد گرفت چراکه امام‌جمعه از سوی مقام معظم رهبری در شهر حضورداشته و از باب تذکر می‌تواند مسائل فرهنگی و سیاسی در عرصه‌های مختلف را در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه به سمع نظر مردم و مسئولین امر برساند.

در خصوص این سخن امام‌جمعه نمی‌خواستم نظر دهی کنم لذا بنده نه یک روحانی هستم و نه اینکه تخصصی در حوزه دینی دارم ولیکن لازم دیدم جهت آشکار شدن اهداف پلید عده‌ای از مریضان رسانه‌ای شهرستان میانه مخصوصاً آن آقای رد صلاحیت شده ای که همیشه سعی در اختلاف‌افکنی و تحریف سخنان برخی مسئولین خدوم از طریق رسانه را داشته‌اند نکاتی را خدمت مردم شریف میانه عرض کنم.

اول اینکه حجاب یکی از دستورات دین مبین اسلام بوده و همیشه بر الگو گرفتن زنان جامعه اسلامی از حضرت فاطمه زهرا (س) تأکید شده است لذا اینکه زنان چه بدحجاب چه باحجاب حق دوچرخه‌سواری دارند یا خیر امام‌جمعه میانه به این موضوع کاملاً ریز اشاره نکرده است لذا انتقاد وی از زنان دوچرخه‌سوار بدحجاب است که در منظر عموم نتیجه و عواقب مثبتی نداشته و باعث فساد می‌شود  و در خصوص حرام بودن دوچرخه‌سواری باید به مراجع عظام تقلید مراجعه کرد.

بسیاری از مراجع محترم در خصوص دوچرخه‌سواری زنان چنین نظر داده‌اند:

حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی): دوچرخه‌سواری برای دختران و بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع و منافی باعفت بانوان است و لازم است ترک شود و درصورتی‌که در منظر نامحرم نباشد فی‌نفسه اشکال ندارد.

حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله‌العالی): این کارها در محیط‌های مخصوص بانوان اشکالی ندارد. مشروط بر اینکه سبب ضرر و زیانی نگردد.

حضرت آیة الله العظمی سیستانی (مدظله‌العالی): اگر عادتاً تحریک‌آمیز باشد جایز نیست.

در خصوص اینکه آیا زمینه دوچرخه‌سواری در میانه فراهم است یا خیر این ارتباطی به حوزه کاری یک امام‌جمعه ندارد شهر برای خودش اداره ورزش و جوانان دارد و اگر فردی عقل و شعور سیاسی و اجتماعی داشته باشد باید این را درک کند که وظیفه امام‌جمعه کار اجرایی نبوده و فراهم کردن زمینه‌هایی برای ورزش و دوچرخه‌سواری بانوان مربوط به ارگان‌های ذی‌ربط است.

فردی که خود را علامه دهر دانسته و به دیگران از انصاف و عدالت سخن می‌گوید با چه سند و باوری این را می‌گوید که امام‌جمعه در شهر حضور ندارد؟ آیا یک فرد تهران نشین چگونه به خود اجازه چنین سخنی می‌دهد انصاف نصف ایمان است ولی عده‌ای حتی این ایمان را هم ندارند و فقط سخن گفتن را بلدند من جای آن آقا بودم بعدازاینکه رد صلاحیت شده و آش برای مردم پخش کردم دیگر در مورد این شهر اظهارنظر نمی‌کردم.

عده‌ای اسلام‌ستیز سعی دارند طوری القا کنند که جامعه اسلامی به زنان ارزش نمی‌دهد می‌خواهند به مردم بگویند که اسلام زن‌ستیز و مانع زیست اجتماعی زن است؛ تمام 2500 سال تاریخ پادشاهی مردسالارانه‌شان یک زن نامدار ندارند ولی نیمی از عاشورا زینب(س) است. یادمان نرود که اسلام دین کامل بوده و به زنان ارزش و اهمیت داده است مطمئناً هیچ‌کس منکر شادی زنان جامعه نیست لیکن نباید قواعد اسلامی را فراموش کرد.

 آن زنی که با ساپورت آن‌چنانی در خیابان‌های شهر با دوچرخه جولان می‌دهد آیا در منظر عمومی جلوه مناسبی دارد؟ نتیجه این بدحجابی وی یا یک پدر یا یک همسر بی‌غیرت است لذا طبق فرمایش پیامبر اسلام (ص)، خداوند هفت نفر را لعنت کرده است یکی از آن‌ها فردی است که نسبت به پوشش و عفت همسر خویش بی‌توجه باشد.

امام‌جمعه به‌عنوان مسئول شورای فرهنگ عمومی و رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر و از همه مهم‌تر مسئول فرهنگی شهر می‌تواند به‌تمامی مسئولین امر در خصوص این‌گونه آسیب‌ها تذکر دهد لذا اگر این‌گونه نباشد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

آن فردی که مدعی است امام‌جمعه نمی‌تواند حتی در حوزه فرهنگی هم به دستگاه‌های قضایی و … هم هشدار دهد چگونه مدعی شده و می‌گوید که امام‌جمعه چرا نسبت به بیکاری و مشکلات حوزه آب و راه شهرستان میانه بی‌توجهی می‌کند؟ باید گفت که این مسائل را باید از مسئولین دولتی و نمایندگان پیگیری کرد لذا وقتی فردی که با وظایف کاری امام‌جمعه آشنایی ندارد چنین گزافه‌گویی‌هایی از سوی او طبق سنوات گذشته دور از انتظار نیست.

اینکه بگوییم امام‌جمعه میانه در خصوص سایر مشکلات شهرستان بی‌توجه است کاملاً بی‌انصافی کرده‌ایم لذا وی بارها در خصوص مشکلات آب، راه و بیکاری و سایر مشکلات این شهرستان پشت تریبون خطبه‌های نماز جمعه به مسئولین امر هشدار داده و حل این مسائل را خواستار شده است.

ارتباط بدحجابی به بیکاری و گرانی کاملاً بیجا بوده و ربطی به ائمه جمعه ندارد این موضوعی است که باید از دولتمردان مطالبه کرد و آن فردی که این مسائل را به امام‌جمعه ربط می‌دهد برود کمی در مورد وظایف کاری مسئولان مطالعه کرده و سپس اظهارنظر کند تا کمتر نزد جماعت رسوا شود.

نباید فراموش کرد که مسئله فرهنگ از حیاتی‌ترین مسائل کشور بوده و طبق منویات مقام معظم رهبری با مسائل فرهنگی نمی‌شود شوخی و بی‌ملاحظگی کرد.

در پایان لینک تعدادی از خطبه‌های نماز جمعه که در آن امام‌جمعه میانه در خصوص مشکلات شهرستان میانه مطالبه گری کرده است جهت استحضار مردم میانه و رسوایی برخی مریضان رسانه‌ای شهرستان درج می‌شود.

  1. امام‌جمعه میانه: به‌عنوان امام‌جمعه ظلم در حق مردم میانه را تحمل نمی‌کنم/ فرماندار جدید باید در راستای حل مشکلات شهرستان میانه قدم بردارد
  2. امام‌جمعه میانه: وضعیت راه‌های شهرستان میانه بسیار نامناسب است
  3. امام‌جمعه میانه: برنج محصول استراتژیک شهرستان میانه است/ به بهانه کمبود آب اجازه نمی‌دهیم کشت برنج ممنوع شود
  4. امام‌جمعه میانه: اخیراً در شهرستان میانه فیش‌های حقوقی با مبالغ نجومی کشف‌ شده است/ باید جلوی بی‌عدالتی و تبعیض در کشور گرفته شود
  5. امام‌جمعه میانه:  اگر دولتمردان همت نکنند پروژه راه آهن میانه-تبریز تا ۱۰ سال آینده هم افتتاح نمی‌شود 
  6. امام‌جمعه میانه: در شهر میانه همتی برای مبارزه با سد معبر وجود ندارد/ ناهنجاری اجتماعی قساوت قلب می‌آورد
  7. امام‌جمعه میانه: حکم اعدام فرد هتاک به نوامیس مردم میانه صادرشده است/ اجازه نمی‌دهیم به عفت عمومی خدشه وارد شود
  8. امام‌جمعه میانه: انتخاب شهردار حق مسلم شوراهاست/ سایر آقایان حق دخالت در امور شورای شهر میانه را ندارند
  9. امام‌جمعه میانه:  فردی که به نوامیس مردم میانه ایجاد مزاحمت می‌کرد به‌زودی به سزای اعمال خود خواهد رسید
  10. امام‌جمعه میانه: اختلاف؛ عامل اصلی عقب ماندگی شهرستان میانه/ عده ای از سیاسیون نخواسته اند که در شهرستان اتحاد حاصل شود

 

نگارنده: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.