قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

پرورش گاوهای سیمینتال در میانه گسترش می یابد

پرورش گاوهای سیمینتال در میانه گسترش می یابد

به گزارش میانه نیوز، جلال رحیم زاده چهارشنبه در بازدید از دامپروری گاوهای دو منظوره اظهار داشت: تا آخر اردیبهشت ماه امسال 2 هزار و 700 راس گاو شیری دو رگه تحت پوشش اصلاح نژاد گاو سیمینتال قرار گرفته است.

وی با اشاره به هدف پرورش گاو دو منظوره گفت: گاوهای سیمینتال توانایی تولید شیر و گوشت با جذب مواد غذایی بالا، قابلیت باروری منظم و قدرت انطباق دام با شرایط لازم برای افزایش در آمد در واحدهای روستایی را دارند.

رحیم زاده با بیان اینکه افزایش درآمد و سود خالص برای پرورش دهندگان از دیگر اهداف گسترش گاوهای دو منظوره است، افزود: نژاد سیمینتال همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی میانه ادامه داد: دلایل زیادی مبنی بر اهمیت پرورش این نژاد وجود دارد که از جمله آنها می توان به عملکرد مناسب، مدت بهره دهی طولانی تر، دو منظوره بودن ( شیر و گوشت)، مقاومت در برابر بیماری ها، افزایش قابل توجه چربی و پروتئین شیر، گوساله دهی بالاتر و همچنین کم خوراک بودن و کیفیت زیاد تولید شیر و گوشت اشاره کرد.

رحیم زاده با بیان اینکه گاو سیمینتال یک نژاد اقتصادی است، خاطرنشان کرد: سمینتال نژادی آرام، کم خوراک با کیفیت تولید شیر و گوشت بالاست که هزینه‌های نگه‌داری آن برای پرورش پایین است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.