November 14,2018 | ۱۳۹۷/۰۸/۲۳

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

امام جمعه میانه:

با گذرنکردن اتوبان از میانه کمر اقتصاد این شهرستان شکست/ بزرگ‌ترین ضربه اقتصادی را کارگزارانی‌ها به شهرستان میانه زده‌اند

با گذرنکردن اتوبان از میانه کمر اقتصاد این شهرستان شکست/ بزرگ‌ترین ضربه اقتصادی را کارگزارانی‌ها به شهرستان میانه زده‌اند

امام جمعه میانه بابیان اینکه برخی سران حزب کارگزاران اهل شهرستان میانه هستند یادآور شد: زمانی سران این حزب در شهرستان میانه سیطره اساسی داشتند و میانه‌ای‌ها امروز معتقدند که بزرگ‌ترین ضربه اقتصادی را این کارگزارانی ها به شهرستان میانه زده‌اند و این شهرستان را از شاهراه ارتباطی که اتوبان پیامبر اعظم (ص) بود کنار گذاشتند و کمر اقتصاد آن را شکستند.

 

 

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر میانه که در جمع پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع شهر میانه برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین نعمت‌های خداوند ازدواج است اظهار داشت:  برای اینکه در جامعه فساد اخلاقی ریشه‌کن شده و جوانان از مشکلات روحی و روانی نجات پیدا کنند باید جوانان را به ازدواج تشویق کنیم ازدواج ضرورت زندگی است که باید زمینه‌های لازم در کشور برای ازدواج راحت‌تر جوانان فراهم شود.

وی با تأکید بر اینکه قرآن انسان‌ها را به ازدواج کردن تشویق کرده است تصریح کرد: اگر فردی در جوانی ازدواج نکند در میان‌سالی و کهن‌سالی نمی‌تواند به‌راحتی ازدواج کند چراکه فشارهای روحی و روانی بسیاری را تا این سن تحمل کرده و دیگر رغبتی برای ازدواج کردن نخواهد داشت کسانی که در سن بالا ازدواج‌کرده‌اند تجربه نشان داده برخی از آنان زندگی‌شان ازهم‌پاشیده است.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به اینکه خوشبختی در زندگی مشترک نیاز به قناعت دارد گفت: باید مخارج زندگی متناسب با درآمد آن باشد همچنین باید در زندگی مشترک کارها تقسیم‌بندی شده و فشار اضافی به زوجین نیافتد اداره داخل منزل باخانم ها بوده و مدیریت زندگی و مخارج آن نیز بر عهده مردها است لذا در این میان باید این را بدانیم که کم‌کاری و تنبلی آفت زندگی مشترک است.

حجت‌الاسلام محمدی بابیان اینکه در بحث ازدواج نباید استخاره کرد خاطرنشان کرد: در ازدواج باید تحقیق، تصمیم‌گیری و شناخت کافی نسبت به فرد پیدا کنیم استخاره برای ازدواج زمانی مناسب است که میان دو فرد قرار است یک نفر انتخاب شود که آن‌هم بهتر است با خانواده و افراد باتجربه مشورت شده و سپس در صورت نرسیدن به نتیجه مطلوب استخاره انجام شود.

وی با اشاره به ۱تیر روز اصناف گفت: اصناف در دفاع مقدس و در طول تاریخ در کنار حوزه‌های علمیه برای دفاع از دین و آرمان‌های اسلامی تلاش‌های زیادی کرده‌اند که لازم است این روز را به‌تمامی اصنافیان تبریک عرض کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با اشاره به‌روز هشتم شوال و سالروز بزرگ‌ترین جنایت قرون اخیر یعنی مسئله تخریب قبور ائمه بقیع علیه‌السلام گفت: این تخریب یکی از افکار و اقدامات پلید وهابیت است؛ خداوند به ما توفیق دهد تا روزی نابودی وهابیت را مشاهده کنیم.

حجت‌الاسلام محمدی همچنین با اشاره به ۶تیر سالروز ترور مقام معظم رهبری افزود: در آن زمان عده‌ای سعی کردند که حضرت آقا را ترور کنند که خداوند جان ایشان را حفظ کرد تا امروز در مقام ولی‌فقیه و رهبر جهان اسلام در مقابل دشمنان ایستاده و پرچم تشیع و دین مبین اسلام را سرافراز نگهدارند؛ امید است خداوند به ما توفیق دهد تا قدردان زحمات امام خامنه‌ای باشیم.

امام‌جمعه میانه در ادامه با اشاره به ۷تیر سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر بهشتی و تبریک هفته قوه قضائیه تصریح کرد: باید در اجرای عدالت از قوه قضائیه و اقدامات قاطعانه آنان دفاع کنیم انتظار می‌رود قوه قضائیه نیز بیش‌ازپیش در مقابله با بی عدالتی‌ها و ناهنجارهایی که در جامعه وجود دارد قاطعانه و بدون تعارف ایستادگی کند.

امام‌جمعه میانه در ادامه به تحولات یمن اشاره کرد و افزود: بندر الحدیده محل ورود امکانات به ۸میلیون یمنی بوده که در محاصره هستند و یک محل استراتژیک است که ائتلاف سعودی سعی در تصاحب و نابودی آنجا را دارد که رهبر انصار الله اعلام کرد آنان موفق نشده و شکست خوردند و این بندر به باتلاق آنان تبدیل خواهد شد؛ همچنین جالب اینجاست که متجاوزین علت شکست خود را کمک‌های ایران به یمن اعلام کردند درحالی‌که امکان کمک‌رسانی به یمن وجود ندارد و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اگر ما می‌توانستیم به یمن کمک کنیم به‌جای یک موشک به آنان صد موشک می‌دادیم.

وی با اشاره به تقاضای ذلت‌بار جمعی از اعضای حزب کارگزاران مبنی بر مذاکره مجدد با آمریکا اذعان کرد: در رأس این حزب جناب کرباسچی قرار دارد جالب اینجاست که برخی دولتمردان مانند سخنگوی دولت جناب نوبخت نیز عضو این حزب هستند و تاکنون واکنشی به این درخواست ننگین هم‌حزبی‌های خود نشان نداده‌اند.

حجت‌الاسلام محمدی ادامه داد: ترامپ بعد از ساخت‌وپاخت با اروپا برای خروج از برجام گفت من معتقدم ایرانیان به مذاکره با آمریکا بازمی‌گردند؛ لذا امید آمریکایی ها منافقین داخلی هستند ترامپ احساس می‌کرد که کره شمالی را پای میز مذاکره آورد و این بار نوبت ایران است تا بتوانند بار دیگر این کشور را متضرر کرده و فریب دهند که موفق نشدند و نخواهند شد.

امام‌جمعه میانه اضافه کرد: آمریکایی ها به دنبال این هستند که قدرت دفاعی ایران یعنی توان موشکی و نفوذ منطقه ای آن را از بین ببرند و بعد از خلع سلاح کردن کشور به آن ضربه بزنند لذا عده‌ای منافق داخلی نیز گویا با آنان هم‌پیمان شده و امروز ما می‌بینیم که ترامپ به آنان امیدوار شده تا بلکه بتواند از طریق این منافقین به ایران ضربه بزند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه برخی سران حزب کارگزاران اهل شهرستان میانه هستند یادآور شد: زمانی سران این حزب در شهرستان میانه سیطره اساسی داشتند و میانه‌ای‌ها امروز معتقدند که بزرگ‌ترین ضربه اقتصادی را این کارگزارانی ها به شهرستان میانه زده‌اند؛ این آقایان میانه را از شاهراه ارتباطی که اتوبان پیامبر اعظم (ص) بود کنار گذاشتند و کمر اقتصاد آن را شکستند.

حجت‌الاسلام محمدی خاطرنشان کرد: این افراد از الآن شروع کرده و در سطح شهرستان با جوسازی و اختلاف‌افکنی سعی دارند به اهداف خود رسیده و در انتخابات مجلس دوباره کرسی‌های این شهرستان را در بهارستان تصاحب کنند آنان با شکست برجام به اهداف خود دست نیافتند و اکنون درصدد آن هستند سیطره جدیدی پیداکرده و دوباره با وعده‌های دروغین خود مردم را مشغول کنندغافل از اینکه مردم آگاه و آشنا به حیله های آنان هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه خطاب به کارگزارانی های میانه‌ای هشدار داد: منتظریم آقایان کارگزارانی که مدعی آزادی‌طلبی و رفاه هستند موضع خود را در خصوص درخواست برخی از هم‌حزبی‌های خود جهت مذاکره مجدد با آمریکا مشخص کنند؛ ما می‌خواهیم بدانیم موضع کارگزارانی های شهرستان میانه دراین‌باره چیست؟ آیا آنان هم ساز مذاکره مجدد می‌زنند؟

وی ادامه داد: اکثر اعضای حزب کارگزاران هرزمانی به قدرت رسیده‌اند وعده‌های کلانی داده و به هیچ‌یک از آنان عمل‌نکرده‌اند؛ یکی از اعضای این حزب سخنگوی دولت جناب نوبخت است در حال حاضر جای سؤال است که این فرد چه موضعی دارد آیا او هم با مذاکره مجدد با آمریکای غیرقابل‌اعتماد موافق است؟

امام‌جمعه میانه در پایان با اشاره به اخراج جمعی از جوانان از شرکت فولاد شهرستان میانه تصریح کرد: فلسفه وجودی شرکت فولاد اشتغال جوانان شهرستان میانه است فولاد تأسیس شد تا میانه‌ای‌ها در آنجا کار کنند جوانان امید جامعه ما بوده و نباید از کار کنار گذاشته شوند به هر طریقی که ممکن است باید این جوانان به کار خود بازگردند و در این میان حمایت از حق کارگران وظیفه و رسالت ذاتی و قانونی اداره کار است بنده نیز به‌عنوان امام‌جمعه حمایت قاطعانه از حق‌وحقوق این کارگران می‌کنم و تلاش خواهیم کرد که این موضوع به‌زودی به حول قوه الهی حل شود لذا از مسئولین محترم فولاد انتظار داریم همچنان که در گذشته نسبت به حل مشکل کارگران پیشقدم بودند اینبار نیز با سماحت این جوانان را که امید جامعه هستند و آرزوهای بلندی دارند دوباره به کار برگردانند البته مسئولین محترم اجرا و سایر نهادهای دخیل در این موضوع باید تلاش کنند.

خبرنگار : محمد زینالی

انتهای پیام/