November 14,2018 | ۱۳۹۷/۰۸/۲۳

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

امام جمعه میانه:

عده‌ای حتی “برنج ممان میانه” را هم به قیمت دلار می‌فروشند/ باید از کارآفرینان حقیقی حمایت کرده و دست آنان را ببوسیم

عده‌ای حتی “برنج ممان میانه” را هم به قیمت دلار می‌فروشند/ باید از کارآفرینان حقیقی حمایت کرده و دست آنان را ببوسیم

امام‌جمعه میانه با انتقاد از عده‌ای از فروشندگان که به بهانه افزایش قیمت دلار اقدام به گران‌فروشی می‌کنند گفت: برخی‌ها انگار برنج ممان شهرستان میانه را هم از طریق دلار تهیه‌کرده‌اند که به قیمت دلار می‌فروشند کالاهایی که به ریال خریداری می‌شوند باید به ریال هم به فروش برسند تا در این وضعیت نامطلوب اقتصادی کشور مردم دچار فشارهای بیش‌ازحدی نشوند.

 

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه حرکت در صراط مستقیم مستلزم عمل به فرمایشات پیامبر صلی‌الله علیه و آله و ائمه معصومین علیه‌السلام است، اظهار داشت: اگر بخواهیم در صراط مستقیم قدم برداریم باید به سیره و فرمایشات پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله و ائمه معصومین علیه‌السلام عمل کرده و به تهاجم‌های فرهنگی دشمنان که از طریق ماهواره‌ها و سایر ابزارآلات ارتباطی در کشور پیاده می‌شود آگاه و بصیر باشیم.

امام‌جمعه میانه با تأکید بر اینکه مهم‌ترین مصیبت در جامعه نبود عدالت است افزود: رهبر معظم انقلاب بارها تأکید کرده‌اند که باید در کشور عدالت رعایت شده و دستگاه‌های ذی‌ربط به این اصل توجه ویژه‌ای داشته باشند؛ امروز باید تلاش کنیم مسئولان و حتی آشناها را امر به عدالت کرده و خودمان نیز یکی از عمل‌کنندگان به عدالت باشیم.

وی گفت: خداوند افرادی را که ایمان آورده‌اند به صراط مستقیم هدایت می‌کند کسانی که به اصول و فروع دین روی آورده و به آن‌ها عمل اعتقادی و قلبی کرده‌اند خداوند نیز چنین انسان‌هایی را به صراط مستقیم هدایت کرده و رستگار می‌کند.

حجت‌الاسلام محمدی بابیان اینکه مهم‌ترین اصل صراط مستقیم قدردانی از نعمت‌های خداوند است تصریح کرد: انسان باید نسبت به نعمت سلامتی، امنیت و پدرومادر شاکر باشد حتی خود عبادت که به انسان آرامش می‌دهد نعمت بزرگی است؛ گاهاًٌ ما از وجود این نعمت‌ها غافل بوده و قدردان نیستیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در ادامه سخنان خود با انتقاد از عده‌ای از فروشندگان که به بهانه افزایش قیمت دلار اقدام به گران‌فروشی می‌کنند خاطرنشان کرد: امروز تولید ملی نعمت بزرگی در کشور است که از تولید به مصرف می‌رسد ولی باکمال تأسف عده‌ای این تولیدات را نیز برحسب قیمت دلار می‌فروشند کسی نیست که از این افراد بی‌انصاف و سودجو سؤال کند که مگر خودت این کالاها را با دلار گرفته‌ای که به مردم به ارزش دلار می‌فروشی؟ حتما باید با گران فروشی برخورد شود.

وی ادامه داد: برخی‌ها انگار برنج ممان شهرستان میانه را هم از طریق دلار تهیه‌کرده‌اند که به ارزش دلار می‌فروشند کالاهایی که به ریال خریداری می‌شوند باید به ریال هم به فروش برسند تا در این وضعیت نامطلوب اقتصادی کشور مردم دچار فشارهای بیش‌ازحدی نشوند در کشور گران‌فروشی را رایج نکرده و مردم را نترسانیم لذا انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه علی‌الخصوص قوه قضائیه با این‌گونه افراد سودجو شدیداً برخورد قانونی کند.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی نظامی عدالت محور است، اذعان کرد: برخی‌ها به دنبال این هستند که در این وضعیت اقتصادی کشور و وجود تحریم‌ها مردم را تحت‌فشار گذاشته تا بلکه بتوانند شاهد فروپاشی این نظام الهی باشند درحالی‌که اگر این نظام از بین برود حکومتی ظالم همچون رژیم پهلوی حاکم شده و کشور را به آشوب می‌کشند لذا ما منکر مشکلات موجود و در تنگنا بودن مردم نیستیم ولی باید در این وضعیت همه متحد شده و با حرکت در راستای حل مشکلات کشور اجازه ندهیم دشمنان از این موقعیت سو استفاده کرده و با اهداف خود برسند.

امام‌جمعه میانه با اشاره به ۸تیر سالروز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی گفت: مردم مظلوم سردشت در تیرماه ۱۳۶۶ از سوی هواپیماهای رژیم بعثی عراق و دولت‌های فاسد اروپایی بمباران شیمیایی شدند و بدین ترتیب این شهر به‌عنوان نخستین شهر قربانی جنگ‌افزارهای شیمیایی در جهان شناخته شد؛ امروز هم مشاهده می‌کنیم که دشمنان انواع حیله‌های خود را در سوریه مانند بمباران شیمیایی پیاده می‌کنند و دولت سوریه را مقصر جلوه می‌دهند.

وی همچنین با اشاره به ۱۵ شوال سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام افزود: روایت است که اگر کسی قبر عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام را زیارت کند گویا حسین بن علی علیه‌السلام را زیارت کرده است.

حجت‌الاسلام محمدی با تبریک ۱۰ تیر روز صنعت و معدن به ۱۷ شوال سالروز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای اشاره کرد و افزود: همه می‌دانیم که سلامت بدن با ورزش تأمین می‌شود لذا ورزش زورخانه‌ای در شهر میانه خوشبختانه به دست افراد اهل ایمان اداره شده و به‌صورت قابل قبولی ترویج یافته است که انتظار می‌رود جوانان عزیز به این ورزش روی آورده و بافرهنگ پهلوانی انس بگیرند.

وی با اشاره به ۱۱تیر سالروز شهادت آیت‌الله صدوقی ابراز کرد: آیت‌الله صدوقی یکی از عالمان بزرگ تشیع بود که توسط منافقین ملعون به شهادت رسید وی فردی متفکر و انقلابی بود که خدمات زیادی به حوزه علمیه قم ارائه داد و امروز تمامی حوزه‌های علمیه سطح کشور از اقدامات مفید این عالم بزرگ بهره‌مند هستند.

امام‌جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید در جامعه امید ایجاد شود عنوان کرد:حضرت آقا دریکی از سخنان خود فرمودند که یاس از سربازان شیطان و امید از سربازان خداوند متعال  است در این برهه زمانی باید در جامعه امید ایجاد کنیم همان‌طور که چند روز پیش مشاهده کردیم رهبر معظم انقلاب با یک پیام کوتاه به بازیکنان تیم ملی کشورمان امید در جوانان ایجاد کردند لذا با چند کلمه حرف می‌توان در جامعه امید بزرگی ایجاد کردند.

وی با تشریح اهداف آمریکایی‌ها از تشدید تحریم‌ها علیه ایران یادآور شد:آمریکایی‌ها و متحدان آنان تلاش می‌کنند با این‌گونه تحریم‌ها از درون ما را متلاشی کنند هیچ فرد مسئولی نمی‌تواند گرانی را انکار کند لذا این را باید بدانیم که مشکلات فقط با اتحاد و مشارکت تمامی قوا حل خواهد شد همچنین مسئولان باید مردم را همراهی کرده و زمینه حل مشکلات آنان را فراهم کنند.

حجت‌الاسلام محمدی با تأکید بر اینکه مقابله با تحریم‌ها نیازمند حمایت از تولید ملی و توسعه آن است خاطرنشان کرد: باید از کارآفرینان حقیقی حمایت کرده و دست آنان را ببوسیم بسیاری از کارآفرینان افراد اهل ایمان و صادقی هستند که در جهت اشتغال‌زایی و توسعه کالاهای داخلی قدم برمی‌دارند اما عده‌ای هم هستند که به اسم کارآفرینی اقدامات غیرقانونی انجام داده و مردم را متضرر می‌کنند که باید دستگاه قضایی با این‌گونه افراد برخورد کند چراکه باید در این وضعیت قوه قضائیه مظهر عدالت و موجب آرامش کشور باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در ادامه از دخالت برخی دستگاه‌های نظارتی در امور اجرایی به‌شدت انتقاد کرد و گفت: قبل از اینکه کاری از سوی دستگاه‌های اجرایی انجام شود برخی دستگاه‌های نظارتی دخالت‌های بی‌موردی کرده و در کار مربوطه گره میندازند انتظار می‌رود قانونی در این خصوص تصویب‌شده و بدین ترتیب از دخالت‌های بیجای برخی دستگاه‌های نظارتی در امور اجرایی جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های نظارتی زمانی حق دخالت دارند که تخلفی روی دهد نباید قبل از اینکه کاری به نتیجه برسد به آن سنگ‌اندازی کرد چراکه کار اجرایی برای خودش مسئول دارد برای مثال نباید در امور شهرداری و شورا نهادهای غیر مرتبط دخالت کنند.

حجت‌الاسلام محمدی در پایان اذعان کرد: اطراف امامزاده اسماعیل (ع) میانه گره بزرگی است که باید باز شود   هرزمانی شهرداری می‌خواهد کاری در این خصوص انجام شود عده‌ای حکم صادر کرده و مانع می‌شوند؛ باید هر نهادی به وظایف خودش آگاه باشد با پرداختن به مسائل حاشیه‌ای شهر را دچار هرج‌ومرج نکنیم باید اولویت تمامی مسئولان و دستگاه‌ها حل مشکلات مردم باشد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/