اسماعیل محرم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار میانه نیوز با اشاره به اینکه دفاتر نظارت شورای نگهبان در کلیه شهرهای کشور به‌فرمان مقام معظم رهبری نزدیک به 18 سال پیش تشکیل شد، اظهار داشت:  هدف از تشکیل این دفاتر این است که با ساماندهی شبکه نظارت و نگه‌داشتن و آموزش مستمر، ناظرین با آمادگی بیشتری در انتخابات حضورداشته باشند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان میانه بابیان اینکه شبکه ناظرین دفتر شورای نگهبان شهرستان میانه از انسجام خوبی برخوردار است، افزود: افراد خوش‌نام، ولایی و مسئولیت‌پذیر و امین در دفتر شورای نگهبان شهرستان میانه حضور دارند و ازلحاظ علمی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارند و در دوره‌های مختلف انتخاباتی با شرکت در کارگاه‌های آموزشی با قوانین انتخاباتی و نظارتی آشنا شده و تجربیات لازم را به دست می‌آورند.

وی با اشاره به انتخابات آتی مجلس یازدهم گفت: رصد فعالان انتخاباتی از مهم‌ترین مأموریت دفتر شورای نگهبان شهرستان میانه است؛ علاوه بر این کارگاه‌های آموزشی تشکیل می‌شود تا مروری دوباره بر تجربیات و دستورالعمل‌های انتخاباتی و راهبردهای نظارتی در شبکه نظارت داشته باشیم تا آماده انتخابات آتی شویم.

محرم زاده خاطرنشان کرد: دفتر شورای نگهبان شهرستان میانه با برگزاری دوره‌ها و همایش‌های بصیرتی در تلاش است تا سواد سیاسی و اجتماعی و همچنین بینش ولایی و بی‌طرفانه را در بین ناظرین خود والا ببرد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان میانه بابیان اینکه شورای نگهبان در مبارزه با فتنه‌گرها در خط مقدم قرار دارد تأکید کرد: جوانان باید بامطالعه تاریخ صدر اسلام دریابند که چطور شد سیف الاسلام های پیامبر(ص) در مقابل جانشین ایشان جنگ راه انداختند اکنون در این برهه زمانی در کشور ما نیز تاریخ تکرار شد  و مدعیان دروغین خط امام (ره) در جریان فتنه 78 و 88 علم مبارزه با نظام را بر دست گرفتند و زمینه‌ساز فشار دشمنان خارجی بر مردم و نظام اسلامی شدند.

وی در پایان اذعان کرد: جمهوریت نظام اسلامی ایران در اراده مردم تجلی پیدا می‌کند تلاش کنیم هرکسی را که در جایگاه تقنینی یا اجرایی قرار می‌دهیم افرادی ولایی و دارای شعور سیاسی و اعتقادی باشند تا اداره کشور با مشکل مواجه نشده و فرصت دست منافقین داخلی و دشمنان خارجی نیفتد.

 

گفت و گو: سید محمدعلی حسینی

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :