December 18,2018 | ۱۳۹۷/۰۹/۲۷

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

امام جمعه میانه:

دادستان میانه به مردم بگوید محاکمه مرد نقاب‌دار به چه مرحله‌ای رسیده است/ دستگاه قضایی برخورد قاطعی ندارد

دادستان میانه به مردم بگوید محاکمه مرد نقاب‌دار به چه مرحله‌ای رسیده است/ دستگاه قضایی برخورد قاطعی ندارد

امام‌جمعه میانه با اشاره به اینکه در شهر میانه دستگاه قضایی برخورد قاطعی ندارد گفت: مسئله باید دادستان میانه به مردم بگوید محاکمه مرد نقاب‌دار به چه مرحله‌ای رسیده است.

 

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه انجام گناه و نهادینه کردن آن جامعه را به فساد می‌کشاند اظهار داشت:  آنچه که جامعه را به فساد می‌کشاند گناه، اختلاف و منع حق و عدم رسیدگی به‌حق ضعفا و اخذ آن از دست قدرتمندان است و آنجا که گناه در خفا انجام شود دامن‌گیر فرد و گناه علنی دامن‌گیر جامعه خواهد شد.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه علنی شدن فساد و گناه جامعه را دچار هرج‌ومرج می‌کند افزود:  در شهر میانه برخی خانواده‌ها دختران خود را که تازه به سن تکلیف رسیده‌اند با وضعیت نامناسب بیرون می‌آورند انتظار می‌رود خانواده‌ها نسبت به وضعیت پوشش و حجاب فرزندان خود حساس باشند از سویی دیگر باکمال تأسف نیروی انتظامی، قوه قضائیه و سایر سازمان‌های رسیدگی‌کننده به مسئله امربه‌معروف و نهی از منکر هیچ توجهی به این موارد ندارند.

وی گفت: هیچ گروهی از خواهران در نیروی انتظامی میانه دیده نمی شودکه نسبت به این مسائل امربه‌معروف و نهی از منکر کرده و به خاطیان تذکر دهند؛ جایز نیست دختری که تازه مکلف شده است خانواده وی او را با وضع نامناسب به خیابان و اجتماع بیاورند علاوه بر این مسائل متأسفانه در جلسه شورای اداری خانمی بابی حجابی در کنار مدیرکل می‌نشیند و هیچ توجهی به پوشش خود نمی‌کند تا کی باید به این مسائل بی‌توجه باشیم نباید در جامعه حرمت‌شکنی شده و احترامات از بین برود.

حجت‌الاسلام محمدی اضافه کرد: بدحجابی نوعی فساد علنی است، اخلالگران اقتصادی و کسانی که جامعه را دچار هرج‌ومرج می‌کنند نیز همگی مفسد هستند و باید با همه آنان برخورد قانونی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه همچنین با اشاره به اینکه وجود اختلاف میان مسئولین مانع پیشرفت جامعه است تصریح کرد: ما حق نداریم در یک جلسه علنی مسئول دولتی را به دروغ‌گویی محکوم کرده و به او توهین کنیم اگر خطایی کرده باید به او در خفا تذکر داده شود نباید مردم را نسبت به این نظام بدبین کرد.

وی با تأکید بر اینکه عده‌ای با تکیه‌بر برجام آمریکایی کشور را دچار هزینه‌های زیادی کردند خاطرنشان کرد: نباید به برجام انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و… خوش‌بین بود اگر به گذشته این کشورها نگاه کنیم به جنایت‌هایی که این ها علیه مسلمانان کرده‌اند پی می‌بریم نگاه به گذشته ثابت می‌کند که هیچ‌یک از این کشورها قابل‌اعتماد نبوده و خوش‌بینی نسبت به آنان جز ضرر هیچ نفعی برای ما ندارد چراکه پشتیبان همه آنان آمریکایی‌های عهدشکن هستند.

امام‌جمعه میانه با اشاره به ۲۹ تیرماه سالروز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاه‌چراغ علیه‌السلام گفت: این امامزادگان اسباب عزت و عظمت ما ایرانیان هستند ما ایرانیان افتخار می‌کنیم که فرزندان حضرت موسی بن جعفر علیه‌السلام، امام رضا علیه اسلام و حضرت معصومه سلام‌الله علیها هستیم.

حجت‌الاسلام محمدی به حضور کاروان خادمان و حاملان پرچم آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: به مناسبت دهه کرامت کاروان خادمان و حاملان پرچم آستان قدس رضوی وارد شهرستان میانه شدند و با حضور این کاروان مراسمات معنوی متعددی در شهرستان برگزار شد که جا دارد از مدیر دفتر نمایندگی دفتر آستان قدس رضوی در میانه کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

امام‌جمعه میانه همچنین با اشاره به نشست رهبر معظم انقلاب با رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت اذعان کرد: حضرت آقا در این دیدار به دولتمردان فرمودند که کشور را معطل برجام اروپایی نکنید دنبال کارهای اساسی باشید و با جمع‌کردن اقتصاددان به دنبال حل مشکلات اقتصادی باشید. اگر نقشه راه اقتصاد تهیه شود، مردم و فعالان اقتصادی تکلیف خود را خواهند دانست و بااحساس ثبات و آرامش به کمک دولت خواهند شتافت.

وی با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور باید افراد کارآمد را در تیم اقتصادی خود به کار گیرد ابراز کرد: از سویی دیگر تقویت بخش خصوصی و برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی از دستورات امام خامنه‌ای است و انتظار می‌رود دولتمردان به فرمایشات حضرت آقا جامه عمل بپوشانند.

حجت‌الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار محاکمه مفسدان اقتصادی شد و افزود: متأسفانه در کشور برخورد قاطعی با مفسدان اقتصادی نمی‌بینیم از رئیس قوه قضائیه مردم انتظار دارند که با مفسدان اقتصادی برخورد شدیدی داشته باشند باید این افراد به‌صورت علنی به دار آویخته شوند تاکسی جرات نکند به بیت‌المال تعرض کند.

امام‌جمعه میانه هشدار داد: در شهر میانه نیز دستگاه قضایی برخورد قاطعی ندارد زمانی که بنده به شهرستان میانه آمدم ۵۰شراب‌خوار دستگیر کرده بودند ولی باکمال تأسف با اخذ تعهد آنان را آزادکرده حتی شلاق هم نزدند علاوه بر این مسئله باید دادستان میانه به مردم بگوید محاکمه مرد نقاب‌دار به چه مرحله‌ای رسیده است؛ انتظار می‌رود قوه قضائیه با متخلفین برخورد کرده و به مردم گزارش دهند.(تکبیر نمازگزاران)

وی در ادامه به مسائل بین‌المللی پرداخت کرد و گفت: اغتشاشات اخیری که در عراق اتفاق افتاد حزب بعث فعال‌شده و تلاش می‌کنند دولت عراق را ساقط کنند لذا دولت عراق باید به مشکلات مردم توجه کنند و اجازه ندهند فرصت دست دشمنان بیفتد.

حجت‌الاسلام محمدی در پایان عنوان کرد: اخیراً دولت‌های فاسد عربی در رأس آنان مصر، اردن و عربستان هماهنگ شده‌اند قدس پایتخت یهودی‌ها باشد و کرانه باختری مرکز فلسطین شود و این‌گونه مسئله فلسطین فراموش شود درحالی‌که رهبر معظم انقلاب هشدار داده‌اند مسئله قدس و فلسطین هیچ‌گاه از یاد مسلمانان نمی‌رود.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/