December 15,2018 | ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

Miyaneh News Agency

اخبار ویژه
تبلیغات

امام‌ جمعه میانه:

سردار سلیمانی با سخنان خود قدرت جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشید/ قوه قضائیه با اخلالگران اقتصادی برخورد کند

سردار سلیمانی با سخنان خود قدرت جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشید/ قوه قضائیه با اخلالگران اقتصادی برخورد کند

امام جمعه میانه با اشاره به سخنان هشدارآمیز سردار بزرگ اسلام سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور بی‌عقل آمریکا هشدار جدی داد؛ سردار با سخنان قاطع و بدون تعارف خود عظمت و قدرت جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشید.

 

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه انفاق و احسان درراه خدا انسان را سعادتمند می‌کند اظهار داشت: هرکس یک‌درهم درراه خدا بدهد، خداوند برای او هفت‌صد پاداش می‌نویسد.

وی با اشاره به اینکه انفاق نجات‌دهنده انسان است گفت: با انفاق کردن مال و ثروت انسان کم نمی‌شود بلکه خداوند اموال او را چند برابر کرده و به زندگی او خیروبرکت می‌آورد لذا اگر درراه خدا انفاق نشود روایت است که اموال فرد درراه معصیت هزینه می‌شود آثار انفاق این است که انسان را از ۷۰ نوع بلا حفظ می‌کند.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه عامل بسیاری از مشکلات جامعه بی‌توجهی به مسئله فرهنگ است افزود: دشمن برای حیله‌گری و فساد و برای اینکه گناه را رسمی کند میلیاردها پول خرج می‌کند، چرا ما نباید برای دین مبین اسلام هزینه نکنیم؟ حضرت خدیجه(س) ثروت خود را در اختیار پیامبر (ص) گذاشت و بدین ترتیب اهل ایمان و فقرا تقویت شدند و در مقابل کفر ایستادند که درنهایت انقلاب عظیمی در عربستان راه افتاد.

وی تصریح کرد: مسئولان متأسفانه از مسئله فرهنگ و تقویت آن غافل هستند؛ بودجه یک روز دانشگاه تهران برابر با بودجه کل حوزه‌های علمیه است ما با دانشگاه‌ها مشکل نداریم چراکه باید برای علم و تحصیل هزینه شود اما از سویی دیگر انتظار می‌رود بودجه‌های فرهنگی در اختیار حوزه‌های علمیه قرار بگیرد تا کارهای فرهنگی به‌صورت شایسته و مستمر انجام پذیرد.

حجت‌الاسلام محمدی با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه شهرستان میانه ۵۰سال از حوزه‌های آذربایجان شرقی عقب هستند خاطرنشان کرد: متأسفانه به حوزه‌های این شهرستان توجهی نشده است درحالی‌که حوزه‌های علمیه مرجع فرهنگی هر شهر بوده و باید نسبت به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با اشاره به ۵مرداد سالروز برگزاری اولین نماز به امامت آیت‌الله طالقانی در ۱۳۵۸ به امر و فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: نماز جمعه پایگاه بصیرت و سنگر و مشعل هدایت است در سنگر نماز جمعه است که با کانون‌های فساد و عوامل آن مبارزه شده و فتنه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به ۹ مرداد سالروز اهدا خون اذعان کرد: اهدای خون علاوه بر آثارهای معنوی که دارد برای بدن انسان نیز مفید است باید در جامعه بحث اهدا خون نهادینه شود تا از این طریق بانک‌های خون موجود در کشور تقویت‌شده و بیماران نیازمند بتوانند از آن استفاده کنند.

امام‌جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از سخنان قاطع رئیس‌جمهور کشور در خصوص پاسخ دندان‌شکن به یاوه‌گویی‌های ترامپ دیوانه ابراز کرد: آقای روحانی با سخنان قاطع خود علاوه بر ایجاد وحدت بین مسئولان، جلوی دوقطبی شدن کشور را گرفت و در این میان لیبرال منش‌ها به‌شدت شکست خوردند آن‌هایی که می‌خواستند این انقلاب را ساقط کرده و دودستی به آمریکا تقدیم کنند اکنون به زباله‌دانی تاریخ پیوستند.

حجت‌الاسلام محمدی اضافه کرد: امید است با توجه به منویات مقام معظم رهبری بتوانیم از این مشکلات بیرون برویم؛ آمریکایی‌ها باید بدانند که نمی‌توانند با ما جنگ کنند آنان حتی با نوچه‌های ما هم نمی‌توانند جنگ کنند لذا اگر ما را در جنگ عراق، سوریه و یمن نشناخته‌اند سخت در اشتباه هستند.

وی با اشاره به بسته شدن تنگه باب المندب توسط نیروهای یمنی خاطرنشان کرد: به‌زودی تنگه هرمز نیز بسته خواهد شد؛ عده‌ای فکر می‌کنند که بستن تنگه هرمز سخت است درحالی‌که ایران قدرتمندتر از این حرف‌هاست چراکه جمهوری اسلامی جز قدرت‌های نظامی برتر دنیاست.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به سخنان هشدارآمیز سردار بزرگ اسلام سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور بی‌عقل آمریکا هشدار جدی داد؛ سردار با سخنان قاطع و بدون تعارف خود عظمت و قدرت جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشید.

امام‌جمعه میانه در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور گفت: بازاریان و اصناف باید مردم را یاری کنند و از گران‌فروشی و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها خودداری کنند در این برهه زمانی اگر وحدت بین مسئولان و مردم باشد مطمئناً تمامی مشکلات با یاری خداوند حل خواهد شد.

وی همچنین خواستار قاطعیت قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی شد و افزود: قوه قضائیه باید با اخلالگران اقتصادی به‌شدت برخورد کنند تا قضیه امثال خاوری در کشور تکرار نشود.

امام‌جمعه میانه در پایان با اشاره به آغاز اعزام حجاج ایرانی به حج تمتع گفت: حج عبادتی واجب و یکی از مهم‌ترین فروع دین اسلام است؛ در طول این سفر معنوی درگذشته حجاج ایرانی بسیاری براثر بی‌کفایتی و عدم مدیریت مسئولان سعودی به شهادت رسیده‌اند که حادثه غم‌انگیز منا نمونه بارز آن است؛ خون پاک و مطهر این حجاج اسباب عزت و احترام است؛ امید است امسال حجاج عازم به حج به‌سلامت رفته و نزد خانواده‌های خود بازگردند.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/