بسم‌الله الرحمن الرحیم

با سلام به محضر قطب عالم امکان حضرت مهدی صلوات‌الله‌علیه وبادرود به روح پرفتوح رهبر فقیدانقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و با استمداد از ارواح طیبه شهدا انقلاب اسلامی وارزوی سربلندی امام خامنه ای رهبر بزرگ اسلام ومرد مجاهد در میدان و درهم‌شکننده بت‌های منیّت برخی مسئولان بی‌توجه به اهداف انقلاب اسلامی ضمن حمایت قاطع از سخنان مراجع انقلابی حضرات ایات نوری همدانی، مکارم و صافی سخنان حضرات جامعه مدرسین اگرچه دیرهنگام ولی حاکی از درک و فهم بالای این عالمان عامل است و برخی مسئولان و دولتمردان بی‌کفایت در قوه‌ها بر اساس فرمایش بزرگان هرچه زودتر یا به خود آمده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند و یا اینکه از سمت خود استعفا دهند تا مردان لایقی که درجای جای این مملکت فراوان‌اند بر سر مسند آمده و افراد نالایقی که با استفاده از رانت‌ها و باندبازی‌ها و فامیل بازی‌ها به آلاف والوف رسیده به سزای اعمال کثیفشان برسند.

در این راستا بر خود لازم می‌دانم ضمن اعلان برائت خود از خائنان به انقلاب و حمایت از مردم مستضعف و پابرهنگان مدافع عدالت همگان را به دفاع از آرمان‌های اصیل انقلاب فراخوانده و خواستار محاکمه بی‌قیدوشرط متخلفان سودجو در قوه قضائیه و مجریه و مقننه هستم همگان را با درک موقعیت مهم فعلی فراخوانده وبر حفظ آرامش و پیگیری خواسته‌ها از طریق قانون پافشاری می‌کنم و از ملت عزیز ایران اسلامی به‌خصوص مردم شریف میانه خواهانم که ضمن حفظ آرامش مطالبات به‌حق خود را از طریق مجاری قانونی پیگیر باشند.

عبدالله محمدی امام‌جمعه میانه

انتهای پیام/


بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خصوص مسائل اقتصادی اخیر کشور

امروز در آمریکا اتاق جنگ اقتصادی با فرماندهی وزارت خزانه داری این دشمن قسم خورده‌ی انقلاب اسلامی برای مبارزه با ملت ایران تشکیل شده است.

اما تحلیل واقع بینانه و دقیق مسائل کشور نشان می‌دهد، گرچه جنگ تحمیلی اقتصادی، با ایجاد تحریم‌هاى غیر‌قانونی خارجى بر اقتصاد ما فشار وارد مى‌کند اما بی ثباتی اقتصادی و گرانی‌های لجام گسیخته و ساعتی قیمت‌ها بیش از هر چیز ریشه در سوء مدیریت و بی‌برنامگی مسئولان دارد.

مردم و مسئولان بخوبی می‌دانند؛ تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی استکبار علیه کشور ایران چیز جدیدی نیست که افزایش یا تغییر نوع آن اینگونه اقتصاد ما را به لرزش درآورد.

آنچه امروز مشکلات اقتصادی را تشدید کرده و موجی از فشار و دغدغه را بر عموم مردم غیور سرازیر نموده است، ثمره بی‌توجهی‌ها به تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و سهل انگاری و تعلل در برخورد با مفسدان اقتصادی، امتیازطلبان، زیاده‌خواهان و بی‌توجهی به تذکرات و راهبردهای اقتصادی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای «مدظله العالی» بوده و هست.

آیا وقت آن نرسیده است تا قوای سه‌گانه و بخصوص دولت، قاطعانه و به صورت اجرایی برای حل مشکلات دست در دست هم داده و وارد عمل شوند و در این مسیر مقدس با مردم شفاف سخن بگویند. مسئولان بدانند؛ حرکت دلسوزانه، هماهنگ و با برنامه این سه قوه بی شک با حمایت و پشتیبانی جدی مردم همراه خواهد بود.

دشمن با راهبرد اصلی تزریق روح یاس و ناامیدی در تلاش است با ایجاد اشتباه محاسباتی این توهم را القا کند که راه حل عبور کشور از مشکلات، نشستن ایران پای میز مذاکره است. توهمی که متاسفانه برخی جریانات داخلی و ستون پنجم نیز مروج و موید این موضوع شده اند و در تلاش اند با ایجاد دو قطبی مذاکره، آری یا نه!!!، وحدت و یکپارچگی کشور را خدشه دار کنند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تمجید از مواضع و توصیه های مراجع عظام تقلید«دامت برکاتهم»، همچون گذشته که در بیانیه ها و جلسات خصوصی و عمومی ناصح، مددکار و خدمتگزار نظام اسلامی بوده است، از سران سه قوه و تمام مسئولان اقتصادی و سیاسی نظام می خواهد ضمن تلاش شبانه روزی، با روحیه انقلابی و شعار «ما می توانیم»، قاطعانه وارد میدان شوند تا ثمره مجاهدت و جهاد فی سبیل الله آنها بار دیگر کشور را در مسیر رشد و پیشرفت به حرکت در آورد.

در این راستا لازم است قوه قضائیه با متخلفان اقتصادی و اخلال گران بازار سکه و ارز و دیگر مفاسد اقتصادی و اداری در هر سطحی که هستند به شدت و با سرعت عمل برخورد کند و نتیجه اقدامات خود را در اسرع وقت به اطلاع مردم شریف ایران برساند.

مسئولان کشوری و لشکری باید با مدیریت جهادی و حساب شده ضمن پرداختن به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم با صلابت و قدرت به مبارزه با استکبار ادامه دهند و لحظه‌ای از دشمنیِ دشمن غافل نشوند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم قاطعانه اعلام می‌دارد؛ مردم، خدمتگزاران خود را در مقابله با زورگویی‌های استکبار جهانی تنها نخواهند گذاشت و این بار نیز نظام اسلامی با وحدت مسئولان و ملت بزرگ ایران با اقتدار از این گردنه سخت به سلامت گذر خواهد کرد. ان شاء الله.
 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم