به گزارش میانه نیوز، فردین فرمند نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت خبرگزاری تهران پرس در ارتباط با معضلات این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: معضل شهرستان میانه و روستاهای آن در حوزه بهداشت و درمان، بدهی هایی است که درمانگاه ها به پیمانکاران دارند.

نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص این بدهی ها خاطر نشان کرد: این بدهی ها سه دسته است یک دسته بدهی هایی که برای ساخت درمانگاه های جدید است، دسته دوم بازسازی درمانگاه های قدیمی و دسته سوم هزینه اجاره درمانگاه هایی است که ساختمان آنها اجاره ای است. مشکل دسته سوم این است که باید علاوه بر هزینه اجاره، هزینه های دیگر هم انجام شود که آن ساختمان مناسب درمانگاه شود زیرا از ابتدا برای درمانگاه ساخته نشده است.

فرمند در پایان پیرامون وضعیت درمانگاه ها تصریح کرد: اکنون درمانگاه ها هزار و دویست میلیارد به پیمانکاران بدهکارند و همه پروژه ها ناتمام مانده است. برخی درمانگاه های قدیمی از بین رفته اند و نیاز به بازسازی دارند که با وضعیت بودجه فعلی بعید می دانم در سال جاری اتفاق خاصی بیفتد. تبدیل بهداری های قدیم به درمانگاه های مجهز نیاز به بودجه دارد و مستاجرنشینی هم برای حوزه بهداشت بسیار سخت است.

انتهای پیام/