به گزارش میانه نیوز، فردین فرمند نماینده مردم شهرستان میانه طی گفت‌وگویی با خبرنگار گروه سیاسی آناج در واکنش به گزارش “اصلاح‌طلب میانه‌ای به سازِ فراکسیون امید نرقصید/ اسامی موافقان و مخالفان FATF” که صبح دوشنبه در این پایگاه خبری منتشر شد، ابراز داشت: چنانچه خدا بپذیرد فرمند یک بنده است اما نمی‌دانم چرا بر روی این بنده اسم می‌گذارند و او را اصلاح‌طلب می‌خوانند.

وی افزود: حضور در یکی از جلسات فراکسیون امید دلیل بر اصلاح‌طلبی‌ام نیست و در سایر فراکسیون‌ها نیز حاضر شده‌ام؛ بنده نه اصلاح‌طلبم، نه اصولگرا و نه مستقل!

نماینده مردم شهرستان میانه با اشاره به انعکاس سخنان او به‌عنوان مخالف FATF، خاطرنشان ساخت: تصویری که رسانه‌ها از درج نام بنده به‌عنوان مخالف لوایح FATF منعکس کرده‌اند مربوط به جلسه‌ی کمیسیون امنیت ملی می‌باشد که با مدارک، ادله و مستندات به‌عنوان مخالف جهت ایرادِ سخن ثبت‌نام کرده‌ام.

وی توضیح داد: همانطور که در گزارش نیز نوشته‌اید شانزدهم تیرماه سال جاری در مخالفت با FATF با شما گفت‌وگو کرده و گفته‌ام چنانچه در قوانین داخلی خود این موارد را رعایت کنیم اصلا نیازی به کشورهای خارجی نخواهیم داشت، ما تابع کشورهای خارجی نیستیم که هر از گاهی یک کشور و گروه را تروریست بنامند و مجبور باشیم با آنها هم‌صدا شویم.

این نماینده مجلس دهم با تاکید بر اینکه در جلسه‌ی اخیر مجلس به آنچه تصویب شد رأی منفی نداده است، خاطرنشان ساخت: بنده نه به FATF رأی داده‌ام و نه CFT بلکه به لایحه‌ای رأی داده‌ام که در آن پیش‌ شرط‌هایی قرار داده شده بود تا منافع جمهوری اسلامی ایران به مخاطره نیفتد.

وی تصریح کرد: تنها دو کشور ایران و کره‌ی شمالی در لیست سیاه FATF قرار داشتند و از آنجایی که آمریکا به دنبال بهانه‌ای جدید برای اعمال تحریم بود، با الحاق به این کنوانسیون بهانه را از آنان گرفتیم؛ خود روسیه با آن همه مقاومت در نهایت به‌صورت مشروط به این کنوانسیون الحاق شد و ما نیز شرط‌های خود را تصویب کرده‌ایم.

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :