به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه هدف از خلقت دنیا این است که انسان برای خود در آخرت روزی کسب کند اظهار داشت: هدف از دنیا این نیست که انسان دچار دنیاطلبی شده و به مادیات این دنیای فانی دلباخته شود بلکه تحمل سختی‌های این دنیا و عمل به دستورات الهی پلی است برای عاقبت‌به‌خیری انسان که سبب سعادت دنیا و آخرت می‌شود.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه اگر دین را فدای لذت‌های فانی دنیوی کنیم در آخرت جز زیان‌کاران می‌شویم افزود: اما اگر دنیایمان را به‌گونه‌ای مدیریت کنیم که از دین تبعیت کند آن زمان هم به واجبات دینی عمل می‌کنیم و هم در دنیا و آخرت جز انسان‌هایی می‌شویم که مورد لطف و عنایت پروردگار متعال قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام محمدی خواستار حضور پرشور مردم در نمازهای جماعت شد و گفت:  نماز خیرات و برکات زیادی دارد چراکه فاصله گرفتن از نماز موجب گرفتاری انسان می‌شود اگر می‌خواهیم اجر دنیا و آخرت برای ما باشد باید اهل نماز باشیم و به واجبات دین عمل کنیم نماز جماعت خود از ثواب بسیار والایی برخوردار است لذا پسندیده است که با حضور در مساجد صف نمازهای جماعت را پررنگ‌تر کنیم.

وی با تأکید بر اینکه توجه و کمک به محرومان جامعه باید در اولویت کاری مسئولان و افراد سرمایه‌دار باشد اذعان کرد: فردی در شهرستان میانه که بی‌سواد است ولی باکار و تلاش خود سرمایه‌ای جمع کرده و به‌واسطه آن برای فقرا خانه و چند مدرسه بناکرده است این فرد به بنده می‌گفت که تاکنون اسرافی در اموالش نکرده و سرمایه‌اش را درراه انجام کارهای خیر و خداپسندانه گذاشته است اگر تمامی افراد سرمایه‌دار از این روحیه برخوردار باشند در جامعه محرومی باقی نمی‌ماند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در ادامه ابراز کرد: یک فردی دریکی از سخنرانی‌هایش از ائمه جمعه انتقاد کرده و چنین گفته است که امام‌جمعه‌ها تریبون نماز جمعه را تبدیل به تقویم کرده‌اند خیر این‌گونه نیست بیان مناسبت‌های هفته یک رسم دیرینه است که به‌منظور یادآوری تاریخ به مردم بیان می‌شود که این موضوع دستور شورای محترم سیاست‌گذاری ائمه جمعه بوده که آنان نیز فقط از مقام معظم رهبری دستور می‌گیرند.

وی ادامه داد: تریبون نماز جمعه تریبون مقدس، شهیدپرور و مرکز روشنگری است انتقاد منصفانه بسیار خوب است ولی اینکه نقد مخرب باشد قابل‌قبول نبوده و موجب تفرقه است.

امام‌جمعه میانه در ادامه بابیان اینکه انقلاب اسلامی انقلابی الهی است افزود: تاریخ ثابت کرده است که دشمنان اسلام به‌مرورزمان به هلاکت رسیده‌اند برای مثال توطئه‌های مختلفی علیه کشور ما در 40 سال گذشته به وقوع پیوسته و مقامات ارشد کشور از روسای قوه‌ها گرفته تا دانشمندان این دیار را ترور کردند اما خداوند پشت این انقلاب ایستاده است و امروز به حول قوه الهی انقلاب روزبه‌روز پیشرفت کرده و دشمنان مأیوس‌تر شده‌اند.

وی تصریح کرد: هیچ‌کس منکر مشکلات موجود در کشور نیست لذا برخی مشکلات از ضعف مدیریتی نشأت گرفته و برخی نیز از امتحانات الهی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با تبریک 16آذر روز دانشجو گفت: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به دانشجوها اهمیت زیادی داده‌اند حضرت امام(ره) فرموده‌اند که کلید سعادت کشور در دستان دانشجو و معلم است اگر بخواهیم به سعادت برسیم باید دانشجویان آگاه داشته باشیم رهبر معظم انقلاب نیز فرموده‌اند جنبش دانشجویی باید ضد استکبار و ضد سلطه بوده و عدالت‌خواه باشد.

حجت‌الاسلام محمدی همچنین با اشاره به 19آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با تشکیل این شورا بسیاری از مسائل فرهنگی کشور مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت لذا از این شورا انتظار بیشتری هست تا با کنکاش مسائل فرهنگی و پافشاری برای حل آنان در بهبود وضعیت فرهنگی کشور مثمر ثمر واقع شوند.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تصریح کرد: حضرت آقا در درس خارج فقه چنین فرمودند که قانون بازنشستگان، یک قانون بسیار خوبی است. این از آن قوانینی است که ما به آن احتیاج داشتیم، جایش هم خالی بود. این قانون  درواقع حلقه‌ی بسته‌ی مدیریتی را که گاهی اوقات در بعضی از جاها سالهای سال طول می‌کشد، این حلقه‌ی مدیریتی بسته را باز می‌کند، می‌شکند، راه را برای جوان‌ها می‌گشاید که بتوانند خودشان را برسانند به مراکز مدیریتی. بنابراین اصل قانون، قانون خوبی است منتها اطلاق قانون، اطلاق درستی نیست یعنی اینکه هر بازنشسته‌ای باید به کار گرفته نشود، این اطلاق درست نیست.

امام‌جمعه میانه ادامه داد: رهبر انقلاب در ادامه سخنان خود اظهار کردند که بعضی از افراد هستند مثلاً سی سال هم خدمت کرده‌اند، بازنشسته هم شده‌اند، فرض کنید که بیست‌ساله بوده، هجده‌ساله بوده استخدام‌شده، حالا هم یک مردی چهل‌وهشت‌ساله، پنجاه‌ساله است، وقت کارش است و تجربه‌ی خوبی هم پیداکرده، جایگزین هم ندارد؛ این است دیگر؛ قانون این را هم شامل می‌شود، اما شمول قانون نسبت به این‌جور آدم‌هایی که کم‌وبیش پیدا می‌شوند، ممکن است زیاد هم نباشند، درست نیست.

حجت‌الاسلام محمدی خاطرنشان کرد: در حوزه‌های نظامی، اطلاعاتی، هسته‌ای و … نباید افرادی که صاحب‌تجربه بوده و جایگزین ندارند کنار گذاشته شوند بلکه باید از تجربیات آنان بهره برد لذا انتظار می‌رود مجلس در خصوص این قانون بازنگری کند تا افراد صاحب‌تجربه به‌سادگی کنار گذاشته نشوند که بعدها کشور دچار آسیب شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل بین‌المللی اشاره کرد و گفت: اخیراً شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی ایران تشکیل جلسه داد که کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه مدعی بودند ایران محدودیت‌های سازمان ملل درباره برنامه موشکی خود را نقض کرده است که درنهایت این ادعای آنان رد شده و سرانجامی نداشت لذا امروز باید دولتمردان بدانند که در قضیه برجام نباید به غرب تکیه داد بلکه نگاه به شرق از نگاه به غرب برای ما از نفع بیشتری برخوردار است.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :