به گزارش صبح شمیم، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه نفس انسان در برخی مواقع او را گمراه می‌کند اظهار داشت: برخی به قدری درگیر جمع آوری مال و ثروت از راه نامشروع شده و از مسئولیت‌های خود سو استفاده می‌کنند که امروز شاهد افزایش مفاسد اقتصادی در جامعه هستیم مفاسد اقتصادی که از بابت طغیان گری مالی در جامعه روی می‌دهد موجب مضطرب شدن جامعه و از بین رفتن آرامش خانواده‌ها می‌شود.

امام جمعه میانه با بیان اینکه مردم باید در انتخاب نمایندگان خود دقت کافی را به خرج دهند افزود: انتخابات مجلس در سال آینده برگزار خواهد شد و از الان عده‌ای در شهرستان شروع کرده‌اند در روستاها و مجالس ختم حضور یافته و آرام آرام فضا را برای حضور خود آماده می‌کنند برخی افراد تهران نشین یا هم نوعان آنان نیز ایام بازنشستگی‌شان فرا رسیده و در فکر این هستند دوباره با بازگشت به فضای انتخابات جایگاه خود را حفظ کرده و مانند گذشته با عملکرد نه چندان مناسب خود میانه را دچار بازی‌های سیاسی و دوئل قدرت کنند.

وی تاکید کرد: عده‌ای به واسطه سو استفاده از قدرت به اموال زیاد رسیده و به مردم و اعتماد آنان خیانت کرده‌اند قبل از انقلاب آن‌هایی که هزار تومان در جیبشان نداشتند اکنون صاحب اموال میلیاردی هستند و متأسفانه قوه قضائیه نسبت به کسانی که حقوق‌های نجومی دریافت کرده و از بیت‌المال سو استفاده کرده‌اند برخورد قاطعی نکرده است امروز دولت با یک دست مبلغ ناچیزی به مردم یارانه می‌دهد و با هزار دست آن را از جیب ملت پس می‌گیرد وضعیت فعلی اقتصادی کشور همت دولتمردان را می‌طلبد نه چشم دوختن به دست بیگانگان.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه نباید افراد خائن به آرای مردم که عملکرد آنان برای همگان اظهر من الشمس است دوباره راهی بهارستان شوند خاطرنشان کرد: مردم آگاه بوده و مطمئناً در سال آینده در انتخاب خود دقت خواهند کرد سیطره پولداران در جامعه قابل قبول نیست سرمایه‌داری که اشتغال‌زایی می‌کند باید دست او را بوسید اما کسی که سرمایه‌اش از راه‌های نامشروع به دست آمده را باید قوه قضائیه به آن ورود کند چرا که طبق تعبیر مقام معظم رهبری آنان تازه به دوران رسیده‌های نو کیسه هستند.

وی ادامه داد: وقتی جامعه دچار فسادهای اقتصادی شود شکاف طبقاتی بیشتر شده و به تبع آن مفاسد اجتماعی نیز افزایش می یابد چرا باید بعد از انقلاب چند میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد باشند؟ اگر امروز جامعه به این روز افتاده دلیل آن کم کاری دولتمردان و  کم توجه آنان نسبت به وضعیت معیشتی مردم است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با تاکید بر اینکه پارتی بازی در جامعه اسلامی قابل قبول نیست تصریح کرد: چرا باید روز به روز سفره عده‌ای رنگین‌تر شود ولی بسیاری نان شب هم برای خوردن نتوانند پیدا کنند باید در جامعه شایسته سالاری باشد و در این برهه زمانی می‌طلبد مجلس و دولت در رسیدگی و حل مشکلات مردم هیچ‌گونه کوتاهی نکنند تا شکاف طبقاتی روز به روز افزایش نیابد و مردم بیش از این متضرر نشوند.

حجت الاسلام محمدی با انتقاد از اینکه تجمل گرایی ازدواج را برای جوانان سخت کرده است یادآور شد: شب یلدا نزدیک است و با رسم‌های غلط جوانان را مجبور کرده‌اند تا برای همسر خود طلا و … به عنوان عیدی شب چله ببرند آیا در این وضعیت گرانی جوان می‌تواند از پس این هزینه‌های سرسام آور برآید هدف از این اعیاد و شب یلدا این است که خانواده‌ها و اقوام دور هم جمع شده و صلح رحم انجام دهند نه اینکه جوان از آمدن شب یلدا هراس داشته باشد لذا پسندیده است تلاش کنیم جامعه را از این رسم‌های غلط علی‌الخصوص بحث تجمل گرایی دور کنیم.

وی در ادامه با گرامیداشت 25 آذر سالروز میلاد امام حسن عسکری علیه‌السلام گفت: در این روز ارزشمند در مساجد شهرستان میانه مجالس جشن و سرور برپاشده و علما نیز از فضائل این حضرت به مردم شرح دهند.

حجت الاسلام محمدی همچنین با اشاره به 27 آذر سالروز وفات حضرت معصومه سلام‌الله علیها گفت: به برکت حضور این حضرت در شهر مقدس قم، عالمان علوم دینی دور ایشان حلقه‌زده‌اند و امروز قم تبدیل به شهر پرافتخار تشیع در جهان اسلام شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان دفاع مقدس و مدافع حرم و دفاع از مرزها و امنیت اذعان کرد: حضرت آقا فرمودند که مراقب نقشه دشمنان در سال 98 باشید آنان تلاش می‌کنند نقاط ضعف ما را شناسایی کرده و با فشارهای روانی و اقتصادی می‌خواهند به ما سیطره پیدا کنند و توان موشکی و نفوذ منطقه‌ای ما را محدود کنند لذا به حول و قوه الهی معجزه جمهوری اسلامی روحیه شهادت طلبی و بازآفرینی این روحیه به نسل جدید مانع از تحقق نقشه‌های پلید دشمنان خواهد شد؛ اگر امروز نسل جدید در سوریه دفاع می‌کنند حاکی از این است که روحیه شهادت طلبی در بین جوانان ما همچنان ادامه دار بوده و پایان نخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی چابهار گفت: چابهار بندر مهم ایران اسلامی است که دشمنان از توسعه آن هراس دارند لذا این حوادث به توسعه این بندر هیچ لطمه‌ای نخواهد رساند و طرفداران رژیم سعودی که عامل بروز این حادثه بودند به زودی جواب دندان شکنی دریافت خواهند کرد.

امام جمعه میانه همچنین با اشاره به 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: دولتمردان باید به وحدت میان حوزه و دانشگاه توجه ویژه‌ای داشته باشند دو مرکز علمی که عامل پیشرفت کشور هستند نباید از توجه مسئولان بی نصیب شوند.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه حفظ ارزش پول ملی وظیفه دولتمردان است هشدار داد: هر دولتمردی اگر با رفتارهای خود باعث شود ارزش پول ملی کاهش پیدا کند خیانت کرده است ارزش پول ملی یعنی قدرت خرید مردم؛ دولتمردان، قوه قضائیه و قوه مقننه وظیفه دارند ارزش پول ملی را افزایش دهند اگر ارزش پول ملی کاهش پیدا کند جامعه دچار هرج و مرج می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه فاتحه برجام خوانده‌شده است ابراز کرد: برجام هیچ فرجامی نداشت امروز عده‌ای نادان می‌خواهند با فریب افکار عمومی به اهداف خود برسند آنان مدعی هستند اگر فلان قرارداد خارجی را امضا کنیم قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند این سخنان کذب محض است اجازه نمی‌دهیم تاریخ برجام تکرار شود؛ انتظار می‌رود دولتمردان پخته‌تر صحبت کرده و مراقب سخنان خود باشند تا دشمنان سو استفاده نکنند چرا که رشد اقتصادی ما نیازمند تکیه به ظرفیت داخلی است.

حجت الاسلام محمدی در ادامه یادآور شد: برخی در شهرستان میانه علاوه بر اینکه در نماز جمعه حضور پیدا نمی‌کنند بلکه از انتقادات بنده هم نسبت به مسئولان و نارضایتی مردم گله‌مندی کرده و علیه این‌جانب نامه نگاری می‌کنند بنده از گفتن مشکلات مردم هیچ هراسی ندارم لذا پسندیده است این آقایان در وهله اول خود در نماز جمعه حضور پیدا کنند سپس نسبت به اظهارات بنده در تریبون مقدس نماز جمعه اظهارنظر کنند.

امام جمعه میانه در پایان با تقدیر از اقدامات مفید شهرداری و شورای شهر میانه گفت: شهرداری میانه چند پروژه بازسازی را آغاز کرده است که درخواست می‌شود در پایان این پروژه‌ها سرعت عمل خرج دهند تا در ایام سرد سال به خصوص فرارسیدن فصل زمستان مردم احساس نارضایتی نکنند.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :