به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد،  با اشاره به اینکه انسان‌ها برای برطرف کردن نیازهای مختلف خود به یکدیگر نیازمند هستند اظهار داشت: با جمعیت زندگی کردن برای انسان علاقه است احتیاجات و نیازهایی که خداوند در وجود بشر گذاشته مختلف است و انسان برای برطرف کردن آن نیازها به همنوعان خود احتیاج دارد.

امام‌جمعه میانه گفت: انسان‌ها نباید فقط به فکر برطرف کردن نیازها مادی و دنیوی باشند لذا اگر مردم به عالم آخرت کم‌توجهی کرده و از انجام واجبات دینی کوتاهی کنند مطمئناً از صراط مستقیم دوره خواهند برای مثال عده‌ای در این برهه زمانی که کشور با مشکلات عدیده‌ای روبرو است از اعتماد مردم سو استفاده کرده و به بیت‌المال خسارت وارد می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ماحصل تلاش‌ها و ایثارگری‌های مردم است تصریح کرد: امروز ما در درون کشتی انقلاب اسلامی هستیم اگر معتقدیم که این کشتی ما را به عالم بقا می‌رساند باید دست در دست هم داده و اجازه ندهیم دشمنان خارجی و منافقین داخلی به این کشتی آسیبی وارد کنند چراکه هدف از انقلاب اسلامی رساندن آن به دستان مبارک حضرت مهدی (عج) است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به 22 دی سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: در سال 57 حضرت امام(ره) با دستور تشکیل این شورا انقلاب بزرگی را در دانشگاه‌ها شروع کردند که این حرکت انقلابی اکنون توسط مقام معظم رهبری ادامه داشته و بسیاری از مشکلات را حل کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه همچنین با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اذعان کرد: انقلاب کربلا توسط حضرت زینب(س) نشر پیدا کرد ایشان انتقام شهدای کربلا را گرفته و پیام قیام حضرت سیدالشهدا(ع) را به امت اسلامی رساندند و امروز حرم نورانی این بانوی بزرگ جهان اسلام محلی برای مقابله حق با باطل‌شده و جوانان شیعی حق‌طلب در آنجا برای دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) تلاش می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به 24 دی سالروز انتصاب مقام معظم رهبری توسط امام خمینی(ره) به سمت امامت جمعه تهران ابراز کرد: با این انتصاب شایسته جایگاه امامت جمعه رشد کرده و اهمیت آن بیش‌ازپیش نمایان شد لذا کلام نورانی و نافذی که امام خامنه‌ای دارند در آن زمان بسیار مثمر ثمر واقع شد به‌گونه‌ای که در دوران 8سال دفاع مقدس سنگر نماز جمعه به‌عنوان مرکز جوشان انقلاب اسلامی شناخته می‌شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به 26 دی سالروز فرار شاه معدوم از کشور یادآور شد: به‌واسطه جوشش انقلاب اسلامی و فشارهای مردم، شاه ملعون از کشور فرار کرده و زمینه تشکیل انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) فراهم شد.

امام‌جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی را مورد تحلیل قرارداد و گفت: با گذر زمان به انتخابات مجلس نزدیک می‌شویم لذا جایگاه نماز عبادی-سیاسی جمعه باید به مردم تبیین کند که چه کسانی لیاقت تکیه‌بر صندلی بهارستان رادارند مردم باید آگاهانه افراد خدمتگزار را انتخاب کرده و زمینه تشکیل مجلسی در طراز انقلاب اسلامی و تفکرات رهبری را فراهم کنند.

وی با اشاره به توصیه‌های امام خمینی(ره) مبنی بر رعایت اخلاق و آداب اسلامی در ایام انتخابات توسط کاندیداها گفت: حضرت امام (ره) فرمودند «از آقایان کاندیداها و دوستان آنان انتظار دارم که اخلاق اسلامی ـ انسانی را در تبلیغ برای کاندیدای خود مراعات؛ و از هرگونه انتقاد از طرف مقابل که موجب اختلاف و هتک حرمت باشد خودداری نمایند، که برای پیشبرد مقصود، ولو اسلامی باشد،  ارتکاب خلاف اخلاق و فرهنگ، مطرود و از انگیزه‌های غیر اسلامی است… من بسیار مایل هستم که گروه‌هایی که متعهد و معتقد به جمهوری اسلامی و خدمتگزار به اسلام هستند، در مبارزات انتخاباتی کمال آرامش را در تبلیغ کاندیداهایشان رعایت نمایند، و نسبت به یکدیگر تفاهم و صمیمیت و اخوت اسلامی داشته باشند، و از تفرقه و کدورت شدیداً احتراز کنند که تفرقه و تشتت، دوستان را نگران و دشمنان را کامیاب می‌کند و موجب تبلیغات سوء می‌شود.»

خطیب جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم اشاره کرد و افزود: حضرت آقا فرمودند: « در مقابل توپ‌وتشر و یاوه‌گویی‌های امریکا و اروپا پس نزنید و بایستید و بدانید که این‌ها نه تهدید، نه «وعده و قول» و نه حتی امضایشان اعتبار ندارد. » برخی سؤال کردند که دولتمردان کشور در برجام چه تعهدی در قبال بدعهدی طرف مقابل در مذاکرات گرفته‌اند؟ بعضی‌ها در جواب آن گفتند امضای کِری تضمین است! افراد ساده‌لوح فکر می‌کردند که امریکا زیر عهد خود نمی‌زند اما بازهم تاریخ تکرار شده و بدعهدی آمریکا نمایان گردید لذا نقض برجام درس بزرگی برای دولتمردان و نمایندگان مجلس بود تا بدانند تعهدات آمریکایی‌ها هیچ اعتباری ندارد.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب همچنین در این دیدار فرمودند: « قم سرچشمه اصلی و پشتوانه معنوی انقلابی است که دنیا را متحول کرد، بنابراین بزرگان و جوانان قم نباید اجازه دهند دست‌های خائن، قم را از مرکزیت انقلاب، خارج و این حرکت تحولی را در آن کمرنگ کنند.»

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی خاطرنشان کرد: امروز مردم‌سالاری دینی و حرکت به‌سوی تمدن اسلامی با استفاده از امکانات و ابزار روز دنیا ادامه دارد و این واقعیت به جان مستکبران رعب و وحشت انداخته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه خواستار ایستادگی دولتمردان در مقابل بدعهدی‌های اروپایی‌ها شد و افزود: دولتمردان باید با اعلام تعلیق مرحله‌ای تعهدات و آغاز فعالیت هسته‌ای به‌طرف مقابل نشان دهند که عاجز نبوده و فقط زمانی به تعهدات خود عمل می‌کنند که طرف مقابل بدعهدی نکند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دشمن با آغاز پروژه‌ای جدید به دنبال بی‌ثباتی در کشور و ناامید کردن مردم ایران است هشدار داد: باید در مقابل نقشه‌های شوم دشمنان آگاه و بصیرانه عمل کنیم اگر دولتمردان به وظایف خود به‌خوبی عمل کنند در این صورت دشمنان نمی‌تواند از مشکلات مردم سو استفاده کنند.

امام‌جمعه میانه همچنین با اشاره به نامه 55 نماینده مجلس به رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به تخلفات احتمالی سازمان خصوصی‌سازی گفت: نامه این نمایندگان و نگرانی آنان کاملاً به‌حق است لذا باید قوه قضائیه سریعاً به درخواست این نمایندگان رسیدگی کرده و اجازه ندهد حق مردم ضایع‌شده و از  بیت‌المال سو استفاده شخصی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان داده است که ما می‌توانیم باروحیه انقلابی و اعتماد به جوانان امورات کشور را پیش  ببریم صبر و تحمل مردم قابل‌تقدیر است و برخی نباید از این مسئله سو استفاده کنند ما نباید چشم امید به دشمنان داشته باشیم چراکه در این برهه زمانی حساس که مردم دچار مشکلات اقتصادی هستند فقط مدیریت جهادی رمز موفقیت انقلاب اسلامی است.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :