امام جمعه میانه بابیان اینکه زمزمه‌های واگذاری شرکت فولاد و گیربکس سازی شهرستان میانه به بخش خصوصی به گوش می‌رسد هشدار داد: شرکت فولاد و گیربکس سازی دو شرکت سود ده شهرستان میانه هستند که افراد زیادی در این مجموعه‌ها مشغول به کارند لذا بنده و آقای فرماندار مخالف این امر بوده و اجازه واگذاری این شرکت‌ها را نمی‌دهیم.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه اقتصاد اسلامی باید در جامعه کاملاً جاری باشد اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، شهید مطهری و شهید بهشتی مدافعان اصلی اقتصاد اسلامی و اجرای طرح‌های آن در کشور بودند مقام معظم رهبری و شهید باهنر نیز مهم‌ترین بحث‌های اقتصادی اسلامی را بیان کرده‌اند که در کنار آنان علما و بزرگان قم دروس اقتصاد اسلامی را به‌طور کامل و شفاف مدون کرده اند.

امام‌جمعه میانه با تأکید بر اینکه متأسفانه عده‌ای غرب‌گرا معتقدند چیزی به نام اقتصاد اسلامی وجود ندارد گفت: باکمال تأسف بعضی در بزرگ‌ترین مسندها هم این عقیده رادارند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا اقتصاد کشور را به سمت اقتصاد کاپیتالیستی سوق دهند؛ رهبری فرمودند؛ ما اقتصاد خوب می‌خواهیم به چه قیمت؟ به قیمت وابسته بودن و از دست دادن استقلال و اجرای سیاست‌های غربی و آمریکایی؟ متأسفانه برخی بانک‌های ما اصول کاپیتالیسم را اجرا کرده‌اند ما در اسلام بانک ربوی نداریم بانکی که سود بدهد نداریم بانک‌های ما بر اساس احکام ثانویه اینگونه عمل کرده اند و این بر اساس ضرورت ها و مشکلات به وجود آمده بوده است ما در اسلام بانک تولیدکننده ربا نداریم.

وی خاطرنشان کرد: امروز سیاست‌های بالادستی نظام اسلامی و قانون اساسی کشور که بزرگ‌ترین تأمین‌کننده فکر اقتصاد اسلامی است در صورت اجرای صحیح و بدون تحریف می‌تواند اقتصاد کشور را ترمیم می‌کند در سراسر قران بعد از سفارش به توحید و بندگی و عبادت، خداوند به پیامبران گفته است به مردم بگویید درست‌کردار بوده و در فروشندگی و دادوستد عدالت را رعایت کنند یعنی اسلام به گران‌فروشی و کم‌فروشی اهمیت زیادی قائل است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی بابیان اینکه زمزمه‌های واگذاری شرکت فولاد و گیربکس سازی شهرستان میانه به بخش خصوصی به گوش می‌رسد هشدار داد: شرکت فولاد و گیربکس سازی دو شرکت سود ده شهرستان میانه هستند که افراد زیادی در این مجموعه‌ها مشغول به کارند؛ بنده و آقای فرماندار مخالف این امر بوده و اجازه واگذاری این شرکت‌ها را نمی‌دهیم چراکه معتقدیم با واگذاری این مجموعه‌ها که برای دولت نیز سوددهی زیادی دارند باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود لذا چه لزومی دارد وقتی یک شرکتی سودآوری دارد واگذار شود؟ اگر افرادی دنبال سرمایه‌گذاری هستند ما از آنان حمایت نیز می‌کنیم ولی چرا باید کارخانه آماده را خریداری کنند.

وی با ذکر این موضوع که اساس اقتصادی اسلامی جاری شدن تمام سرمایه‌ها در جیب مردم است ابراز کرد: باید مردم از سرمایه‌های ملی بهره‌مند شوند نفت و گاز سرمایه ملی هستند که باید مردم از آن‌ها کاملاً بهره‌مند باشند نه اینکه قبض‌های نجومی را متحمل شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه بابیان اینکه اجرای کامل و صحیح قانون اساسی حلال مشکلات کشور است اذعان داشت: هدف از قانون اساسی این است که در کشور ظلم و بی‌عدالتی حاکم نبوده و ثروت در دست عده‌ای خاص نباشد همان‌هایی که قانون اساسی را درست اجرا نکرده‌اند امروز مشکلات اقتصادی کشور را گردن مقام معظم رهبری آن سید مدیر و مدبر می‌اندازند؛ حضرت آقا بارها در ایام انتخابات به مردم گفته‌اند افراد صالح را انتخاب کنید ایشان بارها فریاد زدند به مذاکره با آمریکا خوش‌بین نیستم و مسئولان به‌جای امید به غربی‌ها به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی ادامه داد: برخی آقایان مسئول اقتصاد ایران را به دم اروپا گره نزنند امروز عده‌ای سعی در تصویب fatf دارند لذا آنان به مردم پاسخ دهند که ما در برجام چه خیروبرکتی دیدیم که در fatf هم ببینیم؟  

وی در ادامه بابیان اینکه اقتصاد اسلامی تولید محور است تصریح کرد: دوسوم آب‌های استان آذربایجان شرقی در شهرستان میانه بوده و کشاورزی ما در اوج است؛ مشکلات اقتصاد را می‌توان با اتکا به توان داخلی حل کرد امروز ما در شهرستان میانه برنج کشت می‌کنیم هیچ‌کس نمی‌تواند به کشاورزان این شهرستان بگوید برنج نکارید کشت برنج حق مردم میانه است ما نعمت آب‌داریم زمین‌های حاصل خیز داریم خداوند نیز خیروبرکت داده است لذا کشاورزان شهرستان میانه با نظارت نهادهای ذی‌ربط و صرفه‌جویی در آب برنج کشت خواهند کرد.

امام‌جمعه میانه اضافه کرد: عده‌ای با مجوزهای غیرقانونی سبب رشد قارچ گونه مجتمع‌های پرورش ماهی در شهرستان میانه شدند و اکنون نیز شروع به پلمپ آنان می‌کنند لذا مصرف آب پرورش ماهی مطمئناً چندین برابر برنج است به‌جای اینکه آقایان جلوی کشت برنج را بگیرند جلوی خروج دام را بگیرند که امروز مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک باهمت بنیاد مستضعفان پروژه عظیم گاوداری ۶هزار رأسی در شهرستان میانه کلنگ زنی خواهد شد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه برخی بانک‌ها در اعطای وام به مردم سختگیری می‌کنند افزود: برخی بانک‌ها برای دادن یک وام به یک کشاورز یا کارگر دو کارمند ضامن می‌خواهند از سویی دیگر بخشنامه کرده‌اند که کارمند حق ارائه فیش حقوقی و ضمانت را ندارد آیا این ظلم در حق مردم نیست؟ یک کشاورز یا کارگر دو کارمند را از کجا پیدا کند بانک‌ها می‌توانند با به‌کارگیری راه‌های دیگر مردم نیازمند را یاری کنند نه اینکه باکارهای ناپسند خود اساس اقتصاد اسلامی را زیر سؤال ببرند.

امام‌جمعه میانه از کمبود نیرو در ادارات خدمات رسان انتقاد کرد و گفت: در اداراتی که ارباب‌رجوع زیادی دارد کمبود نیرو احساس می‌شود اما در برخی نهادها نیرو زیاد بوده و کار کم‌تری دارند؛ انتظار می‌رود دولت در این خصوص برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه سخنان خود از مردم خواستار برگزاری ساده عید نوروز شد و گفت: در آستانه عید باستانی نوروز قرارگرفته‌ایم تلاش کنیم عید را ساده‌تر برگزار کنیم تا تمام خانواده‌ها بتوانند از عید لذت ببرند.

وی با اشاره به موضوع کمبود آرد در شهرستان میانه تصریح کرد: شهرستان میانه در ایام عید میزبان مسافران و میهمانان زیادی خواهد بود لذا مسئولان استانی باید سهم آرد این شهرستان را افزایش دهند مردم نمی‌توانند بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب مقابل نانوایی‌ها آن‌هم در ایام عید صف بکشند؛ در این خصوص دادستان محترم و نیروی انتظامی شهرستان میانه اجازه خروج آرد از شهرستان را نداده و با محتکران کالا برخورد خواهند کرد.

امام‌جمعه میانه با اشاره به آغاز ثبت‌نام پذیرش حوزه‌های علمیه گفت: شهرستان میانه بیش از ۴۰۰ روستا دارد و امروز ما با کمبود روحانی در مدارس و روستاهای این شهرستان مواجه هستیم لذا خانواده‌ها جوانان خود را جهت تحصیل در حوزه‌های تشویق کنند تا هم به دین خدمت کنند و هم برای آخرت خود اقدامی کرده باشند چراکه تربیت طلبه برای حفظ دین امری ضروری است.(شرط پذیرش طلبه معدل بالای ۱۶ است)

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار ذاکران اهل‌بیت علیهم‌السلام گفت: حضرت آقا در این دیدار فرمودند امروز همه مسئول هستیم و وظیفه ذاکران و مدیحه‌سرایان، سوق دادن مردم به سمت اهداف انقلاب یعنی شکل‌گیری جامعه‌ای مؤمن، سالم و امن، همراه با رفاه مادی و شوکت بین‌المللی و بهجت معنوی است. (متن کامل بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با ذاکران و مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام)

وی در پایان به دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: حضور بشار اسد در ایران و دیدار وی با حضرت آقا حاوی پیام‌های زیادی بود، بشار اسد با شجاعت مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا وداعش و عربستان ایستادگی کرد و امروز بعد از چندین سال مقاومت باعزت به دیدار مقام معظم رهبری آمده و ایشان را در آغوش گرفت اگرچه عده‌ای حاشیه‌سازی کردند که چندان اهمیتی ندارد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :