امام‌جمعه میانه خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدین اقتصادی شد و گفت: قوه قضائیه باید باکسانی که مردم را دچار مشکلات اقتصادی کرده و در بازار اختلال ایجاد کرده‌اند برخورد قاطعی کند.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه ماه رجب از ماه‌های بزرگ و ارزشمند خداوند متعال است اظهار داشت: ماه رجب فضیلت‌های بسیاری دارد که حتی کفار نیز قبل از اسلام احترام ماه حرام را نگه میداشتند و پسندیده است امروز هم به احترام ماه رجب دست از معاصی بردارند؛ معتکف بودن در ماه رجب فضایل زیادی دارد لکن لازم است ارزش این ماه شریف را درک کنیم و با گریه و استغفار و عشق به خداوند؛ شب‌زنده‌داری و قرائت قرآن از برکات ماه رجب کمال استفاده را ببریم .

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه حمایت و دستگیری از فقرا و نیازمندان وظیفه دینی و شرعی هر مسلمانی است افزود: ما در نماز جمعه برای فقرا و نیازمندان و همچنین بازسازی حوزه‌های علمیه شهرستان میانه کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کنیم اعضای ستاد نماز جمعه صندوقچه‌هایی را در میان نمازگزاران برده و هرکسی تمایل داشته باشد برای فقرا و حوزه‌های علمیه کمک مالی می‌کند و ما به کسی اجبار نمی‌کنیم حتماً باید کمک کنی هرکسی تمایل داشته و توان داشته باشد می‌تواند کمک کند.

وی ادامه داد: متأسفانه عده‌ای تنگ‌نظر می‌گویند این کمک‌های مردمی حرام بوده و گدایی است! اگر مردم خیر میانه به حوزه‌های علمیه شهرستان کمک نمی‌کردند امروز ما می‌توانستیم شاهد بازسازی حوزه علمیه جعفریه باشیم؟ در حال حاضر دفتر امام‌جمعه میانه به بالای ۲۵۰ خانواده سادات و بیش از ۵۰۰ خانواده مستضعف و نیازمند به‌واسطه کمک‌های مردمی و خیرین به‌اندازه توان کمک می‌کند آیا اگر کمک‌های مردمی نباشد ما می‌توانیم از فقرا دستگیری کنیم؟ مطابق روایات یک‌درهم صدقه درراه خدا انسان را از هفتاد نوع بلایا حفظ می‌کند آیا پسندیده است عده‌ای با تنگ‌نظری این‌گونه در حق فقرا اجحاف کنند؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با تبریک ۱۷ اسفند سالروز میلاد نورانی امام محمدباقر علیه‌السلام گفت: امید است خداوند متعال توفیق دهد تا از ادامه‌دهندگان راه آن حضرت بوده و از ایشان الگوبرداری کنیم؛ امام محمدباقر علیه‌السلام در مدینه راه نبی مکرم اسلام حضرت محمد صلی‌الله علیه و اله را ادامه داده و فقها و عالمان بزرگی را تربیت کردند تا اسلام را به دنیا صادر کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه همچنین با اشاره به ۱۸ اسفند سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور خطاب به هیئت‌امنای مساجد اذعان داشت: انتظار می‌رود هیئت‌امنای زحمت‌کش مساجد در کارهای فرهنگی و هنری از جوانان استفاده کرده و زمینه حضور هر چه بیشتر این قشر را در مساجد فراهم کنند.

وی در ادامه با اشاره به ۲ رجب سالروز بزرگداشت سید جمال‌الدین اسدآبادی تصریح کرد: وی یک اندیشمند و مبلغ اندیشه‌های اصیل اسلامی بود که تاریخی در مسائل سیاسی راه انداخته و در مقابل زورگویان خارجی مقاومت کرد و اسلام‌گرایی را تبلیغ کرده و اجنبی‌ها را از کشورهای اسلامی بیرون راند.

امام‌جمعه میانه با اشاره ۱۹ اسفند سالروز آغاز عملیات غرورآفرین بدر در سال ۱۳۶۳ یاد و نام شهدای این عملیات را گرامی داشت.

وی همچنین با اشاره به ۳رجب سالروز شهادت حضرت امام هادی علیه‌السلام را تسلیت گفته و خواستار برپایی مجالس عزا در مساجد میانه جهت گرامی داشت یاد و نام آن حضرت شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه با اشاره به ۲۰ اسفند روز راهیان نور خاطرنشان کرد: راهیان نور حرکت عظیم معنوی است که توسط سپاه پاسداران برنامه‌ریزی‌شده که به‌واسطه آن از مناطق عملیاتی و جنگی دوران دفاع مقدس بازدید به‌عمل‌آمده و یاد و نام شهدای ایران اسلامی گرامی داشته می‌شود.

وی با اشاره به ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا (سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی رحمت‌الله علیه مبنی بر تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸) گفت: بنیاد شهید تشکیل شد تا در خدمت خانواده‌های شهدا باشد و نگذارد آنان در مضیقه باشد امروز انتظار می‌رود مسئولان به مشکلات خانواده‌های شهدا بیش‌ازپیش توجه کرده و در خدمت آنان باشند چراکه طبق فرمایش حضرت امام (ره) ملتی که شهادت برایش سعادت است پیروز است و همچنین مطابق فرمایش مقام معظم رهبری، عزت نظام اسلامی مرهون خانواده‌های شهدا است.

امام‌جمعه میانه با اشاره به انتصاب آیت‌الله رئیسی به سمت ریاست قوه قضائیه اذعان داشت: مردم اهل ایمان به این انتخاب اصلح امیدوار و خوش‌بین هستند چراکه ما معتقدیم با این انتخاب باید تغییرات اساسی در سیستم قضایی و رسیدگی به پرونده‌های فساد و حقوق‌های نجومی بدون در نظر گرفتن مقام و موقعیت افراد ایجاد شود اینکه یک مسئولی در هر رده‌ای تخلفی کند و به آن رسیدگی نشود این قابل‌قبول نیست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدین اقتصادی شد و افزود: قوه قضائیه باید باکسانی که مردم را دچار مشکلات اقتصادی کرده و در بازار اختلال ایجاد کردند برخورد قاطعی کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با انتقاد از برخی دولتمردان که خواستار تصویب FATF  هستند یادآور شد: در قضیه برجام هیچ چیزی عاید ما نشد اما گویا بازهم عده‌ای نمی‌خواهند از خواب غفلت بیدار شوند؛ در داستان برجام رهبر معظم انقلاب تذکرات لازم را به مسئولان دادند ولی متأسفانه گویا عده‌ای بازهم از برجام درس عبرت نگرفته‌اند و به دنبال تصویب FATF هستند؛ حضرت آقا به دولتمردان گوشزد کردند که مشکلات مردم را به برجام و اروپایی‌ها گره نزنند و به توان داخلی اتکا کنند.

وی اضافه کرد: عده‌ای توییت کرده‌اند که ائمه جمعه موجب عدم اجرای برجام شدند! در رأس ائمه جمعه مقام معظم رهبری هستند که هشدارهای زیادی در این خصوص به مسئولان دادند؛آقایان در قضیه برجام چه قدر به هشدارهای حضرت آقا عمل کردند؟ اکنون بعد از برجام ساز FATF را در کشور می‌نوازند از این تریبون مقدس هشدار می‌دهیم ما اطلاعات بانک‌های خود را به بیگانگان نداده و تصویب FATF را حتی در خواب هم نخواهید دید.

امام‌جمعه میانه در پایان برخورد وزارت امور خارجه با دیپلمات‌های هلندی و اخراج آن‌ها را پاسخ کوبنده به اخراج دیپلمات‌های ایرانی عنوان کرد و خواستار برخورد قاطع در تمامی زمینه‌ها از سوی وزارت خارجه کشور شد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :