سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در سال ۹۷ در محل دفتر امام جمعه میانه برگزار شد.

به گزارش میانه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمدی در این جلسه با اشاره به اینکه اسلام مخالف ورزش بانوان نیست اظهار داشت: ورزش برای بانوان نیز احتیاج بوده و اسلام این قشر را از ورزش کردن منع نکرده است اما باید قواعد و اصول شرعی در ورزش های بانوان رعایت شود.

امام جمعه میانه افزود: در سال جاری نیروهای نظامی، انتظامی و قضایی با اراذل و اوباش در شهرستان میانه برخورد قاطعی داشتند که لازم می‌دانم از آنان قدردانی کنم.

وی با تاکید بر اینکه برخی کانال ها و سایت های خبری شهرستان میانه نیز قوانین شرعی و مطبوعاتی را رعایت نمی کنند خاطرنشان کرد: برازنده یک سایت خبری نیست به انقلاب اسلامی و آرمان های آن توهین کند و از سویی دیگر اینکه یک کانالی تصاویر غیراخلاقی را منتشر کند آیا این قابل قبول است؟ نهادهای متولی امر باید در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند تا شاهد تکرار این مسائل نباشیم.

در ادامه این جلسه، اعضای جلسه معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه میانه، نماینده سپاه میانه، رئیس تبلیغات اسلامی میانه ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه و سایر روسای ادارات و نهادهای نظامی و امنیتی شهرستان به ارائه نقطه نظرات خود پرداخته و به اتفاق تاکید کردند باید با افراد هنجارشکن در فضای مجازی و هم افرادی که به ورزش بانوان ایجاد مزاحمت کرده و خلاف فتاوای مراجع عظام تقلید و قوانین اسلامی عمل می کنند برخورد قانونی بعمل آید.

همچنین در این جلسه به پیشنهاد امام جمعه میانه و موافقت اعضای جلسه مقرر گردید امکانات و زمینه های لازم به صورت ویژه برای ورزش بانوان فراهم شود تا این قشر بتوانند با راحتی و آرامش خاطر به فعالیت های ورزشی پرداخته و در معرض دید نامحرم نباشند؛ شهرداری میانه نیز در این راستا به ارائه گزارش عملکرد خود پرداخت.

در پایان جلسه مقرر گردید وظایف و مصوبات دستگاههای مرتبط طی صورتجلسه ای تنظیم شده و جهت اجرا به نهادهای مربوطه ارجاع داده خواهد شود.

خبرنگار: محمد زینالی ( نماینده ارباب جراید شهرستان میانه در شورای فرهنگ عمومی)

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :