امام جمعه میانه با اشاره به شعار سال مبنی بر رونق تولید گفت: مقام معظم رهبری فرمودند برای اینکه کشور از مشکلات اقتصادی نجات پیدا کند باید مسئولان عالمانه و مجاهدانه تلاش کنند و این را بدانند که ظرفیت داخلی برای شکوفایی اقتصاد کفایت می‌کند.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، ضمن تبریک سال نو تکامل معنوی و مادی انسان را درگرو عمل به دستورات الهی و فرمایشات ائمه معصومین علیه‌السلام عنوان کرد و افزود: در آستانه بعثت نورانی آقا رسول‌الله صلی‌الله علیه وآله قرارگرفته‌ایم و امید است بتوانیم با پیروى و بهره‌گیری از سیره اخلاقی آن بزرگوار راه رسیدن به خوشبختى و عاقبت‌به‌خیری را هموارسازیم.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه تزکیه نفس، مهم‌ترین هدف بعثت نبی مکرم اسلام بود اظهار داشت: بر اساس آیات نورانی قرآن هدف از بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله و همه انبیاء تزکیه نفس انسان‌ها بوده تا تمامی انسان‌ها در مسیر تکامل قدم بردارند و بعثت اولیا و انبیاء الهی زمینه‌ای بوده تا انسان‌ها به کمال معنوی و مادی برسند.

وی با اشاره به اینکه کشور دچار مشکلات اقتصادی است گفت: امروز جامعه گریبان گیر مشکلاتی بوده و مردم عزیز در مضیقه هستند لکن از سویی دیگر دشمن نیز جنگ روانی شدیدی به راه انداخته است باید تلاش کنیم با عمل به مکارم اخلاقی  اسلامی که نمونه بارز آن دوری از منفی گرایی و سخن‌چینی است در این برهه زمانی حساس فرصت دست دشمنان ندهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: سعی کنیم در سال جدید باخدا عهدی نو ببندیم و از بدبینی و سوءظن دوری‌کنیم چراکه این مسائل هم زندگی انسان و هم جامعه را به نابودی می‌کشاند؛ اگر به جنگ روانی دشمن اهمیت دهیم جامعه دچار هرج‌ومرج می‌شود.

وی همچنین با تسلیت جان باختن جمعی از هم‌وطنان در سیل اخیر کشور اذعان داشت: حادثه اخیر سیل بی‌سابقه در استان‌های شمالی کشور و آواره شدن و جان باختن عده‌ای از هم‌وطنان عزیزمان موجب تأثر و تأسف گردید امید است مردم در مواجه با چنین پیشامدهایی موارد ایمنی را رعایت کنند و مسئولان نیز اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند تا در صورت  وقوع بلایای طبیعی همچون سیل شاهد چنین بحران‌هایی در کشور نباشیم.

امام‌جمعه میانه اضافه کرد: آثار سیل مخرب در کشور عوامل متعددی دارد که بخشی از آن مربوط به کوتاهی مسئولان است اما مردم نیز باید در هنگام وقوع سیل با آگاهی نکات ایمنی را رعایت کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی تأکید کرد: چندین استان کشور در معرض سیل قرار دارد و باید در مردم آمادگی لازم ایجادشده و به سیل‌زدگان کمک‌رسانی شود؛ بله ضعف مدیریت داریم این در همه‌جا وجود دارد نباید بی‌انصافی کنیم باید به یاد داشته باشیم همه مشکلات قابل‌حل است و لازمه آن وجود وحدت بین مردم و مسئولان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با ذکر این موضوع که عامل بسیاری از گرفتاری‌های موجود در زندگی برخی انسان‌ها بی‌برنامگی و فراموشی یاد خداوند است تصریح کرد: نباید از یاد خداوند غافل باشیم عمده مشکلات ما این است که رابطه خود باخدا را اصلاح نکرده‌ایم اکثر کارهایمان تبدیل به خودنمایی شده است باید هر کاری که می‌کنیم درراه خدا و برای رضای خدا باشد.

وی در ادامه بابیان اینکه انقلاب اسلامی خدمات زیادی داده است ابراز کرد: برخی‌ها در این برهه زمانی که کشور به‌واسطه جنگ روانی دشمن در تنگنا قرار دارد از وضعیت سوءاستفاده کرده و سعی می‌کنند تا چهره منفور رژیم شاهنشاهی را تطهیر کنند لکن نباید این موضوع را فراموش کرد که به‌واسطه انقلاب اسلامی کشور به رشد علمی قابل‌توجهی رسیده و انسان‌های زیادی در سراسر جهان به‌واسطه انقلاب اسلامی، تربیت شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی همچنین بابیان اینکه ۱۳بدر(روز طبیعت) روز نحس نبوده و عده‌ای بدعت‌گذاری نکنند عنوان کرد: روز طبیعت فرصتی برای احیای طبیعت بوده و مردم باید از محیط‌زیست حفاظت کنند از سویی دیگر عده‌ای نباید با شایعه و بدعت‌گذاری این روز را نحس نامیده و شادی مردم را مختل کنند.

امام‌جمعه میانه بر لزوم شناسایی نقاط حادثه‌خیز در مقابله با طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیل در شهرستان میانه تأکید کرد و گفت: باید نقاط حادثه خیز در مقابله با وقوع احتمالی سیل در شهرستان میانه شناسایی‌شده و برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای رفع آنان انجام شود.

وی بابیان اینکه عده‌ای معلوم‌الحال عامل وقوع سیل در کشور را شعار مرگ بر آمریکا عنوان کرده‌اند تأکید کرد: اینکه شعار مرگ بر آمریکا عامل این مسائل است جوک خنده‌داری است واقعاً آدم تعجب می‌کند که این افراد مردم را چه فرض کرده‌اند قرآن به ما دستور داده است که با طاغوت مبارزه کنید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه با تسلیت ۱۰ فروردین سالروز رحلت آیت‌الله بروجردی گفت: ایشان عالم بزرگ و گران‌قدری بودند که بیش از ۲ هزار نفر شاگرد را تربیت‌کرده و مجتهدان بزرگی به جامعه تحویل دادند.

وی هم‌چین با تسلیت ۲۵ رجب، سالروز شهادت امام موسی بن جعفر(ع) خواستار برگزاری مجالس عزا برای آن حضرت شد.

امام‌جمعه میانه در ادامه با تبریک ۱۲ فروردین‌ماه، سالروز جمهوری اسلامی ایران گفت: در این روز ۹۸٫۲ درصد ملت ایران به جمهوری اسلامی ایران و مردم‌سالاری دینی رأی دادند.

وی با تبریک ۲۷ رجب سالروز بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله افزود: حادثه‌ای بزرگ‌تر از بعثت رخ نداده است و باید مسلمانان تلاش کنند تا از سیره اخلاقی پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه سخنان خود با اشاره به شعار سال مبنی بر رونق تولید افزود: مقام معظم رهبری فرمودند برای اینکه کشور از مشکلات اقتصادی نجات پیدا کند باید مسئولان عالمانه و مجاهدانه تلاش کنند و این را بدانند که ظرفیت داخلی برای شکوفایی اقتصاد کفایت می‌کند همچنین برخی تقی زاده‌ها در این فکر هستند مارا غرب‌گرا کنند لکن به حول قوه الهی مردم انقلابی و جوانان مؤمن نخواهند گذاشت حرف تقی زاده‌های جدید به کرسی بنشیند.

وی خطاب به مسئولان شهرستان میانه گفت: ادارات و نهادهایی که با تولیدکنندگان در ارتباط مستقیم هستند آنان را دچار بروکراسی‌های اداری نکنند دولت محترم و مسئولان اجرایی باید تلاش کنند تا تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در تنگنا قرار نگیرند اگر یک مدیر اداره‌ای کار مردم را راه نینداخته و جماعت را اذیت می‌کند باید برکنار شده و فرد کارآمد و به توصیه مقام معظم رهبری یک نیروی جوان شایسته جایگزین وی شود.

امام‌جمعه میانه در پایان بابیان اینکه باید فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در شهرستان میانه بررسی شود اذعان کرد: باید بانک‌ها نیز در اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران سختگیری نکنند متأسفانه برخی بانک‌ها همانند قله‌های بلندی هستند که کمتر کوهنوردی می‌تواند به آن صعود کند از سویی دیگر مسئولان باید بانک‌های زحمتکش را تشویق کرده و با بانک‌هایی که مردم را اذیت می‌کنند با نظارت دقیق برخورد قانونی کنند.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :