امام جمعه میانه با اشاره به حل مشکل افزایش مالیات‌ها در شهرستان میانه گفت: خوشبختانه طی تذکراتی که در خطبه‌های نماز جمعه هفته قبل داده شد و جلسه‌ای که با حضور معاون محترم فرماندار و رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان برگزار کردیم مطابق وعده‌ای که داده بودم این مسئله حل‌شده و مقرر گردید تا قانون مالیاتی سال گذشته اجرایی شده و قانون جدید معلق باشد.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه هدف از روزی‌داری کسب تقوا است اظهار داشت: روزه ماه رمضان حافظ و سپر انسان در برابر عذاب الهی بوده و این ماه معنوی و پربرکت فرصتی است تا خود را در معرض موعظه علما و بزرگان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه قرآن روزه داران را به تقوا دعوت می کند گفت: در قرآن بیش از ۳۰۰ آیه وجود دارد که خدای متعال در آن به انسان های مجرم وعده عذاب داده است؛ خوب چه کنیم از عذاب الهی نجات پیدا کنیم راه هایی در قرآن و روایات وجود دارد، «إِنَّ الْحَسَنَاتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئَاتِ» قرآن می فرماید: کارهای نیک سیئات و گناهان را از بین می برد.

امام جمعه میانه تصریح کرد: امام زین العابدین علیه السلام در دعای ابوحمزه به خدا عرض می کند خدایا شایدمرا به حقوق خودت بی اعتنا ویا کوچک شمرنده یافته ومراازدرگاهت دورنموده ای و یا که مرادر مقام العیاذ بالله دروغگویان یافته و یا که مرانسبت به نعمتهایت بنده غیر شاکر یافته ای و یا که درمجلس علما حاضر نیافته و ذلیلم کرده ای این ها همه درس است برای اهل ایمان که برای درک حسنات از بطالت دور ودرنعمات شاکروانجام واجبات ساعی ودرمجلس مواعظ حاضربوده از برکات وحسنات بهره مند باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی بابیان اینکه نگه‌داشتن حرمت پدر و مادر والاترین حسنه است بر ضرورت حفظ احترام و نیکی به والدین که همانا مورد سفارش ویژه قرآن کریم قرار دارد اشاره کرد و افزود: جوانان عزیز برای شما آیه ۳۶ سوره نساء «وَ اعْبُدُوا اللَّهَ وَ لا تُشْرِکُوا بِهِ شَیْئاً وَ بِالْوالِدَیْنِ إِحْساناً» در کنار بندگی پروردگار عالم خدمت به پدر و مادر بهترین اعمال است.

وی با تأکید بر اینکه فضای مجازی ظرفیت مهمی برای گسترش حسنات است افزود: برای جوانان عزیز مبارزه با ناهنجاری های عقدیتی معاندان در فضای مجازی بهترین اعمال حسنه است و برای عموم رسیدگی به مشکلات فقرا و نیازمندان جامعه، حل معضلات سیاسی و اجتماعی توسط دولتمردان و ساخت مساجد، حوزه ها، منازل و مسکن برای نیازمندان و افطاری برای نیازمندان جامعه بهترین حسنات متصور است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با ابراز تأسف از جوسازی‌های صورت گرفته در فضای مجازی علیه روحانیت اذعان داشت: منافقین و دشمنان دست در دست هم داده‌اند تا چهره روحانیت را نزد مردم خدشه‌دار کنند این در حالی است که روحانیت در تمامی صحنه‌های انقلاب حضور پرشور و مثمر ثمری داشته و در مشکلات یاری گر مردم بوده‌اند که نمونه بارز آن سیل اخیر کشور بود که روحانیت با حضور ایثارگرانه خود در جمع سیل‌زدگان به یاری آنان شتافتند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به شایعاتی پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری خطاب به مردم شهرستان میانه گفت: برخی شایعه کرده‌اند که امام‌جمعه میانه قرار است از فلان و فلان کاندیدا حمایت کند بنده از این تریبون مقدس اعلام می‌کنم که امام جمعه و فرماندار این شهرستان از هیچ کاندیدایی اعلام حمایت نکرده و نخواهند کرد چراکه مطابق امر دفتر مقام معظم رهبری و اصل عدالت، ما از هرگونه جانب‌داری خودداری کرده و هر کاندیدایی که توسط شورای محترم نگهبان تائید شود برای ما نیز مورداحترام بوده و در این میان میزان رأی مردم است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان میانه با اشاره به برگزاری جشن گل‌ریزان برای زندانیان جرائم غیر عمد تصریح کرد: این مراسم جهت کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد که به دلیل عدم توانایی مالی در حبس به سر می‌برند در مورخ ۳۱ اردیبهشت رأس ساعت ۱۸ در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میانه برگزار خواهد شد لذا انتظار می‌رود مردم فهیم شهرستان علی‌الخصوص خیرین گرامی در این مراسم حضور پرشور و پرثمری داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه با اشاره به مشکل افزایش مالیات‌ها در شهرستان میانه گفت: خوشبختانه طی تذکراتی که در خطبه‌های نماز جمعه هفته قبل داده شد و جلسه‌ای که با حضور معاون محترم فرماندار و رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان برگزار کردیم مطابق وعده‌ای که داده بودم این مسئله حل‌شده و مقرر گردید تا قانون مالیاتی سال گذشته اجرایی شده و قانون جدید معلق باشد.

وی اضافه کرد: همچنین خالی از لطف نیست مردم شهرستان میانه استحضار داشته باشند که مطابق قانون هر کس به مساجد و حوزه‌های علمیه کمک مالی بکند که در حال حاضر حوزه علمیه جعفریه میانه در حال بازسازی است ما می‌توانیم آنان را به اداره امور مالیاتی معرفی کنیم تا این کمک آنان به‌عنوان پرداخت مالیات محسوب شود.

امام‌جمعه میانه با اشاره به ۲۴ اردیبهشت سالروز لغو امتیاز تنباکو به فتوای آیت‌الله میرزا حسن شیرازی عنوان کرد: لغو امتیاز توتون و تنباکو توسط مرحوم آیت‌الله میرزا حسن شیرازی که در زمان ناصرالدین‌شاه امتیاز آن به انگلیس داده شد اقدامی بزرگ بود که مطابق این فتوا استعمال توتون و تنباکو در حکم محاربه با امام زمان (عج) است و این نشان می‌دهد که درگذشته علما نقش مهمی در حفظ استقلال کشور داشته و پوزه ظالمان را به خاک مالیده‌اند.

وی، ۲۴ اردیبهشت سالروز رحلت حضرت ابوطالب علیه‌السلام جانکاه یار و یاور پیامبر عظیم‌الشأن اسلام را مورداشاره قرار داده و تسلیت گفت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی همچنین ۲۶ اردیبهشت‌ماه سالروز وفات حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها الگوی بصیرت و ایمان زنان مسلمان را تسلیت گفت.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار قاریان قرآن کریم گفت: حضرت آقا در این دیدار فرمودند که عمل به قرآن و پرهیز از اعتماد به دشمن امری مهم است و باید قرآن ما را به سمتی بکشاند که به دشمن اعتماد نکرده و کافران نتوانند به مؤمنین سیطره پیدا کنند و امروز ملت ایران قدر انقلاب را دانست به استکبار اعتماد نکرد و پیشرفت کرد.

امام‌جمعه میانه خواستار رعایت انصاف توسط اهالی رسانه در انتقادهایشان شد و افزود: همه مسئولان دست در دست هم داده‌اند تا هر چه زودتر مشکلات سیل‌زدگان را رفع کنند لکن انتظار می‌رود اصحاب رسانه در انتقادات خود اصل انصاف را رعایت کرده و اجازه سو استفاده به رسانه‌های معاند ندهند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به بیانیه شورای امنیت ملی خاطرنشان کرد: یک سال از خروج آمریکا از برجام می گذرد و در این میان جز اثبات دروغگویی و بدعهدی آمریکایی ها در قضیه برجام چیزی عاید ما نشده است لکن اگر اروپایی ها مطابق بیانیه قاطع شورای امنیت ملی منافع ما را تامین نکنرده و به تعهدات خود عمل نکنند  ما نیز به وظایف خود در قبال خروج از برجام عمل خواهیم کرد.

وی در ادامه با انتقاد از سخنان نسنجیده برخی دولتمردان مبنی بر خروج اتباع افغانی از ایران هشدار داد: اینکه برخی ها می گویند باید افغانی ها از ایران بروند سخن صحیحی نبوده و موجب اختلاف است مگر یادمان رفته برادران افغانی در دفاع از حرم اهل بیت علیه السلام چند هزار شهید تقدیم کردند؟ مگر نمی دانیم که در رونق تولید و توسعه اقتصاد کشور نقش این عزیزان چقدر موثر بوده است؟ امیدواریم دولتمردان با اظهارنظرهای نسنجیده فرصت سوء استفاده دست دشمنان ندهند.

امام جمعه میانه در پایان خواستار مقابله جدی با گرانی شد و افزود: باید در کشور با گرانی مبارزه جدی شود و مسئولان در این زمینه کوتاهی نکنند اکنون در روستاها با قیمت های نجومی گندم را از کشاورزان خریداری می کنند تا در ماه های آتی بازار را در دست گرفته و دولت و ملت را دچار مشکل اساسی بکنند امیدواریم در این خصوص مسئولان امر اقدامات لازم را انجام دهند و اجازه ندهند بازار محل جولانگاه دلالان باشد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :