امام جمعه میانه بابیان این موضوع که تجمل‌گرایی آفت جامعه است گفت: امروز ریشه‌کن کردن فقر در جامعه از واجبات و ضروریات است آن افرادی که خانه‌ها و ماشین‌های چندمیلیاردی دارند چه دردی از جامعه را دوا کرده‌اند؟

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه قرآن وسیله هدایت است اظهار داشت: آیه ۹ سوره مبارکه الاسراء « وَیُبَشِّرُ المُؤمِنینَ الَّذینَ یَعمَلونَ الصّالِحاتِ أَنَّ لَهُم أَجرًا کَبیرًا» به مومنین بشارت داده است که عمل صالح پاداش بزرگی در پی دارد.

امام جمعه میانه بابیان اینکه استغفار از بهترین اعمال شب‌های قدر است افزود: خداوند متعال در شب‌های قدر عنایت ویژه‌ای نسبت به بندگان خالص خود دارد اجر عظیمی در این شب‌ها وجود دارد که انسان می‌تواند از برکات این شب‌ها برای خودسازی بهره‌مند شود.

وی با تأکید بر اینکه شب‌های قدر شب شروع حیات نو برای اهل ایمان است گفت: اینکه انسان دست به هرگناه و معصیتی بزند و صرفاً در شب‌های قدر کمی استغفار کند به‌خوبی از برکات این شب‌ها بهره‌مند نخواهد شد چراکه باید این فرمایش حضرت علی علیه‌السلام در خصوص اصول شش گانه توبه « فِی نَهْجِ الْبَلَاغَهِ عَنْ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ علیه السلام أَنَّ قَائِلًا قَالَ بِحَضْرَتِهِ أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ فَقَالَ ثَکِلَتْکَ أُمُّکَ أَ تَدْرِی مَا الِاسْتِغْفَارُ الِاسْتِغْفَارُ دَرَجَهُ الْعِلِّیِّینَ …» را نصب العین خود قرار دهیم.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی اضافه کرد: از امیرالمؤمنین علیه‌السلام روایت‌شده است که به شخصی که در حضور حضرت گفت: استغفرالله، فرمودند: می‌دانی استغفار چیست؟ استغفار درجه بلندمرتبگان بوده و شش شرط دارد:اول – پشیمانی از گذشته. دوم – تصمیم بگیری که هیچ‌گاه آن را انجام ندهی. سوم – این‌که حقوق تمام مخلوقات را ادا کرده تا جایی که خداوند را سبک‌بار دیدار نمایی. چهارم – تمام واجباتی را که ضایع کرده‌ای جبران نمایی. پنجم – گوشتی را که از مال حرام روییده با اندوه ذوب کرده تا پوست به استخوان بچسبد و گوشت جدیدی به وجود آید. ششم – رنج فرمان‌برداری را به جسم بچشانی، همان‌گونه که شیرینی گناه را به آن چشانیده‌ای.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه در ادامه بابیان این موضوع که تجمل‌گرایی آفت جامعه است ابراز کرد: امروز ریشه‌کن کردن فقر در جامعه از واجبات و ضروریات است آن افرادی که خانه‌ها و ماشین‌های چندمیلیاردی دارند چه دردی از جامعه را دوا کرده‌اند؟

وی با انتقاد از تبلیغات منفی علیه حج واجب خاطرنشان کرد: فردی که مشکل مالی ندارد به سفر حج که واجب است نمی‌رود و بهانه‌های غیرمنطقی می‌آورد؛ مطابق فرمایش حضرت علی علیه‌السلام که ایشان در بستر بیماری فرمودند:« الله الله فی بیت ربکم لاتخلوه ما بقیتم…: از خدا بترسید، از خدا بترسید درباره خانه پروردگارتان (خانه کعبه)، مبادا تازنده هستید، آن خانه از شما خالی بماند.

امام‌جمعه میانه با تشریح مناجات حضرت موسی علیه‌السلام با پروردگار گفت: حضرت موسى(علیه‌السلام) در مناجات خود باخدا عرض کرد: خدایا، من خواهان قرب تو هستم. خداوند فرمود: قرب من از آن‌کسانی است که لیله‌القدر را بیدار باشند. عرض کرد: خدایا، من نجات از آتش را می‌طلبم. فرمود: نجات براى کسانى است که در لیله‌القدر به استغفار مشغول‌اند.عرض کرد: خدایا، من رضاى تو را می‌طلبم. فرمود: رضاى من را کسى جلب کـرد که در لیله‌القدر دو رکعت نمـاز خـواند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به ۳خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: مطابق فرمایش حضرت امام (ره)، خرمشهر را خدا آزاد کرد این شهر نزدیک به ۶۰۰ روز در تصرف رژیم بعث عراق بود اما رزمندگان و فرماندهان غیور ایران اسلامی با ایثارگری خود و عنایت پروردگار متعال خرمشهر را پس گرفتند ما در این نبرد شهدای زیادی تقدیم کردیم و به‌واسطه خون پاک این شهدا ارتش صدام ملعون شکست سنگینی خورد. 

وی همچنین با اشاره به ۴خرداد مصادف با ۱۹رمضان روز ضربت خوردن حضرت علی علیه‌السلام تشریح کرد: شهرستان میانه در ۲۲،۱۹ و ۲۳ رمضان میزبان علمای برجسته کشور ازجمله حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقای خیریان، حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقای حجتی و حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقای قهرمانی خواهد بود که مردم شریف این شهرستان می‌توانند در این شب‌های پربرکت از محضر این علمای گران‌قدر بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه بابیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قضیه برجام به وظیفه نظارتی خود به‌خوبی عمل نکردند تصریح کرد: کشور دچار جنگ اقتصادی است اما متأسفانه مجلس شورای اسلامی برنامه مهمی برای این مسئله اندیشه نکرده است مجلس در رأس امور بوده و باید در بحث قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون عملکرد قابل قبولی داشته باشد؛ مقام معظم رهبری بارها در قضیه حقوق‌های نجومی خواستار نظارت نمایندگان مجلس شدند اما اقدام و عمل مؤثری مشاهده نشد.

امام‌جمعه میانه ادامه داد: در مجلس باید افراد باتقوا، کارآمد و وفادار به آرمان‌های نظام حضورداشته باشند نه اینکه هر کس در انتخابات پول بیشتری خرج کند به بهارستان راه یابد.

وی با تأکید بر اینکه نماینده مجلس باید فردی دلسوز و کارآمد باشد عنوان کرد: انتظار می‌رود در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی مردم افرادی را انتخاب کنند که لیاقت نمایندگی داشته باشد در این میان شورای نگهبان و سایر دستگاه‌های نظارتی وظیفه سنگینی بر عهده‌دارند و مردم هم باید ضمن همکاری با این نهادها، کاندیداهایی را که با پخش کردن پول، غذا و … سعی در خرید رأی دارند به نهادهای نظارتی معرفی کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی خطاب به مردم شهرستان میانه گفت: من امام‌جمعه همه مردم میانه هستم و افراد متعددی با بنده دیدار کرده و عکس میندازند در این میان شاید افرادی باشند که قصد کاندیداتوری دارند لکن این عکس‌ها ملاک حمایت بنده از هیچ کاندیدایی نیست چراکه بنده از هیچ شخصی حمایت نخواهم کرد و در این میان میزان رأی مردم است و انتظار می‌رود مردم در انتخاب خود تقوا، کارآمدی و انقلابی گری را مدنظر قرار دهند.

وی با انتقاد از زندگی اشرافی برخی مسئولان گفت: جمهوری اسلامی مسئول تجمل‌گرا نمی‌خواهد حتی بنده امام‌جمعه هم حق زندگی تجملاتی ندارم؛ مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام، «تقوا و امانت‌داری» را جزو مهم‌ترین شاخص‌ها در سپردن امور و مسئولیت‌ها دانستند و با تأکید بر لزوم مراقبت مسئولان در رعایت بیت‌المال، خویشتن‌داری در برابر طغیان نفس و پرهیز جدی از مال‌اندوزی و میل به اشرافیت، گفتند که سلوک پیغمبر اکرم(ص) و امیرالمؤمنین(ع) کاملاً برخلاف دنیاطلبانی بود که به دنبال کسب قدرت برای رسیدن به شهوات نفسانی و مال و ثروت هستند و در جمهوری اسلامی نیز مسئولان موظف‌اند با تمسک به سیره آن بزرگواران، از اسراف وزندگی اشرافی و تجملاتی پرهیز کنند.

امام‌جمعه میانه در پایان با اشاره به اینکه آمریکا قدرت مقابله با ایران را ندارد افزود: تحلیل گران مطرح آمریکایی نیز به‌صراحت اعلام کرده‌اند که آمریکا قدرت مقابله با ایران را ندارد و تلفات سنگینی می‌دهد در حال حاضر ۳ میلیون رزمنده ایرانی آماده جنگیدن هستند کدام کشور این‌همه رزمنده دارد؟ عده‌ای مردم را از جنگ می‌ترسانند خیر مطابق فرمایش حضرت آقا هیچ جنگی رخ نخواهد داد و آمریکایی‌ها فقط در این میان دست به جنگ روانی زده‌اند. 

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :